Přejít k hlavnímu obsahu

Rituály: zažijte pohodové ráno

Pokud nemusíte vstávat a hekticky vypravovat sebe i rodinu za povinnostmi, rozmazlete se do krásy. Prospěje to tělu i duši. Protože jak den začnete, takový ho budete mít.

1. Pozdravte slunce jógou

Udělejte si z ranního protažení každodenní rituál. Stačí pár minut a uvidíte ty změny! 
Pozdrav slunci je dynamická sestava několika po sobě jdoucích jógových pozici (ásanú. Jsou projevem úcty ke slunci, které nám dává tu správou energii do života. Jejich pravidelným cvičením prospějete svému tělu i duši. Jednak se báječně protáhnete, uvolníte páteř, posílíte svaly a zkvalitníte dýchání, ale také naberete spoustu pozitivní energie do nového dne. Cvičení navíc pomáhá předcházet celé řadě civilizačních nemocí, protože odbourává všudypřítomný stres. 

2. Rozjasněte obličej

Každodenní odličování dopňte dalšími efektivními procedurami. 
Zbavit pleť odumřelých buněk a vyčistit póry nezvládnete jen s pomocí „micelárky“ nebo mléka. Důkladná očista je přitom nezbytným předpokladem k tomu, aby byla pleť projasněná a vyhlazená a mohly do ní proniknout všechny účinné látky z krémů, jež používáte. Dopřejte si proto důkladný peeling, ať už v podobě klasického kosmetického přípravku, nebo - ještě lépe - za pomoci speciálního čisticího kartáčku na obličej.

3. Snídejte jako královna

K úspěšnému startu potřebuje tělo dostatek energie. 
Snídaně vybudí metabolizmus, proto ji nesmíte vynechávat, ani když pospícháte, natož máte-li pohodové ráno. Měla by představovat zhruba 20 % přijaté denní energie. Vychutnávejte si ji klidně hodinu, jíst by se mělo v klidu a pomalu. Vsaďte na spoustu čerstvého ovoce a zeleniny, které dodají tělu vitaminy, minerály a vlákninu. Skvěle chutnají třeba v podobě smoothie. Vhodné jsou také sacharidy, které vám nadopují energií. Dejte si třeba müsli s jogurtem, oříšky a medem.

4. Uvařte si hrnek čaje

Nejen že si pochutnáte, ale prospějete i svému zdraví a kráse.
Tajemství voňavého nápoje spočívá v množství antioxidantů, které chrání buňky před stárnutím, přispívají k regeneraci pleti a udržují ji krásně pružnou. Tyto látky navíc pomáhají předcházet vzniku otoků. Jestliže se snažíte shodit kila navíc, vsaďte na zelený čaj, který urychluje metabolizmus.
TIP: V parném léte vsaďte na černý čaj s kapkou citronu, který vás osvěží nebo ochutnejte Matcha Tea, který pomáhá spalovat kalorie až 4x rychleji než normálně.