Přejít k hlavnímu obsahu

Ke kvalitnímu spánku vám pomůže světová strana. Spíte s hlavou na sever? To se nevyspíte nikdy

Spánek je jednou z nejdůležitějších součástí lidského života, protože vám noc co noc dodává energii, kterou další den využijete. Je důležité zajistit si kvalitní hluboký spánek. Jedině tak se ráno probudíte odpočinutí. Jak na to?

Hluboký spánek je velmi důležitý. Proč? Denně musíte zvládnout spoustu věcí, aktivit a večer už “melete z posledního”? Když se dobře nevyspíte dlouhodobě může to mít vliv na pozornost, paměť, celkové oslabení obranyschopnosti nebo nemoci srdce. Kvalitní spánek zajistí ten správný odpočinek tělu i mozku. Pokud máte problémy dobře se vyspat může na to mít vliv řada faktorů. A vy to můžete ovlivnit několika věcmi. Od správné postele, přes optimální teplotu, polohu spánku až k tomu, kam směřuje při spánku vaše hlava

Jakým směrem spát?

Doporučuje se spát čelem ke zdi, respektive umístit postel ke stěně. Proč? Je to o pocitu opory a bezpečí, který tak získáváte. Z volně stojící postele můžete mít nepříjemný pocit, cítit nejistotu, že třeba spadnete. I proto se můžete několikrát za noc budit Je vaše hlava otočená směrem na jih nebo sever? Podle různých starodávných tradic, pověr a učení je nejlepší variantou hlava směřující na jih. Na první pohled teorie, která je však podporována různými odborníky. Nohy na sever, hlava na jih, spíte tak? A proč takhle spát?

 

Mohlo by se vám líbit

Máte narušený spánek a budíte se každou noc ve stejnou dobu? Může to značit zdravotní problém!

Budíte se každou noc ve stejnou dobu? Stal se z toho rituál? Tento podivný jev může mít vážný důvod a stát za ním může zdravotní problém, který je třeba okamžitě řešit. Na vině může být nerovnováha v toku energie ve vašem těle i zdravotní problém. Podívejte se spolu s námi, jaký čas buzení souvisí s orgány a co to pro vás znamená.
svetzeny.cz

Problémy s tlakem a srdcem

Země i lidské tělo mají svá vlastní magnetická pole. Na Zemi se soustředí na sever a jih. Spíte-li s hlavou směřující na sever tělo interferuje s magnetickým polem Země. Může tak nepříjemně kolísat krevní tlak nebo se dokonce objevovat srdeční problémy. Ty se mohou ještě více prohloubit pokud se léčíte se srdcem. Pak můžete být vystavení vyššímu riziku mrtvice nebo riziku krvácení. Někdy vás po probuzení může bolet hlava, častěji se probouzíte a podobně.

Budete nevyspalí

Čínské učení feng-šuej naznačuje, že směřují-li vaše nohy na sever, proudí okolo vás příliš mnoho energie, která vám přirozeně nedá spát. To může znamenat, že se v noci budíte, nemůžete usnout, budíte se rozlámaní a celkově nevyspalí. Z dlouhodobého hlediska je nedostatek spánku problémem, který má vliv na psychickou pohodu i zdraví. Umístěte čelo postele na sever až západ čímž zajistíte ničím nerušený spánek.

Jakou barvu má vaše ložnice?

Nejen hlava směřující k severu, ale například vyvětraná místnost nebo správný výběr barev umí ovlivnit odpočinek. Vhodné barvy jsou tlumenější a jemné barvy jako odstíny šedé, béžové, světle hnědé, modré, lehce žluté, broskvové nebo zelené. Naopak se nehodí barvy jako sytá oranžová, růžová, červená. Volte raději jemnější a méně křiklavé tóny

 

Zdroj článku