Přejít k hlavnímu obsahu

7 nejlichotivějších účesů pro ženy po padesátce: Není pravda, že dlouhé vlasy jsou tabu

S přibývajícím věkem může být nalezení dokonalého účesu, který doplní naše měnící se rysy, osvěžující, ale také obtížné. Existují například klišé, že ženy by od určitého věku neměly nosit dlouhé vlasy, protože je to spíše pro mladší, a co pak teprve copánky nebo dredy! To by byly na ulici ukamenovány. Co na to ale říkají módní stylisté?

Ženy po padesátce si mohou, stejně jako v každém věku, vybrat z řady krásných a dokonalých účesů, které nejen podtrhnou jejich krásu, ale také odrážejí jejich osobní styl. A vůbec neplatí, že jsou to jen krátké účesy!

Věk je jen číslo a nikde to neplatí tolik, jako ve světě módy a krásy. Ženy po padesátce totiž v moderní době nově definují, co to znamená stárnout s grácií. A k tomu jim mohou mimo jiné dopomoci i účesy, jež podtrhují jejich přirozenou krásu a vyjadřují jejich individualitu. Správný účes může výrazně ovlivnit náš vzhled - od krátkých elegantních střihů až po elegantní vlny. A dlouhé vlasy rozhodně nejsou tabu.

Mohlo by se vám líbit

Vědci potvrzují, že mozek nemusí stárnout: Stačí pro to udělat těchto pár kroků

Stárnutí se nevyhne nikomu z nás. A ať proti němu bojujeme sebevíc, stejně ho na sobě jednoho dne zaznamenáme. A to nejen po fyzické, ale i po kondiční a psychické stránce. Alespoň v tom jsme do dnešního dne všichni žili. Vědci ovšem přišli s tvrzením, že mozek stárnout tak úplně nemusí. A stačí k tomu pár jednoduchých kroků.
svetzeny.cz

Co na to odborníci?

Výběr nejlepšího účesu s přibývajícím věkem zahrnuje zohlednění různých faktorů, jako je textura vlasů, tvar obličeje a životní styl. Zásadní je také najít přesně takový účes, díky kterému se budete cítit sebevědomě a krásně. Díky radám špičkových kadeřníků a inspiraci od okouzlujících celebrit po padesátce nebylo nalezení dokonalého vzhledu nikdy snazší.

„Opouštíme od názoru, že ženy v určitém věku musí mít krátké vlasy,“ řekl Dom Seeley, mezinárodní kreativní ředitel Color Wow pro britský Vogue. „Jde o to, co vám dodává sebevědomí, co definuje váš styl a osobnost. Není nic špatného na tom, když budete ve vyšším věku chodit nakrátko, ale nepodřizujte se přesvědčení společnosti o tom, jak byste se měli cítit nebo vypadat.“ I po padesátce je klíčem k úspěchu zvolit účes, který je nenáročný na údržbu, ale zároveň stylový a umožní vám užívat si života, aniž byste péči o vlasy věnovali příliš mnoho času.

Mohlo by se vám líbit

5 věcí, které nemusíte dělat, když je vám 50 let. Váš život bude rázem šťastnější

Věk je jen číslo, takže tento článek berte s nadhledem. A navíc, každý si samozřejmě může dělat, co chce. Na druhou stranu, čím je člověk starší, tím víc zjišťuje, že je spousta věcí, které ho vlastně vůbec nemusí trápit. Moudrost a nadhled přichází s léty. Mnohdy zjišťujeme, že to, v čem jsme se kolikrát babrali ve třiceti, najednou vůbec není podstatné.
svetzeny.cz

Inspirace od celebrit

Když překročíme určitý věk, začneme přemýšlet, jak zůstat mladiství, aniž bychom se vzdali půvabného a slušivého vzhledu. Schopnost stárnout stylově si vždy získávala obdiv a výběr správného účesu je klíčem k vytvoření takové image. Starší celebrity, jako jsou již dnes třeba Jennifer Lopez, Lisa Rinna, Madonna, Kim Basinger a mnoho dalších, ukazují, jak úžasně můžete vypadat, když je vám přes padesát. A právě u nich vidíte, že dlouhé vlasy rozhodně nejsou po padesáte tabu.

Samozřejmě ale i krátké střihy jsou skvělým způsobem, jak si vytvořit nový a mladistvý vzhled. „Od středně dlouhého střihu s vrstvami až po krátký a vrstvený pixie - krátkým střihem nic nezkazíte, zejména pokud je vám přes 50 a hledáte mladistvý vzhled. Nebojte se také nechat vyniknout svou přirozenou barvu - krátké střihy, které vítají vaši přirozenou barvu, jsou skvělým způsobem, jak spojit lehkost s drzostí,“ říká stylistka Julie Facer na webových stránkách TheRightHairStyles.com.

