Přejít k hlavnímu obsahu

Odhalte, jaké jste spánkové zvíře a jaký režim je pro vás optimální. Delfíni trpí neustálou únavou, vlci jsou aktivní hlavně v noci

Podle odborníka na spánek doktora Michaela Breuse lze váš denní a spánkový režim dělit na čtyři typy, kdy každý z nich představuje jedno zvíře a váš „chronotyp“. Podle tohoto jedinečného vzorce biologického rytmu lze pak zjistit, kdy jste nejproduktivnější, nebo kdybyste naopak se spánkem neměli otálet.

Zjistěte, jaké jste znamení podle druidského horoskopu a co o vás prozradí. Jasan je okouzlující, Vrba je velmi inteligentní a kreativní

Druidská astrologie má téměř 7 tisíc let starou tradici. Druidové byli považováni za moudré „vědce“ galského období, kteří měli za úkol dohlížet na božské záležitosti. Jejich astrologie je silně spjata s přírodou, ročními obdobími a má celkem 13 znamení. Zjistěte podle data narození, které je to vaše a co o vás může prozradit.
svetzeny.cz
Info ikona
Lev

Lev vstává se slepicemi

Lvi jsou většinou vzhůru již brzy ráno a nepotřebují ani litry kávy, aby se probrali. Jsou totiž plní energie již při východu slunce a s chutí se pustí do snídaně. V ranních hodinách jsou také nejvíce produktivní, odpoledne se již dostaví první únava. Podle doktora Breuse jsou lvi dobrými vedoucími či řediteli v podnicích. Co se týče pohybových aktivit, měli by je lvi provádět v podvečer a nejpozději kolem 22:30 hodin ulehnout do postele, aby zůstali co nejvíce produktivní.

Hodina narození - jak vás ovlivní a je rozdíl, jestli jste se narodili ráno nebo večer?

Ovlivnit vás a vaši povahu může mnoho věcí. Od DNA, povahy rodiny, přes výchovu, znamení ve kterém jste se narodili, data narození tak třeba i hodina narození. Čas narození ovlivňuje váš život a vaše rozhodnutí.
svetzeny.cz
Info ikona
Medvěd

Medvěd si rád přispí

Medvědi prostě milují spánek! Musí spát alespoň osm hodin, aby nebyli celý den rozlámaní, a ráno se jim nechce z postele a neváhají odložit hned několik budíků. Bývají nejaktivnější ve dne, zatímco v noci se k práci rozhodně nedonutí. Optimální doba spánku pro medvědy je 7 až 8 hodin, v některých případech ale mohou spát i déle. Medvědům prospívá i odpolední krátký spánek. Kvůli své lásce ke spánku mají medvědi občas vysoké BMI, rádi si dopřejí i mnoho svačinek přes den. Doktor Breus radí, aby medvědi vstávali tak, aby si stihli užít nějaký čas sami pro sebe před prací, v práci pak budou produktivnější. Cvičit by měli ve večerních hodinách a do postele by měli ulehnout nejpozději kolem 23:00 hodin.

Info ikona
Vlk

Vlk rád ponocuje

Chronotyp vlka je nejaktivnější a nejproduktivnější právě v noci. Vlkům se vůbec nechce do postele, i když už je třeba jedna hodina ráno. Vlci obvykle nejsou příliš velkými jedlíky, ale jakmile se setmí, začnou mít obrovskou chuť k jídlu. Doktor Breus říká, že vlci jsou intuitivní, kreativní a emocionální, vynikají v oblasti medicíny nebo technologií a potrpí si na umění. Dále doporučuje, aby si vlci nařizovali na ráno raději dva budíky, jelikož u nich hrozí zaspání kvůli jejich ponocování. Vlci by měli svou veškerou práci dokončit nejpozději do 18:00 hodin a večeři si mohou dát klidně v pozdějších hodinách. Přestože s úderem půlnoci vlci většinou nespí, doktor Breus doporučuje, aby alespoň byli již v posteli přichystaní ke spánku.

Vidíte jít koně dopředu, nebo dozadu? Optická iluze odhalí, zda máte dominantní pravou, nebo levou hemisféru

Dovedete odhadnout, kterou mozkovou hemisféru máte dominantní? Napoví vám video, ve kterém se stačí zadívat na koně. Vidíte jej jít dopředu, nebo dozadu? Dle toho zjistíte, jaká hemisféra mozku je s velkou pravděpodobností ta dominantní a co to znamená.
svetzeny.cz
Info ikona
Delfín

Delfín je ve věčném polospánku

Ačkoliv se delfín jeví jako aktivní zvíře plné energie, delfíni v přírodě mohou odpočívat vždy jen polovinou mozku, jelikož se musí pravidelně vynořovat kvůli nadechnutí a kontrole okolních predátorů. Podle doktora Breuse je tento chronotyp lidí nervózní, znepokojený a má těžké usínání. Delfíni se zaměřují na detaily, jsou inteligentní a mají perfekcionistické sklony. Mají nízké BMI kvůli své lásce ke cvičení, ale také trpí neustálou únavou. Občas se to snaží napravit velkým množstvím kávy, což jim však nabourává spánek ještě více. Doktor Breus radí, aby se delfíni věnovali józe nebo meditaci a nejpozději o půlnoci ulehli do svých postelí.

 

Zdroj: CountryLiving