Přejít k hlavnímu obsahu

Co se stane s vaším tělem, když budete jíst jeden banán denně?

Banány jsou často považovány za vůbec nejoblíbenější ovoce na světě. Jsou velmi chutné, plné živin a přinášejí mnoho zdravotních výhod. Navíc si je můžete vzít všude s sebou jako malou svačinku. Přečtěte si, co se stane s vaším tělem, pokud začnete jíst jeden banán denně.

Mohlo by se vám líbit

Dietní hit roku 2023: Neprůstřelné kafe. Zázrak na hubnutí, nebo pouhý marketingový tah?

Neprůstřelné kafe, v angličtině Bulletproof Coffee, je poslední dobou velmi často skloňovaný název. Jedná se o trend, se kterým přišel Dave Asprey, podle kterého by právě tento nápoj měl velmi výrazně napomoct při snaze o redukci váhy. Je však tento trend opravdu účinný, nebo se jedná o pouhý marketingový tah?
svetzeny.cz

Zázračné banány

Banány jsou bohaté na vlákninu, vitamíny, minerály a další živiny, které jsou nezbytné pro zdraví. Mohou přispět k dobrému trávení, posílení imunitního systému, udržení energie a zdravého srdce. Také mohou mít pozitivní vliv na vaši náladu a pocity štěstí. Banány mají široké spektrum výhod pro tělo. Nejenže podporují správné fungování vnitřních systémů, ale také přispívají k vnějšímu zdraví a kráse. Je však zapotřebí dodržovat vyváženou stravu a zařadit do jídelníčku i další ovoce, zeleninu a různé zdroje živin. Banány jsou praktické jako rychlá svačina, kterou si můžete vzít kamkoliv s sebou, ale dají se z nich připravit i lahodné moučníky nebo nápoje. Přečtěte si šest výhod, které vám může přinést každodenní konzumace lahodných banánů.

1. Zlepší se vám trávení

Banány jsou bohaté na vlákninu, která je pro správné fungování trávicího systému velmi důležitá. Konzumace jednoho banánu denně může přispět ke zlepšení trávení a prevenci zažívacích problémů, jako je zácpa. Vláknina pomáhá regulovat stolici a udržovat zdravou střevní mikroflóru. Nezapomeňte však, že pro správné fungování trávícího systému musíte také dodržovat pitný režim.

2. Doplníte tělu vitamíny a minerály

Banány jsou bohaté na různé vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro vaše zdraví. Obsahují vitamín C, který posiluje imunitní systém a pomáhá v boji proti volným radikálům. Také obsahují vitamín B6, který podporuje správnou funkci mozku a nervového systému. Minerály, jako je draslík, hořčík a mangan, které se nacházejí v banánech, jsou zase důležité pro udržení zdraví kostí, svalů a srdce.

Mohlo by se vám líbit

Co se stane s vaším tělem, když řeknete sbohem alkoholu? Tyto čtyři účinky neminou nikoho

Pro velkou část populace je alkohol běžnou součástí života. Ať už na posezení s přáteli, oslavách narozenin, o svátcích, nebo jen tak. Sklenička, nebo pár, to přeci neuškodí. Alkohol funguje podobně jako některé drogy. Máte po něm pocit euforie, odstraňuje úzkosti a zábrany, dodává pocit sebevědomí a jistoty. Co se ale stane s vaším tělem, když alkohol ze svého života zkrátka vyškrtnete? Budete se divit, kolik blahodárných účinků vám může absence alkoholu v životě přinést.
svetzeny.cz

3. Zasytí vás a dodají vám energii

Banány jsou skvělým zdrojem energie díky vysokému obsahu přirozených cukrů, především fruktózy. Konzumace jednoho banánu denně může přinést rychlý nárůst energie. Zároveň jsou banány poměrně syté a mohou vám pomoct udržet si pocit sytosti mezi jídly. To může být obzvlášť prospěšné, pokud se snažíte o redukci váhy.

4. Zlepší zdraví vašeho srdce

Pravidelná konzumace banánů může přispět k zachování zdravého srdce. Obsah draslíku v banánech pomáhá udržovat správnou hladinu krevního tlaku a snižuje riziko vzniku vysokého tlaku. Banány také obsahují vlákninu a antioxidanty, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a podporují zdravou srdeční funkci.

5. Zlepší se vám nálada

Banány obsahují aminokyselinu nazývanou tryptofan, který ve spojení s vitamínem B6 pomáhá produkovat tělu serotonin. Serotonin je známý také jako hormon štěstí a má vliv na vaši náladu a pocity štěstí. Pravidelná konzumace banánů také může snižovat stres a úzkost.

6. Zlepší se vám kvalita pokožky

Banány jsou také blahodárné pro vaši kůži. Obsahují totiž vitamín A, který je důležitý pro správnou regeneraci buněk pokožky a udržení jejího zdravého vzhledu. Vitamín C v banánech pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, což je klíčová složka pro pevnou a elastickou kůži. Konzumace jednoho banánu denně může redukovat výskyt akné a zlepšit hydrataci pokožky.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon