Přejít k hlavnímu obsahu

Mrtvý brouk či protahování s posilovací gumou: Jednoduché cviky na léto, které jsou efektivní, i když se příliš nezapotíte

Udržovat si kondici je důležité i přes léto. V horkých dnech se však lidem do náročného cvičení, běhání či posilovny příliš nechce, často se tak kondice během léta může poněkud zhoršit. Podívejte se na jednoduché cviky, které pomohou vaše tělo rozhýbat a udržet v kondici, aniž byste se příliš zapotili.

Mohlo by se vám líbit

Hubnutí: Jak zhubnout stehna? Pomůže kalorický deficit a speciální cviky

Většina lidí by chtěla své tělo nějak upravit nebo ho případně zpevnit či dokonce zhubnout. Ženy nejvíce řeší bříško a stehna. Dnes se zaměříme na hubnutí stehen.
svetzeny.cz

Demi-Plié

Vyzkoušejte si jeden z „baletních“ pohybů, kterým je demi-plié. Tento pohyb je pomalý, ale zapojí jádro vašeho těla, záda, paže, hýžďové svaly a vnitřní stranu stehen. Začněte s patami u sebe a chodidly vytočenými ven. Pánev zatáhněte dozadu, hrudník vypněte a ramena držte dole. Paže držte podél těla s dlaněmi zakulacenými přímo před pupíkem. Ze začátku se můžete jednou rukou něčeho přidržovat. Poté mírně pokrčte kolena nad úroveň prstů na nohou a zvedněte přitom plynule ruce nad hlavu. Kolena ohýbejte jen mírně, pokud cítíte nějakou bolest, cvik dále neprovádějte. Paty při provádění cviku držte na zemi. Poté nohy opět narovnejte a paže vraťte dolů. Proveďte dvě série po deseti opakováních.

Mrtvý brouk

Cvik „mrtvý brouk“ posílí hluboké vnitřní svaly a stabilizuje vaši spodní část páteře, díky čemuž vás budou méně bolet záda. Začněte vleže na zádech, ruce i nohy zpevněte a natáhněte je ke stropu nad sebe. Zezačátku můžete držet nohy ohnuté pod úhlem 90 stupňů a postupně je napínat s přibývající silou. Pánev zatlačte do podložky a břicho udržujte stažené. Poté pomalu natáhněte pravou ruku a levou nohu rovnoběžně s podlahou. S výdechem se vraťte do výchozí polohy. Ujistěte se, že máte záda po celou dobu cvičení rovná a přitisknutá k zemi. Poté cvik proveďte s levou rukou a pravou nohou. Celkem proveďte 10 opakování.

Mohlo by se vám líbit

Šaty pro ženy s velkým poprsím: Důležitý je správný tvar výstřihu a šířka ramínek

Léto je tady a je na čase obléknout slušivé a vzdušné šaty! Pokud však patříte mezi ženy, u kterých příroda nešetřila na poprsí, možná je pro vás těžké najít takové šaty, které by lichotily vaší postavě a vašemu dekoltu. Nebo vás jen možná začíná obtěžovat, že se vám při rozhovoru nikdo nedívá do očí. Přečtěte si následující tipy a najděte styl, který se přizpůsobí a zalichotí i velkému poprsí.
svetzeny.cz

Protahování s posilovací gumou

Odporový strečink je druh cvičení, který zvyšuje rozsah pohybu a flexibilitu, zároveň však může zvýšit i sílu. Nejlepším pomocníkem pro tento cvik je posilovací guma, kterou seženete na internetu nebo v obchodu se sportovními potřebami za pár korun. Začněte v poloze vleže na zádech, nohy mějte rovně. Můžete ohnout jedno koleno, pokud vám to je pohodlnější. Poté umístěte posilovací gumu kolem chodidla napnuté nohy. Stáhněte hýžďové svaly a zatlačte chodidlem do posilovací gumy. Poté pomalu zvedejte nohu, držte ji napnutou, co nejdéle to půjde. Poté koleno povolte, uvolněte sval a přitáhněte svou nohu k tělu, čímž protáhnete hýžďový sval. Proveďte 10-15 opakování na každou nohu.

Výpad s rotací

Výpady s rotací jsou skvělým cvičením, u kterého se příliš nezapotíte, ale posílíte jádro těla a vaše nohy zároveň. Ke cvičení budete potřebovat míč, pokud ho nemáte, můžete ho nahradit například menším melounem nebo jiným předmětem, který se vám bude dobře držet. Zezačátku vybírejte lehký míč, později můžete cvik provádět například s medicinbalem. Postavte se a míč držte mírně před sebou s pokrčenými pažemi. Udělejte výpad vpřed pravou nohou. Pomocí pomalého a kontrolovaného pohybu se zároveň otočte doprava a držte tělo zpevněné. Poté se otočte zpět a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte totéž na druhou nohu. Celkem proveďte 10 opakování na každou nohu.

Mohlo by se vám líbit

Výživový poradce prozradil jednu jedinou radu, díky které zhubne každý v každém věku

Chcete zhubnout, znáte jídelníčky nazpaměť, všechny rady od a do z máte v malíku, ale ne a ne najít tu poslední nutnou část, kterou je odhodlání? Hubnutí nemusí být boj, nutriční poradce vám prozradí, jak na to!
svetzeny.cz

Zdroje: YouTube, HealthLine