Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se těmto dvěma celebritám podařilo zhubnout neuvěřitelných 40 kg? Zde je pro vás návod podle Adele nebo zaručený recept Rebel Wilson!

Těmto dvěma celebritám se podařilo výrazně shodit na váze. Herečka Rebel Wilson shodila úctyhodných 30 kilo a zpěvačka Adele dokonce 40 kilo. Jejich proměna neunikla fanouškům, kteří se ptají, jak toho tyto slavné hvězdy dosáhly. Pojďme porovnat jejich dva přístupy k hubnutí.

Strava

Každá z těchto dvou celebrit preferuje trochu jiný styl stravování. Zpěvačka Adele dodržuje tzv. Sirtfood dietu. Ta spočívá v tom, že se strava skládá z potravin, které jsou bohaté na sirtuiny. To jsou bílkoviny, které jsou obsažené v rostlinných potravinách. Tuto dietu jí doporučil její osobní trenér Pete Geracimo a upravil ji pro Adele na míru. Denní energetický příjem u této diety je na začátku nastaven na 1000 Kcal denně. Také jí doporučil pít hodně zeleninových šťáv. Rebel Wilson má svůj jídelníček sestavený dle Mayrovy metody. Jedná se o dietu, která vychází z knihy lékaře Haralda Stossiera a Heleny Frith Powell. Ti v ní popisují zásady stravování vytvořené Franzem Xaverem Mayrem, což byl lékař, který věřil tomu, že klíč ke zdraví a hubnutí se nachází ve střevech, a že spousta lidí svůj zažívací systém „otráví“ tím, co jedí a také způsobem, jakým jedí. Lidé dodržující tento typ diety jedí pomalu a dlouho žvýkají každé sousto. Jejich největším chodem je bohatá snídaně a nejmenším pak večeře. Lidé, kteří Mayrovu metodu dodržují, jedí jen malé množství lepku a mléčných výrobků. Je doporučeno jíst hodně zeleniny, ryb a polévek.

Mohlo by se vám líbit

Fitness rychlovka: 5minutové cvičení v kuchyni

Nemáte čas na cvičení v práci nebo si jít zaběhat? I tak pro vás máme řešení. Připravili jsme pro vás sérii cviků, které zvládnete kdykoli doma a zaberou jenom chvíli. Oblečte si leginy a sportovní tričko a jdeme na to!
svetzeny.cz

Cvičení

U Adele stojí za jejím úspěchem především tvrdá dřina nejen v posilovně. Zpěvačka se rozhodla cvičit pod dozorem osobního trenéra, vyhovuje jí zejména silový trénink se závažím. Ten pomáhá stimulovat růst svalů, zpevňuje tělo, zrychluje metabolismus a umožňuje spálit více kalorií v klidovém režimu. Kdysi byl silový trénink doménou mužů, ale dnes je velmi populární i u žen. Dále zpěvačka cvičí intenzivní HIIT trénink, který napomáhá k rychlejšímu spalování kalorií a Pilates, které zlepšuje ohebnost, svalovou kontrolu, dýchání a fyzickou sílu. Toto cvičení zároveň napomáhá ke správnému držení těla. Zatímco se Adele do cvičení vrhla po hlavě, Rebel Wilson se rozhodla pro postupnou změnu jídelníčku a životního stylu. Sama říká, že ji překvapilo, jak malé změny stačí k tomu, aby byly vidět výsledky. Pomalu intenzitu cvičení navyšovala, ale začínala s každodenními procházkami a zvýšením denního příjmu vody. „Mám přirozenou empatii pro každého, kdo bojuje se svou váhou, protože i já jsem s ní vždy bojovala. Kdokoli může chodit na procházky, pít více vody a dělat malé, ale důsledné věci, které mu zlepší život. Není pozdě začít a nezáleží na tom, kolik vám je,“ říká herečka. Chůzi ji prý vybrali odborníci jako nejvhodnější způsob, jak s hubnutím začít. Zkuste také se změnou životního stylu začít pozvolně, lepší než volit drastickou dietu, u které se pak často dostaví neblahý jojo efekt.

Mohlo by se vám líbit

Vyzkoušejte 5 vysoce efektivních cviků pro sexy ploché břicho

V jiná roční období je bezpečně skryto pod haldami oblečení. V létě však bříško ukazujeme nejen v plavkách, ale i upnutých tričkách. Jak ho snadno zpevnit?
svetzeny.cz

Další změny životního stylu

Obě celebrity se snaží vyhýbat se nadměrné konzumaci cukru. Denní dávka cukru by neměla přesáhnout 300 g, toho se obě drží. Také se shodnou na tom, že jejich motivací pro hubnutí nebylo primárně lépe vypadat, ale být zdravější. Rebel Wilson vyhlásila rok 2020 za svůj "rok zdraví" a změnila kompletně svůj životní styl. Adele zdravému životnímu stylu propadla po těhotenství a operaci. A který návod je vhodnější pro vás? Pokud máte pevnou vůli jako Adele a jste naprosto odhodláni jít si za svým cílem, pakliže se budete držet jejího receptu, výsledky se zaručeně dostaví. Pokud už za sebou máte nějaké neúspěchy, co se týče hubnutí a mnohokrát vás už zklamaly různé měsíční hubnoucí výzvy, možná pro vás bude lepší pozvolná cesta Rebel Wilson, při které neztratíte motivaci a krůček po krůčku se dostanete na svou vysněnou váhu.

Mohlo by se vám líbit

Začínáte běhat? Tipy do začátku, které musíte znát, abyste vydrželi a užívali si každý metr

Začátky jsou někdy krušné a někdy zase skončí rychleji než vůbec začnou – třeba jen v našem předsevzetí, že se zítra na to skutečně vrhneme. Správný krok ale není se překonávat a nutit na krev a sílu, ale postupně objevovat benefity pohybových aktivit. A k tomu je potřeba si všechno velmi dobře naplánovat..
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Vyzkoušejte japonskou metodu na ploché břicho. Efekt je vidět za dva týdny.

Žádné doplňky stravy, drastické diety ani hodiny „pod palbou“ fitness trenéra. K dokonalému bříšku, které se po vánočním hodování tak nějak zakulatilo, stačí jen dvě minuty denně věnované speciální technice dýchání. Nevěříte? Tak to zkuste!
svetzeny.cz