Přejít k hlavnímu obsahu

Cviky na zadek, které zvládnete při čekání: Cvičit se dá ve frontě, v koloně v autě i na dětském hřišti

Štve vás oplácaný a povolený zadek? Chcete-li ho zpevnit a opticky pozvednout, vsaďte na každodenní cvičení. Nemusíte nutně do fitka, stačí pětiminutovka třeba v čekárně u lékaře nebo ve frontě v obchodě. Zpevňovat zadek lze totiž ve stoje, v sedě i tak, aby si toho ve vašem okolí vůbec nikdo nevšiml. Udělejte si z toho každodenní rituál a efekt uvidíte o to dřív.

Kulatý a pevný zadek je snem každé ženy, jenže sedavý životní styl, tloustnutí i věkem povolující kůže a ochabující svaly ho snadno změní v hroudu rosolu. Bojujte proti tomu každodenním cvičením. Myslete na pravidelnost a cvičte opravdu ideálně denně, stačit bude klidně pár minut. A najít je můžete hravě při čekání nebo během každodenních činností, které provádíte bezmyšlenkovitě, třeba při čištění zubů nebo čekání, až vám dovaří voda v rychlovarce.

Ve stoje: Stahování hýždí

Postavte se vzpřímeně, břicho držte zatažené. S výdechem stáhněte půlky k sobě, vydržte alespoň patnáct vteřin, opět povolte. Opakujte minimálně třicetkrát. 

Fitness trenérka radí: Jeden cvik, který zpevní vaše celé tělo. Stačí ho opakovat každý den minutu

Prkno nebo-li plank je bezkonkurenční cvik, který vás dokáže nejen posílit, ale pomůže vám zlepšit třeba i držení vašeho těla. Zařaďte ho do své každodenní rutiny a změnu poznáte brzy. Proč byste mu čas od času měli věnovat pozornost a jak ho správně cvičit?
svetzeny.cz

Cvičení v autě: Zkuste vzlétnout 

Posaďte se, záda držte zpříma, břicho vtažené, nohy mějte na šířku pánve, chodidla směřují vpřed. Ruce si položte na kolena nebo do klína, pokud jste řidič a čekáte na parkovišti či v koloně, pak volně na volant, ale neopírejte se do nich. Stáhněte půlky k sobě a současně se snažte na sedadle nadlehčit, jako byste se chtěli vytáhnout vzhůru. Vydržte patnáct vteřin, poté povolte. Zopakujte alespoň třicetkrát. 

Cvičení při žehlení i na hřišti: Zanožování

Na zpevnění zadečku je ideálním cvikem zanožování. Dá se dělat na všech čtyřech, ale pohodlně také ve stoje. Klidně cvik zkuste, když čekáte na děti před školou, máte dlouhou chvíli na dětském hřišti, nebo se potřebujete rozhýbat u nekonečného žehlení.

Postavte se zpříma, pozor ať se neprohýbáte v bedrech. Jednu nohu zanožte a vytočte špičkou do strany. Kmitejte vzad a vpřed, pohyb dělejte tahem. Cvik zopakujte dvacetkrát, aniž byste se špičkou dotkli země. Poté nohy vyměňte, procvičte dvacetkrát druhou nohu. Zopakujte ve třech sériích. Máte-li potíž se stabilitou, můžete se přidržet - židle, žehlicího prkna, plotu či lavička, zkrátka čehokoliv, co máte po ruce. 

Jak ráno rozhýbat ztuhlé klouby: Pomohou 4 jednoduché cviky. Zlepšení pocítíte už za 2 týdny

To, že pravidelný pohyb svědčí tělu i duši, asi nemusíme ani připomínat. Tuto skutečnost jsme už jistě slyšeli všichni a ne jedenkrát. To samé platí také pro všechny postižené revmatoidní artritidou a bolestivými klouby. Zařaďte pravidelný pohyb do svého běžného života. Máme pro vás jednoduché cviky, které vám uleví nejen od bolesti, ale pomohou sníží otok a ztuhlost kolenního kloubu postiženého chronickým zánětem.
svetzeny.cz

Cvičit se dá i v sedě: Kreslení nohama

Zacvičit si můžete u stolu v kanceláři nebo večer doma u televize. A nemusíte přitom ani vstávat ze židle. Posaďte se zpříma, nohy pokrčené a opřené o plosky, kolena na šíři kyčlí. Držte narovnaná záda a vtažené břicho, dýchejte pravidelně. Zdvihněte jednu nohu a cvičte s ní podle toho, co vám prostor i pohledy okolí dovolí. Můžete jen nohu propínat a nataženou zvedat, zdvihat pokrčená kolena, dělat s propnutou nohou malé kroužky, psát písmena ve vzduchu nebo je kreslit prsty natažené nohy na podlahu. Zapojíte krásně svaly hýždí, břicha i stehen. Vždy cvičte patnáct sekund, poté nohu položte, a zopakujte nebo zkuste jiný pohyb. Nohu procvičte alespoň dvacetkrát, pak nohy vyměňte. Cvičení zopakujte ve třech sériích. 

Zdroj článku