Přejít k hlavnímu obsahu

Máte doma třídního klauna, jedničkáře či zlobivce? Jak se těmto dětem v životě povede a kdo vydělá nejvíc peněz? Vědci znají odpověď

Jak se v životě povede třídním klaunům, šprtům nosícím domů samé jedničky a zlobivcům? Vědci na tuto otázku znají odpověď, jejich zjištění vás možná překvapí. Kdo z výše zmíněných vydělá nejvíce peněz?

Třídní klauni jsou mimořádně inteligentní

Máte doma třídního klauna, který za zábavu, kterou předvádí ve škole, už schytal pár poznámek? Než se zase rozčílíte, zadržte na chvíli. Nová studie tureckých vědců vás určitě potěší. Vědci zjistili, že děti, kterým neschází smysl pro humor a v hodinách i o přestávkách baví druhé, mají lepší všeobecný přehled, slovní zásobu a dokonce je to i známka vysoké inteligence. Zároveň upozorňují na to, že tyto závěry nemusí platit pro dospělé, týkají se pouze dětí a dospívajících. Studie se týkala celkem 200 dětí, které dostaly za úkol napsat vtipné titulky ke karikaturám. Úroveň humoru vědci vyhodnocovali, celkem se zaobírali více jak 30 000 titulky. Poté porovnávali inteligenci dětí v souvislosti se smyslem pro humor. „Rodiče a učitelé by si měli uvědomit, že pokud jejich děti a žáci často vytvářejí povedené legrácky, je vysoce pravděpodobné, že jsou vysoce inteligentní,“ uzavírají vědci.

Mohlo by se vám líbit

Maminky, pozor: Nechcete navždy zničit dceři sebevědomi? Tak tohle před ní nikdy neříkejte

Mnohdy zapomínáme, že nejen naše chování vůči dětem může ovlivnit jejich vývoj. Jsou to i naše slova, která děti vnímají velmi pozorně, a která je formují do budoucna. Možná stejně jako ostatní matky děláte jednu velkou komunikační chybu, která může do budoucna negativně ovlivnit vaše dítě.
svetzeny.cz
Info ikona
Student

Jedničkáři mají v budoucnu problém přinášet nová řešení

Řada rodičů stále lpí na známkách svých dětí, někteří až do té míry, že své děti za špatné známky trestají. Dle odborníků však dobré známky budoucí úspěch dětí v budoucnu nezaručí. Ba co víc, jedna studie dokonce prokázala, že studenti, které lpí na vynikajících známkách, mají pak v budoucnu problém přinášet nová řešení. Studie zkoumala více jak 10 000 studentů z USA, Kanady, Kataru a Německa. Vědci zjišťovali souvislost mezi jejich studijním prospěchem a tím, zda mají studenti zájem v budoucnu inovovat v rámci své budoucí kariéry. Čím je to podle vědců způsobeno, neměli by snad výjimečně dobří studenti být těmi, kteří jednou budou měnit svět? Podle vědců je to právě naopak, studenti, kteří chtějí dosahovat co nejlepšího studijního průměru jsou nastaveni tak, že jsou dobří v práci, kde vidí po dokončení jasnou odměnu. Jenže tu mnohdy při experimentování a inovacích nemusíte obdržet nikdy, což si dobře uvědomují. Proto se spíše nebudou pouštět do aktivit, kde není jasné, že uspějí.

Info ikona
Malý génius
Mohlo by se vám líbit

Poznejte osobnost vašeho dítěte na základě měsíce, kdy se narodilo

Osobnostní rysy založené na měsíci narození jsou univerzální po celém světě. Mnoho lidí věří, že měsíc, ve kterém se dítě narodí, může hodně říci o její osobnosti a dokonce určit její budoucí rozhodnutí. Ať už tomu věříte nebo ne, čtení grafu osobnosti měsíce narození o osobnostních vlastnostech vašeho dítěte je zábavné a může vám poskytnout nějaký vhled do osobnostních rysů
svetzeny.cz

Nejvíce peněz vydělají zlobivé děti

Čím jsou vaše dětí zlobivější, tím vyšší jednou budou jejich příjmy. Tak by se dal shrnout závěr studie lucemburských vědců, který byl zveřejněn ve vědeckém časopise Developmental Psychology. Studie sledovala celkem 745 dětí od 12 let až do doby, kdy jim bylo kolem padesáti let. Ti, kteří ve škole zlobili a vzpírali se proti autoritám, měli jako dospělí vyšší příjmy. Vědci využili pro svou práci podklady od rodičů i ze školy. Ti, kteří se nebáli porušovat pravidla a postavit se autoritám, vydělávali nejvíc peněz ze všech. Vědci pro to mají vysvětlení: „Studenti, kteří dosáhli vysokého skóre v tomto měřítku, mohou dosáhnout na vyšší příjem, protože lépe zvládají kritické situace a umí si vyjednat vyšší plat. Jsou ochotnější postavit se za své zájmy a cíle, což je vlastnost, která vede k příznivějším výsledkům jednotlivce, v tomto případě příjmům.“

Zdroje: De Gruyter, Osu.edu, The Sydney Morning Herald

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Existuje 8 typů inteligence: Zjistěte, v čem vyniká vaše dítě a jak jeho typ inteligence rozvíjet?

Věděli jste, že existuje celkem 8 typů inteligence? V 80. letech 20. století je představil profesor Harvardské Univerzity Howard Gardner v rámci teorie mnohočetné inteligence. Ten tvrdí, že inteligence nezahrnuje jen to, co se naučíme ve škole. Přečtěte si více o jeho rozdělení inteligence do jednotlivých typů a zjistěte, jakou dominantní inteligencí oplývají vaše děti.
svetzeny.cz