Přejít k hlavnímu obsahu

Během 2,5 let shodil celých 45 kilo, aniž by držel diety: Řídil se pouze těmito 7 pravidly

Diety, omezování se, počítání kalorií a další nepříjemné záležitosti, které podstupujeme téměř vždy, když chceme shodit nějaké to kilo. Američan jménem Jon Gabriel ale dokázal během 2,5 let shodit celých 45 kilo – a to aniž by musel držet nějaké drastické diety. Řídil se pouze 7 pravidly, která ho dovedla k jeho vysněné postavě.

Jon Gabriel zhubl během 30 měsíců neuvěřitelných 45 kilo, aniž by držel dietu. Jeho úspěch spočíval v tom, že se zaměřil na to, jak funguje jeho mysl a tělo spíše, než na omezení stravy. Jon, který pracoval jako makléř na Wall Street, byl díky své práci zvyklý systematizovat veškeré informace, které se k němu dostaly. A tak místo toho, aby slepě následoval rady výživových poradců, začal se sám zajímat o to, jak jeho tělo funguje. Jen díky porozumění se mu podařilo dosáhnout neuvěřitelné proměny.

 

1.pravidlo – Porozumění je klíčové

Jon formuloval 7 pravidel pro dosažení úspěšného hubnutí. Jedním z nich bylo opustit myšlenku diet a začít se soustředit na výživu. Zjistil, že mu chyběly důležité látky, jako omega-3 mastné kyseliny, kvalitní rostlinné bílkoviny a vitamíny, což diety obvykle přehlížejí. Když začal jíst potraviny bohaté na tyto látky, jeho chuť na sladkosti a nezdravé potraviny sama od sebe upadla. Bylo zjevné, že tyto látky byly klíčem k tomu, co ho dříve přitahovalo k nezdravým stravovacím návykům.

2.pravidlo – Čistá střeva

Málokdo si uvědomuje, jak klíčovou roli hrají zdravá střeva. Často se stává, že lidé přijímají potravu, avšak jejich střeva nedokážou efektivně přijímat důležité živiny. Tím dochází k tomu, že tělo ukládá nadbytečný tuk jako reakci na tuto nedostatečnou trávicí funkci. Ještě horší je, že trávicí problémy mohou vést k zánětu, který ovlivňuje hormonální rovnováhu v těle. Proto je důležité zařadit do jídelníčku potraviny, které obsahují "správné" trávicí enzymy a častěji je konzumovat.

Tohle se stane s vaším tělem, když 1 den nebudete jíst

Diet existuje velká spousta a snad každý už nějakou vyzkoušel. V poslední době je velmi moderní takzvaný přerušovaný půst, kdy dodržujete různý časový horizont ve kterém nejíte. Může to být 12, 16 nebo jen 8 hodin, podle toho, jaký půst zvolíte. Vynechání jídla není totiž jen tak, někdy může uškodit a v konečném důsledku tělu neprospívá. Co se stane, když nebudete jíst?
svetzeny.cz

3. pravidlo – Pravidelný spánkový režim je velmi důležitý

Je klíčové dosáhnout normálního spánkového režimu tím, že budete chodit spát i vstávat dříve. Problémy se spánkem mají vliv na přibírání na váze, což je způsobeno hormonálními změnami. Nesprávný spánek mění rovnováhu hormonů, což může způsobit touhu po sladkých a tučných potravinách. To způsobuje zvýšenou hladinu kortizolu, což vede ke konzumaci nezdravých potravin jako reakci na stres. Bohužel, tato nezdravá strava poskytuje pouze dočasnou úlevu a v dlouhodobém horizontu podporuje produkci kortizolu. Navíc vás v noci díky tomu může honit mlsná, což není žádoucí.

4. pravidlo – Zbavte se stresu

Každodenní meditace, umění zpomalit, nestresovat se z maličkostí a zkrátka si umět užít daný moment, je to, co k hubnutí potřebujete. Další, velmi zásadní věc, kterou Jon doporučuje, je začít vizualizovat. Vizualizace je totiž technika zaměřená na vytváření obrazů požadované reality, která skvěle funguje jak vědomě, tak podvědomě. Na svůj cíl tak budete podvědomě neustále myslet, což vám usnadní jeho realizaci.

5. pravidlo – Není detox jako detox

Po několika měsících studia se Jon dostal k části týkající se toxických látek v těle. Zjistil, že tělo využívá tukové buňky k ukládání nadbytečných toxinů. Ačkoli v té době už zhubl 30 kilogramů, zbývalo mi ještě 15 kilogramů, ve kterých se kumulovaly všechny tyto toxiny. To ho motivovalo začít se více zajímat o detoxikaciZačal provádět "očistu" svého těla tím, že konzumoval velké množství alkalických tekutin, jako je voda s citronovou šťávou a zelené šťávy. Můj jídelníček byl bohatý na zelené potraviny, saláty, klíčky a vlákninu.

Zajímavé bylo, že posledních 15 kilogramů zhubl mnohem rychleji než prvních 30 kilogramů, i když by se očekávalo spíše opačné pořadí. 

4 nejúčinnější diety podle celebrit: Co stojí za dokonalou postavou Jennifer Aniston, nebo sexy křivkami Kim Kardashian

Udržet si skvělou formu celoročně chce silnou vůli a odhodlání. Celebrity ale sází na ozkoušené tipy a triky, díky kterým shodíte přebytečná kila rychle a efektivně. Chystáte se na nějakou akci, nebo se zkrátka chcete cítit o něco lépe? Inspirujte se dietami, na které nedají světové celebrity dopustit.
svetzeny.cz

6. pravidlo – Méně utrácení = nižší váha

Ačkoliv to může znít sebevíc zvláštně, Jon se cítil být závislý na penězích, což mu způsobovalo větší stres, který zajistil, že se mu zpočátku nedařilo hubnout tak, jak by chtěl. Přestěhoval se proto do menšího domu, měl menší výdaje a začal si dokonce pěstovat sám zeleninu. Jon si stojí za tím, že i tento krok je k hubnutí velmi důležity - být zkrátka v pohodě a nestresovat se penězi.

7. pravidlo – Důležité je umět čelit faktům

Abyste vyřešili svůj problém s váhou, musíte si jednou provždy přiznat, že nejste obézní kvůli genům, ani kvůli „těžkým kostem“, ale proto, že jste jednoduše líní. Abyste se vyrovnali se svými problémy s váhou, budete se muset naučit nebát se okolního světa. Jonovi k tomuto kroku pomohla jeho meditační a vizualizační praxe. Ta mu pomohla zbavit se psychotraumatu, které ho provázelo, otevřít oči a akceptovat reálné důvody toho, proč vypadal tak, jak vypadal. Tento krok je nesmírně důležitý pro každého člověka, který chce v životě udělat nějakou změnu. Uvědomit si realitu a přestat sám sobě něco nalhávat.

Zdroj článku