Mohlo by se vám líbit

Jak si po padesátce prodloužit život: Správná životospráva nestačí

Existuje mnoho rad na téma, jak a co dělat po čtyřicítce nebo šedesátce, aby nám bylo lépe nebo veseleji, abychom se cítili zdravější nebo měli více energie. Jakými návyky si můžete prodloužit život, když je vám padesát? Správná životospráva nestačí.
svetzeny.cz

Trendy v účesech pro ženy po padesátce

Mnoho žen označuje padesátku za své druhé mládí a dobu, kdy si konečně mohou užívat života naplno. Ve skutečnosti nemusíte nutně měnit svůj oblíbený styl a volit něco drasticky nového, abyste po dosažení padesátky vypadaly a cítily se mladě. A to platí i o vašich vlasech. S přibývajícím věkem má smysl zvolit střih, ve kterém se budete cítit pohodlně, ale který zároveň doplní rysy vašeho obličeje a vytvoří mladistvější atmosféru. To je obzvlášť důležité, když se rozhodnete nechat si narůst šedivé vlasy.

Šediny, nebo barva?

Ženy po padesátce si však většinou barví vlasy častěji právě proto, aby zakryly šediny. Světlejší tóny se snadněji udržují; proto mnoho starších žen volí blond nebo karamelové odstíny. Oblíbenou variantou mezi ženami po padesátce je také prolínání šedin s melírem a zesvětlením. Na druhou stranu tmavší odstíny, jako je vínová, kaštanová a tmavě čokoládová, mohou na starších ženách vypadat úžasně.

Ofina anebo bob či lob

Pokud jste zvyklí nosit ofinu, nemá smysl se této myšlenky vzdávat, protože ofina obecně dělá ženy mladšími. Zvolte si chundelatou ofinu sahající až k obočí nebo jemné vlny na stranu, je to jen na vás. Pokud máte jemné vlasy, je lepší vyzkoušet krátkou až střední verzi účesu bob, drzý pixie nebo jiný krátký účes, který dodá vaší hřívě objem a texturu. Husté vlasy vypadají úžasně ve vrstvených středně dlouhých a dlouhých účesech; vyzkoušet však můžete cokoli od extra krátkého pixie až po dlouhé boby.

Jsou dlouhé vlasy vhodné pro ženy po padesátce?

Rozhodně! Dlouhé vlasy mohou být pro ženy po padesátce úžasnou a elegantní volbou. Mnoho slavných žen zjistilo, že dlouhé účesy mohou být lichotivé, stylové a všestranné. Ať už dáváte přednost hladkým, rovným vlasům nebo objemným vlnám, existuje spousta krásných dlouhých účesů, které mohou podtrhnout vaši přirozenou krásu a doplnit vaše zralé rysy. My vám prozradíme, jaké to jsou.

A pokud se v účesech nevyznáte, připomeňte si co je mixie nebo záclonková ofina a jaké světové celebrity propadly kouzlu těchto střihů.

Čtěte také: 3 účesy, díky kterým budete vypadat o 10 let mladší. Zapomeňte na černou barvu a zvolte správný střih ofiny

Nemusíte hned sahat po estetickém zákroku, pokud si chcete ubrat pár let. Leckdy postačí změnit styl šatníku, nebo zvolit jiný střih vlasů. Právě vlasy jsou totiž jakýmsi rámem vašeho obličeje a dokážou vrásky a nedokonalosti jak zvýraznit, tak stejně dobře skrýt. Přečtěte si, které tři účesy vám mohou opticky ubrat až deset let.

Sedm nejvíc trendy účesů pro ženy po padesátce

Jak jsme už řekli, účesy pro ženy po padesátce by měly zvýrazňovat jejich přirozené rysy a strukturu vlasů. Jde o to najít dokonalou rovnováhu mezi elegancí a nenuceností. Podívejme se na sedm vybraných.

1. Klasický a dlouhý bob, tedy lob

Klasický bob je nadčasový účes, který umí u žen po padesátce zázraky. Je to univerzální střih, který lze nosit hladký a rovný nebo s jemnými vlnami pro větší objem. Slavné osobnosti jako Helen Mirren či Diane Keaton se proslavily tímto účesem a ukazují jeho eleganci a sofistikovanost. Bob krásně rámuje obličej a přitahuje pozornost k očím a lícním kostem. Ostatně, o účesu Mob Wife Bob jsme psali zde!

Dlouhý bob neboli lob je zase všestranná a módní varianta, která vám umožní zachovat si určitou délku a zároveň využívat výhod kratšího střihu. Tento styl lze nosit rovný, vlnitý nebo kudrnatý, takže se dá přizpůsobit různým příležitostem. Například Jane Fonda nosí lob, což dokazuje, že tento účes lichotí i zralým ženám.

