Přejít k hlavnímu obsahu

Jak okouzlit každého muže? Vyzkoušejte těchto 5 psychologických triků, které skutečně fungují

Chtěli byste vědět jak na to, aby si vás konečně všiml muž, po kterém už dlouho pokukujete? Bude třeba náhodě trochu pomoci a „vytasit“ psychologické zbraně. Poradíme vám 5 psychologických triků, jejichž efektivita byla vědecky prokázána.

1. Zrcadlete jeho chování

Psychologové nazývají tento psychologický trik efektem chameleona. Studie z roku 1999 prokázala, že chameleonův efekt vede k usnadnění plynulosti interakcí a zvyšuje náklonnost, kterou partneři při interakci prožívají. Jedná se o projev neverbální komunikace, kdy napodobujete gesta, mimiku a další neverbální chování našeho protějšku. Můžete to dělat nevědomky, ale i cíleně, abyste muže okouzlili. Dle psychologů totiž máme tendenci mít rádi lidi, kteří jsou nám podobní. Takže pokud budete zrcadlit jeho neverbální projevy, může k vám pocítit náklonnost. Ovšem nepřehánějte to, aby to nebylo příliš nápadné.

Mohlo by se vám líbit

Americký psycholog rozdělil lásku do 7 typů: Dokonalá láska podle něj existuje, je to ta vaše?

Podle amerického psychologa Roberta Sternberga existuje celkem 7 typů lásky. Naděje na to, že vztah vydrží celý život, je však pouze u jednoho z nich. Tento typ pojmenoval Robert Sternberg jako „Dokonalou lásku“. Má za to, že existuje. Zjistěte, zda váš vztah naplňuje její znaky, a má tedy šanci vydržet.
svetzeny.cz

2. Nesnažte se být dokonalí

Mnohdy se snažíme na potenciálního partnera zapůsobit až příliš vehementně, děláme ze sebe něco, co nejsme a hrajeme si na dokonalé. Myslíme, si, že od nás protějšek bude vyžadovat, abychom byli perfektní. To je chyba, většinu lidí ve skutečnosti „příliš dokonalí“ lidé děsí. Vědci z univerzity v Texasu zjistili, že naopak lidskost a chybování nás dělá pro druhé atraktivnější. Účastníci výzkumu byly rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina byla určena jako hodnotitelé, druhá skupina pak účastníci pohovoru, kteří měli absolvovat test. Následně pak hodnotitelé rozhodovali o jejich atraktivitě. Vědci schválně navedli některé „uchazeče“, aby na pohovoru byli nemotorní a vylili kávu. Ti, kteří na sebe kávu vylili, získali nejvyšší skóre atraktivity. Lidskost se tedy zdá být sexy. Proto se příště, až se vám někdo bude líbit, nebojte odkrýt svou lidskou stránku.

3. První dojem je rozhodující

Není žádným tajemstvím, že první dojem dělá hodně. Podle studie publikované v časopise Social Psychological and Personality Science může už jen vaše pouhá jedna fotografie na seznamce přimět váš protějšek k tomu, že si udělá jasno v tom, co jste za člověka. Ve studii nechali vědci nejprve lidi prohlédnout si fotografii svých protějšků a zeptali se jich, jaký na ně dělají dojem. Poté je poslali na schůzku, kde se s protějškem setkali tváří v tvář. Zjistili, že první dojem z fotografie ovlivnil jejich úsudek, i přestože pak měli možnost se setkat osobně a svůj názor změnit. Proto na to pamatujte a už při prvním kontaktu si dejte záležet na tom, abyste na svůj protějšek zapůsobili.

Mohlo by se vám líbit

Těmto dvojicím to podle horoskopu nemůže nikdy fungovat. Jste výjimka potvrzující pravidlo?

Hvězdy nám nepřály – i tak by se dal nazvat následující článek. Přinášíme vám znamení, kterým to spolu podle hvězd nemůže nikdy fungovat. Zažili jste to také nebo jste výjimka potvrzující pravidlo? Napište nám do komentářů.
svetzeny.cz

4. Obklopte se přáteli

Tomuto jevu říkají psychologové „efekt roztleskávačky“. Podle publikované studie amerických vědců se lidé zdají krásnější a přitažlivější, pokud vyrazí ven za zábavou ve větší skupině osob. A nezáleží přitom na tom, jak vypadají ostatní v dané partě. Výzkum ukázal, že i tváře, které by sólově byly hodnoceny jako průměrné, se ve skupině osob najednou zdály být mimořádně atraktivní. A jak velká skupina osob to musí být? Dle vědců na tom nezáleží, podobné skóre bylo zjištěno, ať už na fotografii byli 4 lidé, 9 lidí, nebo 16 lidí. Takže pokud toužíte někoho poznat, jděte ven jednoznačně v partě.

5. Používejte komplimenty chytře

Pokud na někoho chcete dobře zapůsobit, psychologové radí, abyste v jeho přítomnosti skládali komplimenty druhým. Když o ostatních totiž mluvíte pozitivně, mají lidé, kteří si vaše komplimenty vyslechnou, tendenci spojovat si je s vaší osobou. Pokud tedy například na večírku pochválíte jiné dámě vizáž a uslyší to váš protějšek, bude si tento kompliment asociovat s vámi a pravděpodobně se od něj dočkáte věty: „To ano, skutečně jí to sluší. Avšak i vy dnes večer vypadáte úžasně.“


Zdroje: https://wikisofia.cz/wiki/Chameleon_effect, https://link.springer.com/article/10.3758/BF03342263,https://www.scientificamerican.com/article/the-cheerleader-effect/

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Svatební speciál: Nejkrásnější české svatby, ze kterých se tají dech. Dokonalou svatbu můžete mít i vy!

Přinášíme vám fotogalerii plnou těch nejkrásnějších fotek z českých svateb. Každá nevěsta touží po tom, aby byl její den D dokonalý. Inspirujte se těmito krásnými snímky, které zachycují jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Jak vás lidé vnímají dle typu vaší postavy: Platí, že lidé při těle působí více sympaticky, nebo je to mýtus?

Možná jste také slyšeli, že lidé při těle působí na druhé více sympaticky a vřele, kdežto hubení lidé spíše chladně a odměřeně. Tato myšlenka pochází ze 40. let 20. století, ale co je na ní pravdy dnes? To se rozhodli otestovat vědci z Texasu ve své studii. Výsledky jsou překvapivé.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Na jakém místě jste se umístili vy?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc jste atraktivní pro své okolí? Dnes se podíváme na to, které znamení zvěrokruhu je nejatraktivnější pro ostatní, kdo spadá do průměru, ale i na to, která znamení ostatní lidé vnímají jako nejméně přitažlivá. Zjistěte, jak si v žebříčku atraktivity vede vaše znamení.
svetzeny.cz