Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete se zbavit tuku na břiše? Pak okamžitě přestaňte konzumovat některé potraviny. Tyhle jsou úplně nejhorší

Trápí vás přebytečný tuk v oblasti břicha? Faktem je, že pneumatika na břiše dokáže pořádně potrápit. Je všeobecně známo, že k dosažení vysněné postavy vede sport, celková změna životního stylu a také jídelníčku. To všichni dobře víme. Existuje ale pár potravin, jejichž úplné vyřazení vám dokáže cestu za plochým bříškem výrazně usnadnit. A které to jsou?

Proč změnit celkový jídelníček?

Hubnutí představuje výzvu pro každého a to v rámci jak fyzického, tak psychického úsilí. Obvykle se hubnutím začneme zabývat ve chvíli, kdy nadměrná hmotnost začne narušovat náš život, ať už jde o vzhled nebo zdraví. Avšak často nevíme, jak začít. Než se dostaneme k tomu, jaké potraviny bychom měli vyloučit ze stravy, je důležité se seznámit s našimi tipy na to, jak začít s procesem hubnutí.

Někteří tvrdí, že při dietě můžete sníst téměř cokoli, pokud to uděláte v omezeném množství. Tato rada má své opodstatnění, zejména pokud se soustředíte na denní příjem kalorií. Je třeba si stanovit limity a držet se jich, abychom nepřekročili stanovený počet kalorií.

Je také třeba zdůraznit, že neexistuje univerzální seznam potravin, které jsou při hubnutí absolutně zakázány. Avšak existují určité suroviny, u kterých se doporučuje omezit jejich konzumaci v jakékoliv formě.

Během 2,5 let shodil celých 45 kilo, aniž by držel diety: Řídil se pouze těmito 7 pravidly

Diety, omezování se, počítání kalorií a další nepříjemné záležitosti, které podstupujeme téměř vždy, když chceme shodit nějaké to kilo. Američan jménem Jon Gabriel ale dokázal během 2,5 let shodit celých 45 kilo – a to aniž by musel držet nějaké drastické diety. Řídil se pouze 7 pravidly, která ho dovedla k jeho vysněné postavě.
svetzeny.cz

Jak rychle zhubnout tuk na břiše?

Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, nespěchejte. Hubnutí je proces, který, pokud chcete, aby byl efektivní, nějakou dobu trvá. Rychlý postup v tomto případě často nevede k úspěchu a může naopak vést k tomu, že se vám vašich cílů nikdy nepodaří dosáhnout. Hubnutí chce velkou dávku vůle a trpělivosti.

Jedním z prvních kroků je zavedení pravidelné stravy, kde jíte až 6 krát denně v menších porcích podle svého jídelníčku. Během tohoto procesu je důležité vyhnout se smaženým pokrmům a večerním pochoutkám, jako jsou brambůrky nebo slané oříšky. Měli byste také zvážit příjem sladkých dezertů, které si obvykle dopřáváte ke kávě.

Dalším krokem je omezení konzumace tučných potravin, včetně různých omáček, smetany, majonézy, sýrů a mléčných výrobků obecně. Není však třeba tyto potraviny vyškrtnout úplně. Když si čas od času dáte něco tučnějšího, nic se nestane.

Zaměřit byste se naopak měli na příjem zdravých tuků, které najdete v kvalitních rostlinných olejích, jako je olivový nebo řepkový olej a také v rybách, oříškách či avokádu.

4 nejúčinnější diety podle celebrit: Co stojí za dokonalou postavou Jennifer Aniston, nebo sexy křivkami Kim Kardashian

Udržet si skvělou formu celoročně chce silnou vůli a odhodlání. Celebrity ale sází na ozkoušené tipy a triky, díky kterým shodíte přebytečná kila rychle a efektivně. Chystáte se na nějakou akci, nebo se zkrátka chcete cítit o něco lépe? Inspirujte se dietami, na které nedají světové celebrity dopustit.
svetzeny.cz

Co nejíst při hubnutí břicha?

Limonády

Limonády a slazené nápoje jsou při procesu hubnutí čiré zlo. Spoustu lidí se sice soustředí na dodržování zdravé stravy, ovšem jaksi zapomínají na to, že ve slazených nápojích je spoustu přidaného cukru. Například v jednom litru Coca-Coly se skrývá více, než 27 kostek cukru! To není zrovna málo, že? Zkuste slazené nápoje vyměnit za obyčejnou vodu, či vodu s citronem.

Uzeniny

Pokud chcete konzumovat uzeniny, je důležité dávat pozor na jejich kvalitu a množství, které sníme. Když koupíte uzeniny, které mají pouze 60% obsah masa, není to dobře. Tyto výrobky totiž obsahují nadměrné množství soli a přidaných chemických látek. Proto je důležité při nákupu uzenin brát ohled na jejich složení.

Zkuste třeba k snídani místo párků zvolit vejce, zeleninový talíř a domácí pečivo. Překvapí vás, kolik energie vám tato malá změna dodá na zbytek dne.

Vysoce rafinované cukry

Mezi úplně nejškodlivější patří rafinované cukry, které se nacházejí ve všech sladkostech, od bonbonů po dezerty. Ale to není vše! Rafinovaný cukr se může nacházet třeba i v kečupu, jogurtech, nebo žvýkačkách. Studovat složení těchto potravin je proto při hubnutí více, než důležité. Pozor si dejte také na umělá sladidla, která se často nabízí jako zdravá alternativa. Ale ani zde to není tak růžové. Tato sladidla totiž obsahují toxiny, které taktéž podporují tloustnutí.

Smažená jídla

V tomto případě asi nemusíme nijak detailně popisovat, proč jsou tato jídla nevhodná, jestliže se snažíte zhubnout. Nejen, že jsou velmi kalorická, ale často také bývají smažená na nevhodném oleji při nevhodné teplotě. A to není vše. Vzpomeňte si třeba na hranolky, které téměř všichni milují. Právě hranolky jsou nejnebezpečnější ze všech - brambory totiž obsahují škrob, ze kterého smažením vzniká glycidamid a akrylamid, což jsou rakovinotvorné látky.

Zaručeně „zdravé” svačinky

Sušenky, corn flakes, müsli nebo tyčinky - každá mince má dvě strany. Netvrdíme, že jsou všechny špatné, ale mnoho z nich obsahuje složky, které by tam být neměly. Znovu se dostáváme k problému cukru, který je v těchto "zdravých" produktech přítomen v velkém množství, a to někdy až v 50 %. Proto je důležité při nákupu těchto výrobků dávat pozor na jejich složení a opravdu se na něj zaměřit. Vše, co vypadá zdravě totiž zdravé být nemusí.

Zdroj článku