Přejít k hlavnímu obsahu

Některé činnosti, které děláte nevědomky, jsou nepřitažlivé: Proč přílišné stresování se a skrývání emocí je podle vědců chybou?

Info ikona
Neatraktivní

Těmito čtyřmi činnostmi si zbytečně ubíráte na své aktivitě. Vědci vysvětlují, proč je chybou nadměrně se stresovat, neškodí to jen vašemu zdraví, ale také to snižuje vaši přitažlivost. Stejné je to se skrýváním emocí. Co dalšího vás činí neatraktivními, aniž byste to tušili?

Nesprávné držení těla vám ubírá na atraktivitě

Vědci v roce 2016 zkoumali, jaký vliv má naše držení těla na náš sex-appeal. Zjistili, že nejméně atraktivní se jeví osoby, které se hrbí a mají založené ruce. Testovali to přímo na seznamce, kde umístili dva typy fotografií, jednu se správným držením těla a druhou, kde se ta samá osoba hrbila a měla založené ruce. Nesprávné držení těla si moc nápadníků nezískalo, kdežto správný postoj měl velký úspěch. Pamatujte na to, že správné držení těla vyzařuje sebevědomí, je to důležité nejenom na schůzce, ale třeba i na pohovoru. Vypadáte tak sebevědomější a jistější.

Nadměrný stres škodí vašemu zdraví a odpuzuje protějšky

O tom, že stres je velmi škodlivý pro vaše zdraví, už jste určitě slyšeli. Oslabuje imunitní systém, zvyšuje náchylnost k virovým onemocněním i zánětům v těle a může způsobit řadu dalších zdravotních problémů. V roce 2013 přišli vědci na to, že existuje ještě jeden důvod navíc, proč se přestat nadměrně stresovat. Snižuje to totiž vaši atraktivitu. Muži v rámci výzkumu měli hodnotit atraktivitu žen. Ty, které měly vyšší míru kortizolu (stresový hormon), byly hodnoceny jako méně přitažlivé. Vědci zatím přesně neurčili příčinu, proč tomu tak je, ale předpokládají, že nižší hladina stresového hormonu v těle vyzařuje zdraví a plodnost.

Info ikona
Stres

Skrývání emocí není přitažlivé

Pokud chcete být atraktivnější, zapracujte na své otevřenosti a přestaňte své pocity dusit v sobě. Neskrývat své emoce a usmát se je klíč k úspěchu, alespoň dle vědecké studie z roku 2011. Vědci nechali hodnotit muže a ženy protějšky, přičemž zjišťovali, jaký výraz v obličeji je přitažlivý. Muži preferovaly, když se ženy usmívaly a vypadaly šťastně. Naproti tomu ženy tolik nezaujali muži vypadající šťastně, preferovali snímky mužů, kteří se tvářili vážně a hrdě.

Nedostatek spánku ovlivňuje atraktivitu víc, než si myslíte

Trpíte nedostatkem spánku, nenaspíte ani často doporučovaných 8 hodin denně? V tom případě vám to ubírá na atraktivitě, jak zjistila vědecká studie z roku 2010. V rámci výzkumu ukázali vědci hodnotitelům dva druhy fotografií. Na jedné byli lidé odpočatí, po spánku dlouhém alespoň 8 hodin. Druhá skupina fotografií ukazovala lidi, kteří se v noci špatně vyspali. Hodnotitelé se jednoznačně shodli, že pro ně byli atraktivnější lidé, kteří spali dostatečně dlouhou dobu a vypadali svěže a odpočatě. Ti, kteří se tolik nevyspali, byli hodnoceni jako „smutní a méně zdraví“. Dostatek spánku je pro krásu klíčový, spojitost mezi pomaleji stárnoucí pletí a dostatkem spánku potvrdilo několik vědeckých studií. Během spaní se totiž regenerují buňky pleti. Spát byste měli alespoň 7 hodin denně, abyste předešli vráskám, kruhům pod očima i mdle vypadající pleti. Navíc spánek utlumí produkci stresového hormonu kortizolu, jehož negativní vliv na atraktivitu je zmíněn výše.

Zdroje: PNAS, NCBI, NCBI, BMJ