Přejít k hlavnímu obsahu

Česká sériová vražedkyně Jaroslava Fabiánová si odpykává doživotí. Vraždila mimořádně brutálně s pomocí sekáčku na maso nebo třeba zednického kladiva

Vražedkyně Jaroslava Fabiánová své oběti zavraždila mimořádně surovým způsobem. Na kontě má však kromě vražd i nespočet krádeží, příležitostnou prostituci a jinou trestnou činnost. Přečtěte si příběh o jedné z nejhorších českých sériových vražedkyň, která si za své zločiny odpykává doživotní trest ve věznici.

Láska mezi brutálním nacistou Goebbelsem a Lídou Baarovou: Zničila svou sobeckostí celou rodinu nebo byla prostě jen zaslepená?

Byla to talentovaná herečka a muži jí padali k nohám. Dodnes se o ní mluví jako o nejkrásnější a nejnadanější české herečce, která odmítla i slávu v Hollywoodu. Na druhou stranu jí dodnes mnozí nemohou odpustit její poměr s nacistou Josephem Goebbelsem.
svetzeny.cz

Od záškoláctví k první vraždě

Jaroslava Fabiánová se narodila 21. srpna roku 1965. O jejím dětství nebylo zjištěno příliš spolehlivých informací, ale sama Fabiánová své dětství popisuje jako obyčejné, kdy neměla žádné problémy a dokonce prý byla vzornou dívkou. Podle některých zdrojů však měla být během dětství několikrát zneužita. V každém případě došlo k výraznému zlomu v jejím chování, když jí bylo 13 let. V tu dobu se totiž rozvedli její rodiče, kteří poté o ni ani její dva mladší bratry nejevili zájem. Bez rodičovského dohledu se tak Fabiánová chytila špatné party, začala zameškávat školu a krást věci spolužákům. O něco později přišla Fabiánová o střechu nad hlavou a jejím domovem se tak stala ulice. Se svou záškodnickou partou poté trávila většinu svého času, kdy páchali drobnou trestnou činnost a ona sama si občas přivydělávala prostitucí.

Info ikona
Sériová vražedkyně Jaroslava Fabiánová

V osudný den 20. října roku 1981 potkala v Děčíně 78letého Vladimíra Z., který si pravidelně do svého podkrovního bytu zval mladé romské dívky a chlapce, které zde poté za úplatu zneužíval pro své sexuální choutky. Fabiánové se zalíbila vidina zisku, a tak ho následovala do jeho bytu. Starý muž jí však následně nezaplatil tolik, kolik očekávala, což ji rozlítilo natolik, že ho několikrát udeřila do hlavy zednickým kladivem, které našla u muže v kuchyni. Své dílo poté dokonala tím, že muže na zemi asi dvacetkrát bodla nožem a ševcovským šídlem do obličejové části. Jelikož však všude zanechala své otisky, nebylo pro kriminalisty těžké vražedkyni dopadnout, díky předchozí trestné činnosti byly její otisky již v databázi. Mladistvá Fabiánová byla za tento trestný čin odsouzena k 7 letům odnětí svobody, kdy jí byl na základě odvolání trest snížen na 4 roky a 6 měsíců.

Krásná jen zvenčí: Winnie Ruth Judd zavraždila své kamarádky a jejich těla nacpala do cestovních kufrů. Přesto dožila na svobodě

Winnie Ruth Judd roku 1931 zavraždila své dvě kamarádky, rozřezala jejich těla a nacpala je do cestovních kufrů. V době vraždy jí bylo pouhých 26 let. Za hrůzný čin byl zpočátku Winnie odsouzena k trestu smrti, nakonec však dožila na svobodě. Přečtěte si, jaký byl příběh této mladé vražedkyně.
svetzeny.cz

Nenapravitelná recidivistka

Po odpykání trestu se vrátila k páchání trestné činnosti a prostituci, kdy se stala tzv. „uspávačkou“. Své zákazníky totiž uspávala hypnotiky a poté je okradla, aniž by s nimi musela mít sex. To jí vyhovovalo i kvůli její lesbické orientaci, dlouhé roky žila s přítelkyní Marií. Jedním z okradených byl i pan Tibor, který však kvůli slabému srdci na následky podání velké dávky léků na spaní zemřel. Za tento čin pak dostala Fabiánová v roce 1996 trest odnětí svobody nepodmíněně v délce 10 let. Soud však vyhověl její žádosti o podmínečné propuštění a v roce 2001 se tak opět ocitla na svobodě. Pokračovala v trestné činnosti, kdy v 29. května roku 2003 v Praze náhodně poznala třiaosmdesátiletého Augustina Kůru. Po schůzce v restauraci Šatlava ji pozval muž k sobě do bytu. O pár dní později byl nalezen mrtvý ve svém křesle, kdy byl podle všeho usmrcen více než 20 ranami kuchyňským sekáčkem do oblasti hlavy. Obrazy a další věci z jeho bytu zmizely.

Než byla však Fabiánová dopadena, stihla spáchat další vraždu. Dne 8. srpna roku 2003 ji pozval na diskotéku jistý Richard Sýkora. Po společné zábavě spolu odešli do jeho bytu. O pár dní později našla zavražděného pana Sýkoru jeho dcera, která o něj měla spolu s jeho družkou starost. Na těle měl 38 bodnořezných ran a z jeho bytu se ztratilo 6000 korun, videorekordér a další osobní věci. Díky důkladnému vyšetřování kriminalistů byla vražedkyně brzy odhalena a 22. srpna roku 2003 zadržena. Ačkoliv do dnešních dnů Fabiánová svoji vinu popírá, odpykává si doživotní trest odnětí svobody, ke kterému byla v roce 2005 odsouzena.