Přejít k hlavnímu obsahu

Duchovní příčina vysokého a nízkého krevního tlaku: Nejde jen o životosprávu, zdraví vám ohrožuje vaše chování a nastavení mysli

Ačkoliv by s tímto tvrzením určitě spoustu lékařů nesouhlasilo, je tomu opravdu tak. Náš fyzický tlak – ať už nízký, nebo vysoký – je mnohdy odrazem právě našeho psychického nastavení mysli. Samozřejmě, že v tomto ohledu hraje velmi důležitou roli životospráva, nicméně odůvodnění k příliš vysokému či nízkému tlaku můžeme hledat i v duchovní příčině.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak trápí hlavně ty, kteří toho na sebe zkrátka nakládají moc. Mají velké nároky na sebe i na ostatní a snaží se mít vždy vše pod kontrolou. Tito lidé rádi plánují a neradi naráží na načekané situace. Právě to je příčina toho, že mnohdy žijí v neustálém stresu a neklidu. Lidé s tímto osobnostním rysem se z drtivé většiny řídí rozumem a spontánnost je pro ně cizí slovo. A právě to je také jejich zásadní problém. Jen velmi těžce dokáží odpouštět srdcem – jak sobě, tak ostatním. Tyto osobnostní rysy jsou typické například pro Kozorohy, Lvi, nebo Panny.

Jak s tím naložit?

Máte-li tyto osobnostní rysy a v jejich důsledku trpíte vysokým tlakem, zkuste se soustředit na celkové zpomalení. Zmírněte tlak, který vyvíjíte na sebe i na ostatní. Nastavte svou mysl tak, že jestliže něco nevyjde přesně tak, jak jste plánovala, nic se nestane. Zkuste se, spíše než rozumem, řídit srdcem. Nepůjde to lehce, ale malými krůčky postupně docílíte toho, že se uleví jak vám, tak vašemu okolí.

Info ikona
deprese

Hubnutí ve 40, 50 a 60: Každý věk vyžaduje jiný jídelníček i pohyb

Hubnutí je těžké v každém věku, ať už pro naše tělo, nebo psychiku. Ovšem každá věková kategorie vyžaduje určitá stravovací pravidla a návyky. Objevte, co je pro vás to nejlepší a zhubněte přebytečná kila, která vás trápí. Držíme palce!
svetzeny.cz

Nízký krevní tlak

Nízký krevní tlak naopak nejvíce trápí ty, kteří jsou uvnitř velmi křehcí a senzitivní. Tyto lidi často svírá strach z neznáma, osamění a budoucnosti. V tomto ohledu jim nepřidává ani momentální světová situace. Z okolního světa a možných scénářů mají strach a hrůzu. Bojí se zkázy, kterou lidstvo okolnímu světu pomalu, ale jistě přináší. Žijí tak v neustálé nejistotě z toho, co bude. Trpí také pocitem nedostatečné pozornosti ostatních. Velmi často mají pocit, že nikoho nezajímají a nejsou dostatečně dobří. Tyto charakteristiky jsou typické pro znamení Raka, nebo Ryby.

Jak s tím naložit?

Zkuste na chvíli přestat přemýšlet o tom, co vše je kolem vás špatně. Soustřeďte se na pěkné a veselé věci. Samozřejmě, že pocit nejistoty občas trápí každého člověka a je to normální. Důležité ale je mu nepropadat. Buďte silná a nastavte své myšlení na tu vlnu, že se vše děje z nějakého důvodu. Nehroutit se ze všeho je klíčová věc, na kterou byste se měla zaměřit, chcete-li sama sobě ulevit. Jestliže to zvládnete, budete se cítit lépe jak psychicky, tak fyzicky. Váš krevní tlak totiž nebude tak nízký, jako doposud. 

Zdroj článku