Přejít k hlavnímu obsahu

Herečka bez vzdělání: Jak dnes vypadá uhrančivě krásná Bond girl Sophie Marceau?

Život Sophie Marceau je jako pohádkový příběh, kdy malá chudá holka nedokončila ani střední školu a bez hereckého vzdělání prorazila do velkého světa kinematografie. Potkala výrazně staršího prince, který ji ukotvil nejen v životě, ale i v showbyznyse a ke štěstí jí ani v 56 letech vlastně nic nechybí. Je stále atraktivní, může si vybírat z nabídek na práci a dělat si radost třeba psaním knih a básní.

Neobyčejné herecké nadání Sophie Marceau

Sophie Marceau patří u filmařů k nejžádanějším francouzským hvězdám, její cesta na vrchol ale nebyla vůbec snadná. Vyrůstala s otcem kamioňákem na pařížském předměstí, když se její rodiče rozešli, a moc si přála mít se lépe, koupit si hezké oblečení a šminky. Ve dvanácti letech si řekla, že bude herečkou, a to se jí o dva roky později opravdu splnilo. Producenty snímku Večírek uhranula na castingu nejen svou přirozenou krásou, ale také neobyčejně výrazným hereckým nadáním. Natočila dvě pokračování, jako šestnáctiletá si odnesla sošku Césara za nejslibnější herečku. 

Mohlo by se vám líbit

Krutý osud krásné Sharon Stone: Bojovala o život, ztratila téměř vše

Thriller Základní instinkt, v němž Sharon Stone září vedle Michaela Douglase, si s chutí pouštíme i po téměř 30 letech. Herečka se stala symbolem své doby a měla nakročeno k zářné kariéře. Jenomže osud pro ni měl nachystaný jiný scénář. Dopřál jí několik velkých rolí, manžela i dítě, ale pak ji ve vteřině připravil o vše. Přežila vlastní smrt a pohádkový příběh krásné holky z Pensylvánie skončil.
svetzeny.cz

Francouzská kráska mezi slavnými hvězdami

Najednou stála Sophie Marceau před kamerou s takovými velikány jako Gérard Depardieu a Catherine Deneuve. Své kvality pak potvrdila rolí v nesmrtelné komedii Veselé Velikonoce, v níž okouzlila chronického záletníka Jean-Paula Belmonda. Celosvětovou slávu jí přinesla role princezny Isabely ve Statečném srdci s Melem Gibsonem a samozřejmě Bond girl Elektry v bondovce Jeden svět nestačí vedle Pierce Brosnana. Herečka natočila ve své kariéře 50 filmů, letos zavítala na plátna evropských festivalů v historickém válečném snímku Save the Last Bullet, v němž si zahrála po boku bývalého životního partnera Christophera Lamberta

Osudoví muži Sophie Marceau

Na poli lásky už ale není Sophie Marceau až tak úspěšná. Do roku 2001 byla provdaná za o 26 let staršího polského režiséra Andrzeje Żuławského, s nímž má již dospělého syna Vincenta. Následně žila s producentem Jimem Lemleyem, kterému porodila dceru Juliette a sedm ji pojil vztah s kolegou Christopherem Lamberetem, uhrančivým fešákem, jehož nejvýznamnější rolí byl bezesporu nesmrtelný Connor MacLeod ve filmové sérii Highlander. Rozešli se v přátelském duchu, a i proto se nyní potkávají i před kamerou. S kým žije herečka nyní, není známo, každopádně v rozhovoru pro Paris Match před rokem přiznala, že již není sama

Mohlo by se vám líbit

Bývalá Miss Monika Žídková se pochlubila dospělou dcerou Nikol: Podědila krásu po mamince? Posuďte sami

Ve společnosti se Monika Žídková (46) příliš neobjevuje. Jako každý rok ale nevynechala soutěž StarDance, kde před lety také tančila. Letos bývalé missce dělala doprovod dcera Nikol (22), která si v kráse s ničím nezadá ve srovnání se svou maminkou.
svetzeny.cz

V čem Sophie Marceau nachází klid? 

Letos vydala Sophie Marceau, mimochodem zarytá vegetariánka a propagátorka zdravého životního stylu, svou druhou knihu. Ta první Telling Lies vyšla v roce 2001 a byla napůl autobiografická, letošní nese název La Souterraine a je sbírkou třinácti příběhů a sedmi básní. Na obálce je její podobizna z dětství, na níž je ovšem vidět jen roztomilý účes a její krásné oči. Píše v ní o ženách různého věku, a i když v ní zmiňuje často i muže, nikdy je nevykresluje v rolích hrdinů. A to i přesto, že jich jejím životem prošlo mnoho a ovlivnili nejen její profesní dráhu. Je také vyhledávanou tváří pro reklamní kampaně, dlouhé roky byla ambasadorkou známé pařížské klenotnické značky a šest let propagovala francouzské luxusní vozy. Je také nositelkou důstojníka rytířského řádu v oblasti kultury a má vyznamenání francouzské vlády. A co patří mezi její nejoblíbenější činnosti? Uklidňuje se hrou na violoncello, vařením a tancem. 

Sophie Marceau
Zdroj článku