Přejít k hlavnímu obsahu

Budíte se pravidelně ve stejnou dobu? Odhalte, co za tím vězí!

Spíte-li bez probuzení celou noc nebo si ta probuzení nepamatujete a hned zase usínáte, máte pravděpodobně velké štěstí. Ne každý prospí celou noc, potíže se spánkem někdy potrápily a ještě potrápí každého z nás. Je spousta tipů a návodů, jak spát celou noc, existují spánkoví koučové, kteří by vás měli naučit spát.

I když se opravdu snažíte, ne vždy to však musí fungovat. Proč se vlastně v noci budíte? Pozorujete, že to bývá pravidelně a to dokonce ve stejnou dobu? Co za tím může být? Vaše tělo vám nejspíš posílá varovnou zprávu, kterou určitě není dobré ignorovat, ale naopak se jí zabývat. Pravidelná nespavost se podepisuje na vaší náladě, únavě a může mít vliv třeba také na zdraví. Podobně, jako když se vám zdají sny, které se stále opakují nebo jsou velmi podobné. Vaše podvědomí se vám může snažit něco naznačovat. Co tedy znamená, když se budíte pravidelně v určitou hodinu?

Nečekaná přátelství v Hollywoodu: Meghan Markle je nejlepší přítelkyně s tenistkou Serenou Williams

Přátelství je v životě velmi důležité, s některými lidmi si vytvoříme speciální pouto, máte pocit, že se znáte roky, máte společné koníčky a funguje u vás telepatie. Zkrátka nejlepší přátelé, kterým můžete říct opravdu cokoliv, co vás napadne.
svetzeny.cz

Problémy se spánkem mezi 23:00 - 01:00

Máte problémy s usnutím nebo probouzením v tuto dobu? Může to mít spojitost s vaším sebevědomím a emocemi. Může vás zklamat osoba, na které vám záleží, kterou milujete a to vás automaticky nutí přemýšlet, řešit své emoce. Také to může mít za následek, že všechny okolo sebe bez většího poznání odsuzujete a uměle si tak zvyšujete vlastní sebedůvěru. Tradiční čínská medicína spojuje tuto dobu se žlučníkem, který je vázán na emoce. Můžete pociťovat strach z odmítnutí, strach ze selhání nebo jen strach, že nebudete dost dobří pro své okolí. V takovém případě je potřeba pracovat na svém sebevědomí, na sebelásce a naučit se své emoce prožívat, aby se v těle nehromadily.

Info ikona
Probuzení ve stejnou dobu

Problémy se spánkem 01:00 - 03:00

Naštvání, vztek, vina, agrese. Podle čínské medicíny se probouzení v tuto dobu váže s vinou, vztekem, naštváním. Pohádali jste se s partnerem nebo rodinou? V práci je problém, kvůli kterému cítíte vztek? Pocity, které se s těmito situacemi spojují vás nenechají spát a můžete se tedy probouzet, protože je tělo a mysl nezpracovala. Vztek a naštvání je podle čínské medicíny spojen s játry, takže nadmíra vzteku může mít vliv s funkcí jater. Řešením je uvolnit hněv a vztek, například se jděte projít, křičte nebo do něčeho bouchněte. Hromadění vzteku a hněvu vám neprospěje, naopak se mohou objevit problémy se zdravím.

Pravda o japonských gejšách: Byly to umělkyně nebo prostitutky?

Gejši jsou jedním z nejpoutavějších symbolů Japonska a jsou známé především pro svou krásu, eleganci a umění konverzovat. Ale zároveň jsou stigmatizovány jako prostitutky. Kde je pravda a jaké věci o gejšách možná ani nevíte?
svetzeny.cz
Info ikona
Probouzení

Problémy se spánkem mezi 03:00 - 05:00

V této době se probuzení pojí s vyšší mocí, kdy se vás tělo snaží duchovně probudit a ukázat vám, že je dobrá doba na přemýšlení o životě, o změnách v něm. V tuto dobu vrcholí čas, kdy se mnoho nadpřirozených jevů a vyšší moc, dostávají do své největší energie. Pokud je i u vás čas na duchovní probuzení, budíte se právě v tomto čase. Věříte-li na duchovní probuzení, pak se zamyslete komplexně nad životem a pokud chcete nějaké změny, ale bojíte se, vesmír vám naznačuje, že je správná doba na změny, i když mohou být těžké a ne vždycky příjemné.

Zdroj: Lifehack