Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit nechtěného tuku na břiše: Cviky na břicho vám paradoxně moc nepomůžou

Snad každá žena sní o plochém vyrýsovaném bříšku nebo alespoň takovém, které nepřetéká přes okraje džínů. Jenže hodiny běhu nebo přísné diety nejsou pro nikoho příliš lákavé. Naštěstí je však možné docílit plochého břicha i pomocí drobných změn v jídelníčku a nenáročným, ale efektivním cvičením.

Mohlo by se vám líbit

Jsou zdravé, ale ne dietní: Potraviny, které jsou vysoce kalorické a vy nevědomky přibíráte na váze

Mají image zdravých potravin, které byste měli zařadit pravidelně do svého jídelníčku. Bezpochyby je to tak! Ale jedna věc jsou živiny, které tyto potraviny obsahují a které vaše tělo potřebuje. Druhá věc je ale jejich kalorická hodnota. Na jaké dobroty byste si měli dát v jídelníčku pozor?
svetzeny.cz

Z jídelníčku pár věcí vynechejte

Předpokládá se, že pokud toužíte po lepší postavě, je vám jasné, že budete sladkostem a nezdravému fast foodu vale, nebo si ho dopřávat opravdu jen výjimečně. Jsou však další potraviny, které vaše břicho zbytečně nafukují. Mezi takové patří například plynatá zelenina, žvýkačka, nadměrné množství soli, sycené nápoje a potraviny s cukernými alkoholy. Tyto potraviny totiž vedou podle Erin Palinsky, certifikované osobní trenérky, k zadržování vody a k nadýmání.

Stůjte a seďte zpříma

Budete se divit, jak vás dokáže opticky zeštíhlit jen to, když se narovnáte. Pokud nevydržíte narovnaní příliš dlouho, zkuste cvičení pilates, které patří mezi nejlepší způsoby, jak zlepšit držení těla a zároveň posílit břišní a zádové svaly. Pokud nemáte na cvičení čas, zkuste alespoň během dne dělat pohyby, které vám s rovným držením těla pomůžou. Jeden z nich se provádí vleže na zádech. Zatáhněte břicho a pomalu zatlačte spodní část zad do postele, na nádech uvolněte. Proveďte alespoň desetkrát. Rozhodně nečekejte, že pokud začnete zběsile cvičit sedy lehy, že začnete hubnout na břiše. Maximálně se vám posílí břišní svaly, ale s tukem vám příliš nepomohou!

Choďte spát o hodinu dříve

Správné stravování a pravidelné cvičení pomáhají odvrátit stres a snižovat množství břišního tuku, ale pouze v případě, že máte dostatek spánku. „Existuje určitá souvislost mezi nedostatkem spánku, zvýšenými stresovými hormony a přibíráním na váze,“ říká Michele Olson, PhD. výzkumník cvičení z Auburn University.

Mohlo by se vám líbit

Galerie: Oblečení, které vám přidává kila i roky. Zbavte se jej ještě dnes

Chcete vypadat mladší a štíhlejší? Pak je třeba z vašeho šatníku vyřadit kousky oblečení, které obecně přidávají roky i kila navíc. Víte, o které oblečení se jedná? Zjistěte, čeho se rozhodně vyvarovat.
svetzeny.cz

Vyměňte vodu s bublinkami za neperlivou

Sycený nápoj je sice příjemný a zažene žízeň, ale bublinky v něm vás dokážou pěkně potrápit a okamžitě vám nafouknout břicho. Ideální je pít pouze čistou neperlivou vodu nebo neslazené čaje, abyste zůstali hydratovaní.

Jezte více bílkovin a celozrnného pečiva

Výměna bílého pečiva za celozrnné je nejen zdravá, ale také vám může pomoci shodit břišní tuk. Celozrnné pečivo navíc obsahuje vlákninu, která pomáhá vašemu trávení, a snižuje produkci inzulinu, který podporuje ukládání tuku. Přidejte také do jídelníčku více potravin bohatých na bílkoviny, mezi které patří například maso, vejce, tvaroh, jogurt, ryby atp.

Dejte si meloun jako dezert

Aminokyselina arginin, která se nachází ve velkém množství právě ve vodním melounu, může podporovat hubnutí. Podle nové studie v Journal of Nutrition meloun podporuje hubnutí. Během výzkumu byla doplněna strava obézních myší po dobu 3 měsíců právě o vodní meloun a bylo zjištěno, že díky tomu došlo ke snížení přírůstku tělesného ruku o neuvěřitelných 64 %. Přidání této aminokyseliny do stravy zvýšilo oxidaci tuku a glukózy a zvýšilo svalovou hmotu. Kromě melounu obsahují tuto prospěšnou aminokyselinu také mořské plody, ořechy nebo semínka.

Jezte pomalu

Ve stresu máte tendenci hltat i zdravé jídlo ve větších porcích. Výzkumnice Ale Elissa Epel, PhD, která se zabývá stravováním ve stresu na Kalifornské univerzitě v San Franciscu, předpokládá, že zpomalení a vychutnání si každého sousta může snížit hladinu kortizolu a také redukovat množství jídla, které sníte.

Zdroj článku