Přejít k hlavnímu obsahu

Za peníze si štěstí nekoupíš: Těmto lidem výhra v loterii zničila život!

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo vyhrát v loterii? Asi se nad tou představou už zasnil každý z nás. Většina lidí si od takové výhry slibuje šťastný a bezstarostný život. Dnešní příběhy vám ale ukážou, že ne vždy peníze přinášejí štěstí. Dnes si představíme milionáře, kteří by raději nikdy nevyhráli.

Z milionáře uhlířem

Odstrašujícím příkladem toho, jak lehko lze k penězům přijít a ještě snadnějí je ztratit, je příběh Michaela Carolla. Tomu se v loterii podařilo vyhrát pohádkových 10 milionů liber. Je jasné, že každý výherce si chce peníze náležitě užít, ale Michael zcela ztratil kontrolu nad tím, kolik utrácí. Podíl na tom asi měl i fakt, že vyhrál velmi mladý, když mu bylo 19 let. Opojen částkou na svém účtu začal zběsile utrácet. Nakupoval honosné domy, rychlá auta, luxusní šperky, ale také velkou část peněz utratil za drogy a pořádání honosných oslav. Svou výhru stihl „rozfofrovat“ během deseti let. Dnes už mu nic z výhry nezbylo a živí se jako uhlíř. Do práce často chodí pěšky, nemá totiž ani na to, aby si pořídil vlastní automobil. Ale sám říká, že nezahořknul a nemá žádné výčitky, že peníze lépe neinvestoval.

Mohlo by se vám líbit

Znamení, že jste našli svou spřízněnou duši

Potkáme naši spřízněnou duši nebo se stáváme spřízněnou duší během vztahu? Většina lidí si myslí, že spřízněná duše je dokonalé harmonické spojení dvou osob, ve skutečnosti je opravdová spřízněná duše osoba, která vám pomůže „zdokonalit se“.
svetzeny.cz

Našla si ještě bohatšího muže

Ani Victorii a Jasonovi Jones nepřinesla výhra do života štěstí. Tiket si tehdy koupili za poslední drobné, které Victoria našla v peněžence a vynesl jim 2,3 milionu liber. Pár si pořídil luxusní bydlení a nová drahá auta. Victoria však těžce nesla, že se k ní její okolí obrátilo zády, lidé jim začali závidět, pomlouvat je a chovat se k nim jinak, než doposud. Pár se začal hádat a Victoria Jasonovi sdělila, že vztah chce ukončit. Nakonec však svolila ještě k tomu, že spolu stráví dovolenou na Kapverdách, aby zjistili, zda k sobě ještě něco cítí. Tam se ale provalilo, že si Victoria esemeskuje s miliardářem Mikem Clarem, jedním z nejbohatších mužů v Británii! Jason se po zjistění zhroutil, protože velmi stál o záchranu manželství, ale nakonec byl rozvod nevyhnutelný.

 

S Callie Rogers se život nemazlil

Callie Rogers se ve svých 16 letech stala nejmladší výherkyní britské loterie, sázka jí vynesla krásných 1,8 milionu liber. Bohužel s penězi nehospodařila rozvážně a velké sumy utratila za estetické zákroky, oblečení, dárky přátelům a rodině a rovněž za kokain. Dnes má velké pochybnosti o tom, zda by tak mladým lidem mělo být umožněno loterie se zúčastnit. A není se co divit, její život výhra rozhodně nezměnila k lepšímu. Nejprve ji zklamala řada přátel, kteří se o ni zajímali jen proto, aby z ní vymámili peníze, nebo prodali její fotografie bulváru. Když si Callie uvědomila, že je obklopena samými falešnými lidmi a peníze „rozházela“ za nesmysly, pokusila se o sebevraždu. Naštěstí se ji podařilo zachránit.

Ale její smůla pokračovala. V roce 2018 jela na návštěvu k příteli, který tou dobou ještě nebyl doma a došlo k tomu, že ji napadli dvě ženy, které pro jejího přítele byly najaté na venčení psů. Útok byl velmi brutální, Callie měla pohmožděniny v obličeji, zlomená žebra a se zraněními skončila v nemocnici. Po útoku se u ní navíc rozvinula panická ataka. Dnes je Callie 33 let a nejvíce lituje toho, že nemá dostatek peněz, které by ji ulehčili péči a výchovu jejího postiženého syna. Děti má Callie celkem tři a už to je pro matku samoživitelku těžké, ale nejvíce ji stojí péče o postiženého Blaka, který bez pomoci nezvládne sám chodit a polykat. Kdyby mohla, tak by nejraději vrátila čas a peníze za drahé kabelky, oblečení a další zbytečnosti by investovala do svých dětí.

Mohlo by se vám líbit

Neobvyklé koníčky celebrit: Budete se divit, čí záliba je největší úlet!

Možná už se doma během lockdownu nudíte a hledáte nové hobby. Pak vám přinášíme několik tipů na opravdu netradiční koníčky, které si zamilovaly celebrity. Kdo je vášnivý včelař, koho baví šermovat a která celebrita umí kouzlit? To se dozvíte v tomto článku.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Lásky z archivu: Václav Noid Bárta a Gabriela Dvořáková. Vášnivý vztah jak z filmu skončil alkoholem a nevěrou

Začátek jejich vztahu byl jako z filmu, po zjištění, že jsou jim jejich tehdejší partneři nevěrní, se rozhodli potkat a vznikla z toho velká láska. Následovala svatba a narození dcery, vše se zdálo být idylické. Za zavřenými dveřmi ale probíhaly hádky a pár si musel zodpovědět otázku, zda nedokáží žít bez sebe nebo spolu.
svetzeny.cz