Přejít k hlavnímu obsahu

Podle výživového poradce byste neměli jíst banány k snídani. Proč?

Každý z nás to zná – ráno spěcháte, nestíháte, ale v žaludku vám kručí tak, že máte pocit, že byste snědli celou lednici. Na pořádnou snídani není čas a tak sáhnete po rychlém a zdravém řešení, které se zdá být ideálním - po banánu! Jenže banán není tak optimální možností, jak si asi myslíte. Podle výživového poradce byste je k snídani jíst vůbec neměli. A proč tomu tak je?

Proč nejíst jen banány k snídani?

Podle odborníka na výživu a zakladatele společnosti Alkamind, doktora Daryla Giffreho, je konzumace banánů jakožto rychlé a výživné snídaně ve skutečnosti škodlivá. Jistě, banán vás dočasně zasytí a zažene tu největší krizi. Ale právě to, že se jedná o dočasné řešení, je špatně. A čím to je? Banán totiž obsahuje celých 25% cukru a je mírně kyselý. Doktor Gioffre tvrdí, že vás banán dočasně povzbudí, ale velmi brzy budete mít znova hlad a pocítíte únavu. Výživový poradce dokonce označuje banány jako „přírodní bonbony”.

Tohle se stane s vaším tělem, když 1 den nebudete jíst

Diet existuje velká spousta a snad každý už nějakou vyzkoušel. V poslední době je velmi moderní takzvaný přerušovaný půst, kdy dodržujete různý časový horizont ve kterém nejíte. Může to být 12, 16 nebo jen 8 hodin, podle toho, jaký půst zvolíte. Vynechání jídla není totiž jen tak, někdy může uškodit a v konečném důsledku tělu neprospívá. Co se stane, když nebudete jíst?
svetzeny.cz

Banány jezte, ale v kombinaci

Banány samozřejmě kromě cukru obsahují i spoustu dalších látek, které jsou tělu prospěšné. Jedná se například o draslík, hořčík a vlákninu. „Protože jsou banány trochu kyselé, je potřeba je kombinovat s dalšími potravinami, které jejich kyselost neutralizují”, říká odborník. Banán kombinujte se zdravými tuky, které se vyskytují třeba v oříškách, kokosovým máslem, konopnými, lněnými nebo chia semínky.

Chcete se zbavit tuku na břiše? Pak okamžitě přestaňte konzumovat některé potraviny. Tyhle jsou úplně nejhorší

Trápí vás přebytečný tuk v oblasti břicha? Faktem je, že pneumatika na břiše dokáže pořádně potrápit. Je všeobecně známo, že k dosažení vysněné postavy vede sport, celková změna životního stylu a také jídelníčku. To všichni dobře víme. Existuje ale pár potravin, jejichž úplné vyřazení vám dokáže cestu za plochým bříškem výrazně usnadnit. A které to jsou?
svetzeny.cz

Tipy na snídani s banánem

Pokud jste milovníky banánu a nechcete se jich jen tak vzdát, máme pro vás několik tipů, jak se zakombinovat do pestré a vyvážené snídaně, která vám dodá energii na celé dopoledne.

Ovesná kaše s banánem

Ovesná kaše je taková klasika, která neurazí, ale ani nenadchne. Je hotová do pár minut, a tak je ideální variantou na ráno, když nemáte čas tvořit v kuchyni nějaké zázraky. Pokud ale chcete starou dobrou kaši trochu oživit, přidejte do ní ještě před vařením nakrájený banán. Věřte nám, že je to opravdová dobrota, díky které bude mít vaše ovesná kaše zase o něco jiný rozměr! Do misky dejte ovesné vločky, zalijte mlékem a přidejte najemno nakrájený banán. Zamíchejte a dejte vařit. Na vrch přidejte oblíbené oříškové máslo a zasypte semínky. Přidat samozřejmě můžete i další nakrájené ovoce, které výbornou chuť kaše ještě více podtrhne.

Banánové lívance

Do této snídaně se pusťte, pokud máte ráno o něco více času. Věřte nám, že je to taková lahoda, že stojí za to této snídani věnovat každou minutu vašeho rána. Budete potřebovat dva menší banány, 4 lžíce ovesných vloček, strouhaný kokos, 3 vejce, 1 lžíci bílého jogurtu, ½ lžičky kypřícího prášku a ½ lžičky skořice. Všechny ingredience vložte do mixéru a vytvořte z nich hladké těsto. Jakmile budete mít těsto hotové, nalijte ho na rozpálenou a olejem vymazanou pánev, na které lívanečky osmažíte. A voilà! Skvělá a vydatná snídaně je na světě. Lívance potřete oblíbenou marmeládou, zakysanou smetanou nebo oříškovým máslem a vychutnejte si každé sousto. Stejně, jako v předchozím případě, můžete snídani doplnit ještě dalším čerstvým ovocem.

Zdroj článku