Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska hereckých legend: Jana Brejchová a Vlastimil Brodský byli jako oheň a voda, skvěle se doplňovali, dokud se neobjevil mladší kolega

Patřili k největším hvězdám našeho filmu. Těžko bychom hledali sehranější pár, než byl Vlastimil Brodský (†81) s Janou Brejchovou (83). Hercům to skvěle klapalo jak v manželství, tak před kamerami. V jejich případě rozhodně platilo pravidlo, že protiklady se přitahují.

Dělil je velký věkový rozdíl dvaceti let. Když spolu herci začínali randit, bylo Janě pouhých třiadvacet let a už v tu dobu byla za hvězdu. Česká Bardotka staršího herce naprosto okouzlila a láska jako trám byla na světě.

Partneři na place i v soukromí

Přesto, že v tu dobu byla Brejchová velmi mladá, měla za sebou už dvě nepovedená manželství. Prvním, komu Jana řekla ‚‚ano” byl oscarový režisér Miloš Forman (†86) a podruhé se stala na jeden rok manželkou německého herce Ulricha Teinema. Do třetice tedy všeho dobrého našla u Brodského. Byli jako oheň a voda a právě proto jim to skvěle ladilo. Na filmovém plátně spolu několikrát ztvárnili partnerskou dvojici a jejich hraní bylo naprosto uvěřitelné.

Svatba se konala v pátek třináctého

Za seznámení nádherné blondýnky a charismatického herce mohl známý režisér Oldřich Lipský, jenž Janu pozval do filmového klubu. „Přišel tam pan Brodský. Nabídl mi, abych se šla podívat do vinohradského divadla na Válku s mloky, čímž mě také trošku podtrhl nohy, protože se mi v tom šíleně líbil,“ prozradila Brejchová po letech pro idnes.cz. Herecká svatba se konala symbolicky v pátek třináctého a všichni oblíbené dvojici přáli štěstí.

Mohlo by se vám líbit

Osudový muž Stelly Zázvorkové: Záletný Miloš Kopecký se o herečku vsadil a prohrál. Vítěz si pak jeho milou odvedl na pokoj

Manželství Stelly Zázvorkové (†83) s Milošem Kopeckým (†73) trvalo pouze rok, ale o to více bylo intenzivní. Nejen, že herec nedokázal přestat se svými zálety, ale dokonce svou ženu prohrál v šachách a musel pak sledovat, jak si ji vítěz odvádí na pokoj!
svetzeny.cz

Brodský chtěl klid, Brejchová vychutnávat život

Postupem času se ale bohužel začal projevovat věkový rozdíl a ‚‚Bróďa” přestával stačit své nádherné ženě, která byla v té době v nejlepších letech. ‚‚Na začátku byl velmi tolerantní, všechno mi chtěl dopřát, ale postupem doby po mně čím dál častěji žádal, abych žila jeho životem, jeho rytmem. Jenže mně bylo téměř o dvacet méně, já to cítila jinak,“ svěřila herečka své dceři, také herečce Tereze Brodské (55) v knize Moje máma Jana Brejchová. Rozvod tak byl na spadnutí a nemohly za to pouze Vlastimila prosby o klidnější životní styl. 

Herečka se zamilovala do kolegy

Jak už to bývá, do života národem zbožňovaného páru vstoupil někdo třetí. Jana se bláznivě zamilovala do kolegy Jaromíra Hanzlíka (75). Brodský do poslední chvíle věřil, že se jedná pouze o Janino krátkodobé poblouznění. Bohužel se mýlil. „Rozešli jsme se po vzájemné dohodě. Oba jsme pochopili, že ona mě nemůže vystát,“ uvedl Vlastimil později. Po šestnácti letech tak skončilo manželství oblíbených herců.

Vlastimil Brodský s Janou Brejchovou byli sehraní na jedničku
Zdroj článku