Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější místo Francie? Côte d’Azur aneb Perla Azurového pobřeží

Nejkrásnější místo Francie? Côte d’Azur aneb Perla Azurového pobřeží

V létě míří na Côte d’Azur návštěvníci ze všech končin světa, takže pokud si chcete kouzlo Antibes Juan-les-Pins doopravdy užít, vydejte se sem v září. Vyhnete se letnímu přívalu turistů a naplno si vychutnáte francouzské umění žít.

Půvabné městečko, které leží mezi Nice a Cannes, má tři části – historické Antibes, letovisko Juan-les-Pins a chráněný mys Cap d’Antibes, kde stojí známá vila Eilenrock a luxusní Hôtel d’Cap obklopený kvetoucími zahradami. Tady hledají klid a soukromí nejbohatší návštěvníci Azurového pobřeží. V dálce se rýsují zasněžené vrcholky Alp, ale protože tři sta slunečných dní v roce je zaručeno, ani na počátku podzimu není třeba obávat se pošmourného počasí.

Snimek_obrazovky_2017-08-09_v_14.02.56

Malířské putování

Babí léto je tu nádherné i díky zlatavému světlu, jímž je Antibes proslulé, a které sem přilákalo nejednoho malíře. Na sklonku života zde žil Auguste Renoir, jezdili sem Claude Monet, Marc Chagal a nějaký čas tu maloval Pablo Picasso, který pobýval na zámku Grimaldi. Zanechal zde i část svých děl, takže není divu, že se v prostorách zámku nachází Picassovo muzeum, které rozhodně stojí za návštěvu. Můžete se též vydat po Stezce malířů podél pobřeží a objevovat místa zachycená na plátnech slavných mistrů palety. Půvabům tohoto koutu na jihu Francie neodolali ani američtí hudebníci, kteří sem ve 20. letech přivezli jazz a založili tak tradici festivalu Jazz à Juan, který je nejstarší v Evropě.

RIVIERA_COTE_DAZUR_-_Musee_Picasso2_mairie_dAntibes

Pro každého něco

Neméně atraktivní je staré město plné úzkých uliček, kde na vás dýchne nefalšovaná atmosféra Provence. Samostatnou kapitolou je krytá tržnice plná dobrot a rozličných místních specialit a sousední „blešák“ s pestrým výběrem nejrůznějšího zboží. Z jiné perspektivy můžete Antibes sledovat v Marinelandu, kde se konají představení s delfíny, lachtany, kosatkami a dalšími obyvateli podmořské říše. Dětem se budou rozhodně líbit. Dospělí pak mohou večer zavítat do jediného absintového klubu ve Francii a ochutnat některý ze čtyřiceti druhů alkoholu, který popíjela bohéma. Tohle město má prostě neopakovatelné kouzlo, jemuž se lze jen stěží ubránit.

Boulevard_Aguillon_D.Vincendeau

Kudy tam

♥ Mezinárodní letiště je v Nice a dostanete se tam s leteckou společností Air France.

♥ Jezdí sem též rychlovlak TGV.

♥ Pokud se rozhodnete pro vlastní dopravu, počítejte s tím, že na francouzských dálnicích se platí mýtné.

♥ Více informací o Antibes Juan-les-Pins a okolí najdete na webových stránkách antibesjuanlespins.com a france.fr.

Foto: Antibes Juan-les-Pins Tourisme