Přejít k hlavnímu obsahu

A co nesmí chybět na vaší kuchyňské lince?

Prostředek na nádobí, houbička, sklenice na pití. To je výčet věcí, které obvykle nechybí na žádné kuchyňské lince. Moment, nezapomněly jsme na nic? No jistě! Kuchyňské utěrky!

Papírová pomocnice na každé lince

"Etudu na téma kuchyňské utěrky jsme nedávno rozehrály s kamarádkama u kafe. Bavily jsme se o tom, co nového se nám kuchyních objevilo a před tím, než jsme měly děti, jsme to nepoužívaly. Padaly různé věci - samozřejmě nádobí a věci pro děti, schůdky, o které se neustále brká nebo tajný šuplík, kde jsou sladkosti a nikdo kromě nás se do něj nedostane. A dostaly jsme se taky ke kuchyňským utěrkám. Ty jsme pasovaly na takové malé královny kuchyně. Samozřejmě hned po nás."

Kuchyňské utěrky jsou jednoznačně výborný pomocník. A může za to jejich multifunkčnost. Kromě toho, že s nimi kde co utřete, pomohou vám v mnoha dalších situacích. Při utírání prachu, čištění koupelny, dodají závěrečný lesk vašim oknům. Jsou rychlým pomocníkem při nehodách různého tipu - ať už těch kuchyňských, nebo těch "životních". 

"Asi ani nespočítám, kolikrát jsem se v kuchyni řízla nožem a kuchyňské utěrky mi pomohly, abych došla k lékárničce a nemusela po sobě vytírat."

Info ikona
alza.cz

Kam s nimi a kam ne?

Pozor na to, kam kuchyňské utěrky vyhazujete! Sice jsou papírové, ale do papírového odpadu rozhodně nepatří. A své místo nemají ani spláchnuté v kanalizaci nebo domácí čističce. Tu by dokonce mohly velmi rychle vyřadit z provozu - špatně se totiž ve vodě rozkládají. 

Vzhledem k jejich využití je jejich správné místo ve směsném komunálním odpadu. Pokud doma nepoužíváte žádné chemické prostředky a vezete se na ekologické vlně, můžete je pohřbít klidně i na kompost. Stejné je to i s ruličkou, která po nich zůstane. Patří buď do komunálního odpadu, nebo na kompost. 

Máte-li ovšem doma malé děti, rozhodně si tyto ruličky schovávejte pro výtvarné účely! Uděláte z nich skvělou kuličkovou dráhu, tunely pro autíčka nebo je můžete použít jako základ pro výrobu papírových zvířátek. Fantazii se meze nekladou! A pokud vám fantazie tak trochu chybí, tak v žádném případě nezoufejte. Vezměte si k ruce internet a hledejte. Najdete tam spoustu skvělých nápadů. Nebo je dejte dětem jen tak. Jejich fantazie nezaváhá ani na moment!