Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zhubla zpěvačka Adele a jak se jí podařilo svou váhu udržet: Vděčí za to jednoduché dietě, která zaručeně funguje

Britskou zpěvačku Adele znají snad všichni, kteří mají alespoň minimální povědomí o současné populární hudbě. Do paměti valné většiny lidí se zapsala jako oplácaná, možná až lehce obézní. To už je ale dávno minulostí. Adele přišla na účinný způsob, jak efektivně zhubnout, ale především také na to, jak si svou váhu udržet. Její tajemství spočívá v jednoduché dietě, která zaručeně funguje.

Snahu o to zhubnout nějaké to kilo navíc zažila někdy snad každá žena. Všechny moc dobře víme, že mít pevnou vůli, odhodlání a nastavit si nějaký režim, není jen tak. A když už se nám povede něco shodit, možná ještě těžší než proces hubnutí, je si svou nižší váhu udržet. Právě v této fázi totiž většina lidí poleví, vrátí se ke svým dřívějším stravovacím návykům a vynaložená snaha je rázem pryč. Celý svět byl překvapen z toho, když se britská zpěvačka Adele, která měla vždy poměrně robustní postavu, objevila na veřejnosti téměř o 50 kilo lehčí. A navíc si svou novou dokonalou postavu dokázala udržet, což je víc než obdivuhodné. Různých diet a způsobů redukce váhy je na světě mnoho, ovšem Adele objevila jednu, která je nejen zdravá, ale především dlouhodobě udržitelná. O jakou dietu se jedná a co obnáší?

Cviky na zadek, které zvládnete při čekání: Cvičit se dá ve frontě, v koloně v autě i na dětském hřišti

Štve vás oplácaný a povolený zadek? Chcete-li ho zpevnit a opticky pozvednout, vsaďte na každodenní cvičení. Nemusíte nutně do fitka, stačí pětiminutovka třeba v čekárně u lékaře nebo ve frontě v obchodě. Zpevňovat zadek lze totiž ve stoje, v sedě i tak, aby si toho ve vašem okolí vůbec nikdo nevšiml. Udělejte si z toho každodenní rituál a efekt uvidíte o to dřív.
svetzeny.cz

Zpěvačka Adele vsadila na Sirtfood dietu

Jak již bylo zmíněno, při redukci váhy je zásadní najít takový způsob, který je pro člověka dlouhodobě udržitelný. Právě Adele vsadila na tzv. Sirtfood dietu, která, jak se zdá, přinesla zpěvačce opravdu skvělý výsledek. Sirtfood dieta se zakládá na striktním omezení kalorického příjmu a preferenci potravin bohatých na sirtuiny. Právě tímto způsobem zhubla Adele úctyhodných 45 kilogramů. Sirtuiny jsou skupinou enzymů, které se aktivují při snížení kalorického příjmu a spouštějí buněčné procesy zvyšující odolnost buněk. Tento mechanismus má potenciál bránit stárnutí a chránit před chorobami často spojovanými se stárnutím, jako jsou například diabetes II. typu, srdeční onemocnění, rakovina a obezita.

 

Středomořská dieta: Nejzdravější způsob stravování, který chrání srdce i mozek. Hubnutí je příjemným bonusem

Středomořská strava je bohatá na zeleninu, ovoce a nenasycené mastné kyseliny. Je považována za jeden z nejzdravějších způsobů stravování na světě. Bývá spojována se zdravým srdcem a dlouhověkostí. A co víc, když to nebudete přehánět s velikostí porcí, skvěle funguje jako účinná redukční dieta. Jaké jsou její principy, co si dát na talíř a jaké benefity s sebou přináší?
svetzeny.cz

Co je Sirtfood dieta a jak funguje?

Každá úspěšná snaha o ztrátu váhy začíná změnou stravovacího režimu. A zpěvačka Adele je toho živoucím důkazem Jídelníček podle Sirtfood diety je oblíbený i mezi dalšími známými osobnostmi. Jeho základem jsou potraviny bohaté na sirtuiny, což jsou enzymy, které pomáhají tělu reagovat na stres vyvolaný nedostatkem energie. Jinými slovy, konzumací těchto potravin snižujete pocit hladu a stresu spojeného s nedostatkem energie. Mezi tyto potraviny patří například kapusta, celer, rukola, petržel, zelená jablka, kurkuma, bobulovité ovoce jako jahody, maliny, ostružiny a borůvky, dále olivy, zelený čaj, káva, tmavá čokoláda, pohanka, sója a červené víno. Ano, čtete správně. I červené víno je v této dietě povolené!

 

Jak Sirtfood dietu dodržovat?

Sirtfood dieta je rozdělena do tří fází, které musí člověk dodržovat, chce-li dosáhnout požadovaného výsledku. 

Během první fáze dochází k prudkému snížení příjmu kalorií. Během prvních tří dnů se můžete stravovat pouze jedním jídlem denně, které obsahuje potraviny bohaté na sirtuiny a vypít 3 zelené šťávy vyrobené z kapusty, rukoly, petržele, celeru, zeleného jablka, citronové šťávy a zeleného čaje. Denní kalorický příjem by neměl přesáhnout 1 000 kcal. Samozřejmě víme, že pro tělo se může jednat o určitý šok, jestliže je zvyklé mít běžně mnohem větší kalorický příjem. Proto, předtím, než se do této diety pustíte, doporučujeme svůj denní kalorický příjem postupně snižovat, abyste své tělo alespoň trochu připravili na to, co přijde.

Následuje druhá fáze, během které jsou povolena 2 jídla a 2 zelené šťávy denně, přičemž kalorický příjem se pohybuje kolem 1 500 kcal denně. Tato fáze trvá 4 dny. Třetí fáze je pak poslední fází. Ta zahrnuje příjem 3 jídel a 1 zelené šťávy denně. Doporučuje se také provádět cvičení po dobu 30 minut ideálně 5x týdně. Tato fáze trvá 14 dnů.

Po dokončení těchto tří fází se doporučuje postupně zvýšit příjem kalorií, ale stále dodržovat stravu bohatou na sirtuiny. Tím, že tělo prošlo těmito třemi fázemi by se nemělo stát, že budete mít tendenci navýšit příjem kalorií o hodně. Tělo si zvykne, žaludek se přirozeně stáhne a člověk pak bude mít tendenci jíst méně než doposud. Mějte ale na paměti, že bez pohybu to v drtivé většině případů nejde, a tak doporučujeme do své denní rutiny zařadit alespoň procházku či nějaký jiný sport, který vás bude bavit.

Prohlédněte si, jak zhubla zpěvačka Adele
Zdroj článku