2. Vlny po ramena

Vlny po ramena jsou ideální pro dodání pohybu a jemnosti vašemu vzhledu. Tento účes se hodí k různým tvarům obličeje a je ideální pro ty, kteří chtějí trochu délky bez potíží s dlouhými vlasy. Julianne Moore a Viola Davis jsou skvělým příkladem celebrit, které mají vlny po ramena, a dokazují, že tento styl je mladistvý a půvabný zároveň.

3. Dlouhé sestříhané vrstvy

Dlouhé vrstvy dodají vašim vlasům pohyb a rozměr, takže budou vypadat plné a živé. Tento účes se hodí pro husté i jemné vlasy a lze jej upravit vrstvami, které rámují obličej a zvýrazní vaše nejlepší rysy. Navíc nebudete nikdy vypadat splihle. Tento účes často nosí celebrity jako opět Julianne Moore a Michelle Pfeiffer, které ukazují jeho nadčasový vzhled. Vrstvy mohou také pomoci při úpravě hustých vlasů, což usnadňuje jejich úpravu a údržbu.

Mohlo by se vám líbit

Poznali byste jindy dokonalé hollywoodské krásky bez make-upu? Demi Moore vypadá jako holka od vedle a Penelope Cruz přirozenost sluší

Na společenských událostech jsou vždy skvěle upravené a na jejich tváři byste nenašli chybičku. Jak ale vypadají známé krásky bez zásahu profesionálů? Demi Moore (60) byste na ulici přehlédli a Penélope Cruz (49) by mohla po ránu rovnou natáčet.
svetzeny.cz

4. Měkké vlny

Měkké kaskádovité vlny dodají vašemu vzhledu šmrnc. Tento účes je ideální pro dodání objemu a textury, aniž by vypadal příliš upraveně. Je to skvělá volba pro neformální i slavnostní příležitosti. Nosí je například Andie MacDowell a Sandra Bullock a jejich vlasy v měkkých vlnách dokazují univerzálnost tohoto účesu.

5. Hladké a rovné vlasy

Hladký a rovný účes může vypadat neuvěřitelně sofistikovaně a elegantně, ale je potřeba se o něj starat. Nejlépe se hodí pro ženy s přirozeně rovnými vlasy nebo pro ty, které jsou ochotné použít žehličku na vlasy, aby dosáhly lesku. Tento elegantní styl již dlouho vyznávají celebrity jako Demi Moore a Cher.

6. Kudrnaté a přirozené vlasy

Krásný vzhled bez námahy získáte, když využijete své přirozené kudrny. Přirozené kudrny dodají vašemu účesu objem a osobitost a se správnými produkty je lze snadno upravit. Oprah Winfrey a Viola Davis jsou dokonalými příklady žen, které se svými přirozeně kudrnatými vlasy vypadají úžasně.

7. Copy, copánky, dredy a náplety

Copánky, dokonce i v kombinaci s náplety nebo dredy nejsou určeny jen pro mladé ženy; mohou dlouhým vlasům dodat sofistikovaný a stylový nádech, i když je fakt, že byste měla být spíše typ pro tento účes. V naší stále ještě konzervativní společnosti by se na vás jako padesátnici s dredy lidé dívali různě. Ale od jednoduchých bočních copů až po složité účesy - tyto styly se skvěle hodí pro zvláštní události nebo jen pro ozvláštnění každodenního vzhledu. Inspiraci, jak nosit copánky a účesy elegantně, hledejte u celebrit, jako je Salma Hayek.

Mohlo by se vám líbit

Vlasové trendy letošního léta pro ženy 30 až 60 let: Kadeřnice radí, jaké účesy budou slušivé všem bez rozdílu věku

S nadcházejícím létem přichází u mnohých žen také touha po změně účesu. Některé varianty střihů jsou vhodné pro dámy staršího věku, jiné zase pro mladší generace. Existují ale i takové, které jsou vhodné pro různé věkové kategorie. Kadeřnice Dominika Ramsová nám prozradila, jaké účesy jsou vhodné pro ženy od 30 až do 60 let.
svetzeny.cz

Takže ano. Dlouhé vlasy mohou být fantastickou volbou pro ženy po padesátce a nabízejí mnoho možností stylingu, které mohou podtrhnout vaši přirozenou krásu a odrážet vaši osobnost. Ať už dáváte přednost hladkým a rovným vlasům, objemným vlnám nebo svým přirozeným kadeřím, existuje dlouhý účes, díky kterému můžete vypadat a cítit se báječně. Základem je najít styl, který vyhovuje vašemu typu vlasů a životnímu stylu, a nebojte se experimentovat s různými účesy, abyste našli ten pravý.

Věk není překážkou k tomu, abyste vypadali báječně, a správný účes vám pomůže objevit vaši krásu v každé životní etapě. Proto se pusťte do experimentování s těmito styly a nechte své vlasy odrážet vaši energickou duši.

Galerie: Inspirujme se od celebrit, jaké dlouhé účesy luší ženám po padesátce
Zdroj článku