Přejít k hlavnímu obsahu

Tři přičiny, proč vám do života nechodí peníze a tři kroky, jak získat peněz, kolik chcete

Info ikona
peníze

Většina lidí myslí na peníze velmi často. Peníze jsou zdrojem obživy, ale i most k seberealizaci a k naplňování osobních tužeb. Pro někoho symbol svobody, pro jiné rovnítko k úspěchu a moci. Jakkoli je to paradoxní, zvýšený finanční příliv nevyvolá v každém radost a klid na duši. Může se objevit strach z jejich ztráty nebo vnitřní neklid z toho, že jich stále není dostatek…

Tři příčiny nedostatku peněz

 

1. Strach z nedostatku

Pokud stále myslíte na peníze a děláte si o ně starosti, ztrácíte svou životní energii. Podvědomí, jehož úkolem je vás chránit, se vás snaží odtrhnout od věci, na které lpíte. V reálném životě se může stát, že na vlastní kůži pocítíte ztrátu, krádež, pokutu, dluhy, finanční podvody apod.

Pokud se zabýváte nedostatkem, myslíte na něj a prožíváte přitom negativní pocity, vaše podvědomí programujete na nedostatek a ten se pak ve vašem životě projeví.

Chcete být v životě šťastní? Pak se musíte zbavit 7 návyků, které ničí vaše duševní zdraví

svetzeny.cz

2. Strach ze ztráty peněz

Strach ze ztráty peněz nebo majetku znamená vnitřní neklid, v jehož důsledku může člověk udělat rozhodnutí, kterých pak lituje. Pokud si člověk myslí, že kvalita života souvisí s množstvím peněz a obětuje tomu maximum svého času, může dojít do stavu závislosti, která má na něj i jeho blízké destruktivní dopad. Závislost na čemkoli a komkoli je omezující a nedovoluje radostně a svobodně žít. Obvykle také lidé ztrácejí to, čeho se moc drží nebo s čím neumí zacházet.

3. Strach z velkých peněz

Mnoho lidí si nedokáže představit, že by mohli mít velkou částku peněz. Jednoduše tomu nevěří. Zamyslete se nad svým způsobem života a vašemu vztahu k penězům. Pokud je nemáte, ve skutečnosti nejste připraveni na velké peníze anebo je nechcete. Dokážete vnímat radost a štěstí i s malými penězi? Pokud ne, nepůjde to ani s velkými. Objeví se napětí a pochybnosti jako jsou strach ze závistivých lidí a možných útoků, obavy z nevýhodných investic, z rozporů mezi partnery nebo v rodině apod.

 

 

Tři kroky, jak mít více peněz

 

1. Zbavte se omezujících myšlenek

Zaznamenejte vlastní omezující nastavení, které vám brání přijmout do života peníze, udržet si je a užívat si je. Prohlášení typu peníze kazí charakter, vztahy, omezují ho, mohou komplikovat život nebo často používané peníze štěstí ani zdraví nenahradí, nahraďte slovy a myšlenkami: peníze mi umožní plně projevit svou osobnost, obohatit svůj život i život druhých, peníze mi dávají klid, svobodu, sílu a radost…Cokoli vás napadne a naplní vás to radostným pocitem.

2. Dávejte

Pokud chcete něco dostat, měli byste i dávat. Štědrý člověk věří v hojnost, na podvědomé úrovni je otevřený přijímat. Snadno odevzdává a nemusí to být jen peníze. Může to být fyzická pomoc nebo morální podpora. Lze se podělit i o znalosti a zkušenosti. Nevyčíslitelnou hodnotu má sdílení radosti, porozumění a duševní souznění. Kdo od srdce a rád dává, ještě více dostává.

3. Buďte snílkové i realisté

Představte si sebe jako člověka, který má dostatek peněz. Jak se cítíte, co děláte, kde jste a kdo je kolem vás? Pokud znejistíte, vraťte se k bodu 1.

PORADNA: Přítel přehnaně žárlí a podezřívá mě (Monika 28)

svetzeny.cz

Na začátku je myšlenka a vize

  • Napište si své osobní záměry, co si skutečně toužíte dopřát.
  • Označte je časovými horizonty, např. co chcete do roka, do 3 let, do 5.
  • Zaznamenejte si aktivity, které pro to podniknete.
  • Doplňte k nim termíny, které je ve vašich silách dodržet.

Smyslem zapisování je, že vaše úvahy začnou mít konkrétní rámec. Budete-li se k zápiskům vracet, doplňovat je nebo klidně i měnit, jste tím vtaženi do tvůrčího procesu, který budete sami kočírovat. Důležitá je i víra, budou chvíle, kdy pro to nebudete dělat nic, a přesto je proces v pohybu. Vyčkávání na správný moment, než přijde impuls k nějakému rozhodnutí, je v pořádku.

 

Vztah a přístup k penězům poodhaluje osobnost člověka

Jinak se chová a cítí člověk, který ctí vlastní svobodu i svobodu druhých, má upřímnou radost z vytváření nějaké hodnoty a chová se velkoryse, a jinak ten, který díky penězům jako hodnotného a důležitého vnímá sám sebe …Lidé, kteří jsou aktivní především za účelem prosperity druhých, jsou mnohem spokojenější, než ti, kteří se starají jen o svůj vlastní blahobyt.

Peníze jako takové neudělají člověka šťastným. Šťastný je člověk, který jich má dostatek, což je velmi subjektivní záležitost, žije naplněným životem, v harmonických vztazích, a dělá, co ho baví. Také, když rozumí sám sobě a má rád život i přesto, že je plný nástrah. Nebojí se, protože ví, že vše, co se mu děje, má nějaký hlubší smysl. Někdo po smyslu dychtivě pátrá, touží věci objevovat a měnit. Jiný se nechává unášet proudem, nemá žádné ambice, žije teď a tady. Ani jeden z těchto dvou přístupů nepotřebuje peníze to, aby si jimi dodával sebevědomí nebo dokazoval svou osobní moc.


Mgr. Charlotte Benátská Speciální pedagožka a psychoterapeutka zaměřená na párovou komunikaci a uzdravení rodinných vazeb. Věnuje se specielně ženám v oblasti zdravého ženského sebevědomí a intimity. Je autorkou publikace Ženy, klíč ke spokojenosti je v nás. www.vztahy-komunikace.cz

Přičarujte si peníze: Prastaré magické rituály pro zbohatnutí

svetzeny.cz

Psychologický test: To, v jakém pořadí otevřete dveře na obrázku o vás prozradí jací jste a po čem skutečně toužíte

svetzeny.cz