Přejít k hlavnímu obsahu

Kdy pít kávu? Špatné načasování šálku může výrazně ohrozit vaše zdraví

Neumíte si bez šálku kávy představit ráno? Nebo nedáte-li si minimálně dva šálky denně, není s vámi k vydržení? Jsou mezi námi lidé, kteří jsou sváteční pijáci kávy a také ti, kteří si bez něj neumí představit život. Je šálek kávy vaše snídaně? Pijete několik šálků denně? Správné načasování pití kávy může mít ty správné přínosy pro duševní i fyzické zdraví.

Jakmile se probudíte první, po čem saháte, je oblíbený hrnek, do kterého vaříte svůj první, a zdaleka ne poslední, šálek kávy? Nedáte si pořádnou snídani, ale kávu si prostě neumíte odpustit. Při pití kávy je důležité myslet také na množství. Víc než čtyři až pět šálků denně může vést k negativním vedlejším účinků, alespoň podle výživové poradkyně Michaele Claussové. Pití kávy má rozhodně své benefity, ale je důležité se zamyslet nad tím, kdy kávu pijete. 

Nejlepší doba k pití kávy

Pijete kávu před snídaní nebo je právě šálek příjemně vonícího nápoje vaše snídaně? Pak to pro tělo není moc dobré. Nejlepší doba na pití kávy je hned po snídani. Zakončíte-li první jídlo dne čerstvě uvařeným šálkem, je to skvělý způsob, jak z ní získat všechny benefity a výhody. Káva je silný metabolický stimulant a dobře se snáší s plným žaludkem. Může se podílet na udržení hladiny cukru v krvi. Přidejte si do ní mléko a stane se výživnější.

Mohlo by se vám líbit

Zhubněte díky kávě! Je to neuvěřitelně jednoduché a stačí vám k tomu šálek kávy denně

Je šálek kávy součástí vaší ranní rutiny? Pak se toho držte, protože káva vám může dokonce pomoci zhubnout. Nevěříte nám? Prozradíme vám, jak je to možné.
svetzeny.cz

Nejhorší doba k pití kávy

Pít kávu na lačný žaludek není to nejlepší, co můžete udělat. Může se zvyšovat hladina stresových hormonů v těle a vy se vlivem toho cítíte vyčerpanější, unavenější a také se zpomaluje metabolismus. Pijete-li kávu slazenou, pak do těla po ránu dostáváte cukrovou nálož. Dát si šálek kávy v šest nebo v osm hodin ráno ve finále nehraje roli. Důležité je, že si ji nedáte na lačný žaludek, ale dáte si před ní nebo k ní nějaké jídlo

Nespavost a šálek kávy?

Házíte s sebou v posteli a sledujete, jak utíkají minuty a vy stále ne a ne usnout. Může za to odpolední šálek kávy, který jste si dali? Možné to určitě je. Správně si načasovat svou odpolední kávu je důležité. Máte-li problémy se spánkem nebo usínáním, pak se vyhněte kofeinu alespoň dvanáct hodin před spaním. Chodíte-li spát okolo 22 hodiny, pak by vaše poslední káva měla být nejpozději v 10 hodin dopoledne. Kofein totiž obvykle v těle zůstává až 10 hodin. Jedna odpolední káva tak může mít za následek to, že se v noci pořádně nevyspíte.

Zdroj článku