Přejít k hlavnímu obsahu

Jaká jsou skutečná jména celebrit, jako jsou Cher, Pink nebo třeba Ashton Kutcher?

Info ikona
Zpěvačka Pink

Všichni fanoušci je znají pod jejich novými jmény nebo přezdívkami. Ačkoliv je občas zcela zřejmé, že se celebrity s tímto jménem nenarodily, někdy zkrátka bývá jejich skutečné jméno opomíjeno a vypouštěno. Podívejte se na skutečná jména některých celebrit, které byste možná pod jejich skutečnými jmény ani neodhalili.

Lamač dívčích srdcí Hugh Grant se po delší době ukázal na veřejnosti. Vlasy mu zbělely, elegance zůstala

svetzeny.cz

Bruce Lee

Tento hongkongsko-americký herec se narodil jako Lee Jun-fan. Začal hrát už jako malé dítě a ve svých 18 letech už měl na svém kontě dvacet filmů. Americké jméno Bruce, pod kterým je známý, mu prý dal jeho lékař po narození.

Pink

Skutečné jméno této populární zpěvačky je Alecia Beth Moore. Svoji přezdívku Pink si vybrala po jednom ze zločinců z filmu Gauneři od Quentina Tarantina a začala ji používat od svých 14 let, kdy začala vystupovat v klubech.

Michael Caine

Tento oblíbený herec má natolik složité původní jméno - Maurice Joseph Micklewhite, že se raději rozhodl vystupovat pod uměleckým jménem Michael Caine. V dokladech si všek ponechal svoje původní jméno, což jednou způsobilo pořádný zmatek na letišti, kde si slavného herce spojovali s jiným jménem a téměř hodinu si ověřovali jeho skutečnou identitu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Drama v rodině Charlieho Sheena: Jeho dcera i exmanželka si zakládají účty na sociální síti pro dospělé

svetzeny.cz

Ashton Kutcher

Původní jméno herce zní Christopher Ashton Kutcher, herec tedy docela nezměnil své jméno, pouze používá druhé namísto prvního křestního, kterým ho oslovuje celá jeho rodina. Dokonce i jeho manželka Mila Kunis mu říká Chris, pokud jsou zrovna na návštěvě v jeho rodném městě. Jakmile se však vrátí do Kalifornie, herec slyší pouze na jméno Ashton.

Michal J. Fox

Ani tento herec neudělal dramatickou změnu svého jména, pouze změnil své prostřední jméno. Narodil se totiž jako Michael Andrew Fox. Když se však po svém debutovém filmu Letters from Frank z roku 1979 rozhodl zaregistrovat do odborového svazu filmových či televizních umělců z celého světa s názvem Screen Actors Guild, zjistil, že se zde nachází herec se stejným jménem. Vzhledem k tomu, že svaz neumožňoval registraci dvou osob stejného jména, musel si herec své prostřední jméno změnit na písmeno "J", které si vybral podle slavného herce Miachaela J. Pollarda (narozen jako Michael John Pollack Jr.).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Shledání roku: Leoš Mareš ukázal babičku, maminku i dceru Alex. Dojemné video jejich setkání boří internet

svetzeny.cz

Cher

Tato nestárnoucí zpěvačka má arménské kořeny a její původní jméno je Cherilyn Sarkisian, ze kterého pak vzniklo zkrácené jméno Cher. Když byla mladá, myslela si prý, že nemá talent a není ani atraktivní, přesto se však rozhodla stát slavnou.

Dolph Lundgren

Švédský herec, který se narodil jako Hans Lundgren, by se býval stal inženýrem, kdyby si nezačal přivydělávat jako vyhazovač. Tehdy ho totiž do své šatny pozvala zpěvačka Grace Jones, která si ho natolik oblíbila, že se rozhodla ho přivést do světa showbyznysu. Lundgren přestal v důsledku toho studovat a poté, co zazářil ve filmu Rocky IV., si změnil jméno na Doplh, které si vybral podle příbuzného své matky.

Sting

Hudebník a občasný herec Sting se narodil jako Gordon Matthew Thomas Sumner. Svoji přezdívku získal poté, když dlouhodobě nosil černožlutý svetr, ve kterém připomínal vosu. Sting se dá totiž přeložit z angličtiny jako žihadlo. Přezdívka se ujala natolik, že mu tak prý říkala i jeho matka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zdroj článku