Přejít k hlavnímu obsahu

Potraviny, které vám ubírají energii: 5 jídel, které s sebou přináší brutální únavu

Info ikona
Únava

Vítejte v nebezpečném dobrodružství, kde odhalíme temnou stranu potravin! Připravte se na pátrání po těch nejotravnějších pokrmech, které nás přivádějí do stavu nepřekonatelné únavy. Ano, četli jste správně jste - existují jídla, která nás připravují o energii. Představujeme vám seznam potravin, které byste měli zahrnout do svého "Seznamu podezřelých"!

Královna plastických operací a majitelka obřích ňader Lela Ceterová: ‚‚Do extrémů bych nikdy nešla!”

svetzeny.cz

Existuje mnoho potravin, které mohou působit na naše tělo negativně a unavovat ho, ale zde je pět potravin, které našemu tělu opravdu škodí. Především, pokud je konzumujeme ve velké míře. 

1. Těžká červená masa: Velké množství tučných a těžkých červených mas, jako je hovězí nebo vepřové, může po jídle způsobit pocit únavy a ospalosti. Tyto potraviny vyžadují delší trávení, což může vést k pocitu únavy.

2. Rafinované cukry: Rychlé cukry, které se nacházejí ve sladkých dezertech, sladkých nápojích, zpracovaných potravinách a pečivu, mohou způsobit krátkodobý energetický nárůst, po kterém brzy následuje strmý pád. Tento kolísavý energetický stav může vyvolat silný pocit únavy.

Čtěte také: Úchvatná proměna ženy, která zhubla 65 kilo: Z extrémní obezity se dostala díky jednoduchým změnám v jídelníčku

Jíte tyto potraviny ráno na lačný žaludek? Koledujete si o velký problém

svetzeny.cz

3. Průmyslově zpracované potraviny: Potraviny obsahující přídatné látky, umělá barviva, dochucovadla a konzervační látky mohou zatěžovat trávicí systém a způsobovat únavu. Tyto potraviny jsou často nízké na živiny a vysoké na nezdravé tuky a cukry.

4. Rychlé občerstvení: Hamburgerové, hranolky a další jídla z rychlého občerstvení jsou často přesycená tuky, solí a cukry. Konzumace těchto potravin může způsobit zvýšený pocit únavy a ospalosti kvůli jejich nízké výživové hodnotě a vysokému obsahu nezdravých složek.

5. Přebytek sacharidů: Nadměrná konzumace sacharidů, jako jsou bílá rýže, bílý chléb a těstoviny, může vyvolat únavu. Příliš mnoho sacharidů může způsobit prudký nárůst hladiny cukru v krvi, který je následován rychlým poklesem, což může způsobit ospalost a únava.

Je důležité si uvědomit, že každý člověk může vnímat potraviny různě. To, co unavuje jednoho člověka, nemusí mít stejný účinek na druhého.

Zdroj článku