Přejít k hlavnímu obsahu

Krásná jen zvenčí: Winnie Ruth Judd zavraždila své kamarádky a jejich těla nacpala do cestovních kufrů. Přesto dožila na svobodě

Info ikona
Winnie Ruth Judd

Winnie Ruth Judd u soudu v roce 1932 za vraždu.

Winnie Ruth Judd roku 1931 zavraždila své dvě kamarádky, rozřezala jejich těla a nacpala je do cestovních kufrů. V době vraždy jí bylo pouhých 26 let. Za hrůzný čin byl zpočátku Winnie odsouzena k trestu smrti, nakonec však dožila na svobodě. Přečtěte si, jaký byl příběh této mladé vražedkyně.

Osud exotické tanečnice a nejslavnější špionky Mata Hari. Před popravou si odmítla nechat zavázat oči

svetzeny.cz

S manželem se neustále stěhovali

Winnie Ruth McKinnell se narodila v roce 1905 v Darlingtonu ve státě Indiana. Ve svých devatenácti letech se provdala za doktora Williama C. Judda, který byl o celých dvaadvacet let starší. Manželé se často stěhovali za prací, než se konečně usadili v Los Angeles v Kalifornii. Jenže pak byla Winnie diagnostikovaná tuberkulóza a pár se opět stěhoval, tentokrát do Phoenixu kvůli suššímu vzduchu. Zde si Winnie našla práci sekretářky na místní klinice Grunow a zde se také spřátelila s rentgenovou techničkou Agnes Anne LeRoi a její spolubydlící Hedvig „Sammy“ Samuelson. Poté, co se manžel Winnie vrátil do Los Angeles kvůli práci, se Winnie nastěhovala ke svým novým kamarádkám. Dívky poté strávily mnoho nocí hraním karet a zábavou s místními obchodníky. Takto se Winnie seznámila s místním dřevařským gigantem „Šťastným Jackem“ Halloranem. Oba byli v tu dobu ještě v manželstvích. Winnie se poté odstěhovala od děvčat do svého vlastního bytu o pár bloků dál, jejich setkání však pokračovala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Chování, které vám vykrádá štěstí ze života. Vyvarujte se toxického chování

svetzeny.cz

Těla kamarádek ukryla do kufrů

V osudný pátek večer dne 16. října roku 1931 šla Winnie na návštěvu ke svým kamarádkám na večeři a pár skleniček. Jenže mezi přítelkyněmi se strhla hádka. O čem vlastně byla, zůstalo do dnešních dnů nevyjasněné, ale údajně měl být příčinou sporu Jack Halloran, na kterého měly zálusk všechny tři dívky. Možná prý také hrály roli peníze. Nicméně během hádky byla vytažena zbraň, kdy Winnie měla střelné zranění na levé ruce, zatímco Agnes a Hedvig utrpěly smrtelné střelné zranění. V době vraždy bylo Winnie 26 let, Angnes 32 a Hedvig 24 let. Zatímco tělo Agnes se vešlo do velkého kufru, tělo Hedvigy bylo příliš těžké a do kufru se nevešlo celé. Winnie tedy tělo rozřezala a umístila ho do několika kufrů, kde ho zakryla kusy oblečení. Poté s kufry plnými těl nastoupila do vlaku směřujícího do Los Angeles. Cestou však začaly kufry prosakovat a linul se z nich příšerný zápach. Policie na Winnie čekala na stanici v Los Angeles a požádala ji, aby otevřela kufry. S tvrzením, že klíče od kufrů má její manžel, utekla. Policisté pak učinili hrůzný nález, když kufry otevřeli násilím.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Špatná energie: Vstup do domu ovlivňuje váš život. Jak snadno prostor vyčistit podle feng shui

svetzeny.cz

Dožila na svobodě pod jiným jménem

Winnie se nakonec dne 23. října roku 1931 policii vzdala v pohřebním ústavu. Soud začal 19. ledna následujícího roku v Maricopa County Courthouse v centru Phoenixu. Média dala Winnie přezdívky  „kufrová vražedkyně“ nebo „tygří žena“. Winnie poté byla prohlášena vinnou a odsouzena k trestu smrti oběšením a umístěna do cely smrti ve státní věznici Arizona.  Jen pár dní před popravou byla Winnie opět povolána zpět do soudní síně, kde ji prohlásili za nepříčetnou. Poté byla přesunuta do nemocnice Arizona State Mental Hospital. Během jejího 38letého pobytu se jí z nemocnice podařilo sedmkrát uprchnout, kdy jednou dokonce na více než šest let. Tehdy se skrývala v severní Kalifornii, přijala jméno Marian Lane a pracovala jako chůva v bohaté rodině. V prosinci roku 1971 jí podepsal guvernér Jack Williams milost, kdy se Winnie vrátila do severní Kalifornie jako Marian s pokyny, aby už nikdy nevyprávěla svůj příběh ani o jakékoli jeho části. Zemřela 23. října roku 1998 ve spánku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zdroj: Murderpedia