Přejít k hlavnímu obsahu

Mimořádně nadané děti sdílejí tyto společné znaky: Zjistěte, jaké to jsou a rozpoznejte, zda má vaše dítě talent

Víte, jak poznáte, že máte doma mimořádně nadané dítě? Tyto talentované děti sdílejí 6 společných znaků. Nadání není jen o inteligenci, je to mnohem komplexnější záležitost. Přečtěte si, jaké chování je pro talentované děti typické, možná i ve vašem dítěti dříme malý génius.

1. Jsou emotivnější

Nadané děti se vyznačují tím, že své emoce prožívají intenzivněji než ostatní. Zvláště, pokud jde o nadšení, pokud v sobě objeví vášeň a zápal pro nějakou činnost, nebudou se moci odtrhnout, a to je dobře! Je třeba je v jejich zálibě podporovat, jen tak se budou moci zdokonalit. Někdy se jejich chování může zdát až obsedantně-kompulzivní, typické je, že si například nechtějí hrát s ničím jiným a vyberou si jednu věc, které se věnují naplno.

2. Učí se rychle a rády

Talentované děti už od útlého věku přímo baží po vzdělávání. Jsou velmi zvídavé a k učení mají kladný vztah. Jsou nenasytné po vědomostech a neustále se chtějí zdokonalovat a prohlubovat své znalosti. Je pro ně typické, že mají mraky otázek, kterými vás zahrnují. Mnohdy budete mít problém jim odpovědět na všechny jejich záludné otázky, ale nepřestanou se dožadovat odpovědi, dokud ji nedostanou. Nejvíc je zajímá, proč se něco děje a jak věci fungují. Rády také experimentují, nebuďte překvapeni, až vaši kuchyni přetvoří na malou laboratoř.

Psychologický test Dva ostrovy: Vaše hodnocení postav v příběhu vypovídá o vašich životních prioritách

Tento psychologický test odhalí vaše životní priority. Stačí si pozorně přečíst příběh o dvou ostrovech a sestavit žebříček hodnocení postav dle sympatií. Překvapí vás, jak přesně umí test určit, na čem vám v životě skutečně záleží.
svetzeny.cz

3. Odlišné vnímání světa

Nadané děti na svět nahlíží odlišně. Jsou vnímavější než ostatní děti, vše analyzují do hloubku, jsou také všímavější a jsou schopny mnohem dříve pochopit abstraktní věci a symboly. Mnohdy spíše připomínají malé dospělé. Překvapí svými „ušlechtilými“ myšlenkami, už od malička mají silně rozvinutý smysl pro spravedlnost a soucítí s ostatními.

4. Pozorovací schopnosti, dokonalá paměť a sofistikovaná řeč

Nadané děti mívají „sloní paměť“, překvapí vás, jak velké množství informací jsou si schopny zapamatovat, mnohdy do sebemenšího detailu. Díky těmto schopnostem se často snadno naučí cizí jazyk už v raném věku, jde jim to „samo“. Umí se velmi dobře vyjadřovat, jak už bylo zmíněno, jejich mluvu byste mnohdy nerozeznaly od dospělé osoby, kdyby nebylo dětské intonace hlasu. Často si tyto děti hledají starší kamarády, než jsou ony samy nebo si také dobře rozumí s dospělými lidmi. Vycítí totiž, že se od svých vrstevníků liší.

Info ikona
Malý génius

Výlety na strašidelná místa v Čechách: 5 míst, z kterých vám bude běhat mráz po zádech!

Určitě znáte ten pocit, kdy vás občas z neznámých důvodů obklopí chlad a máte velmi špatný pocit, aniž byste to dokázali nějak vysvětlit. V České republice je hned několik míst, kde vás bude tento pocit intenzivně provázet po celou dobu, navíc zde můžete narazit i na jiné paranormální jevy!
svetzeny.cz

5. Nenávidí opakování

Pokud něco nadané děti z hloubi duše nesnáší, je to opakování učiva. Sami se totiž učí velmi rychle, a když mají něco probírat znovu a opakovat, nudí je to. Proto existují školy, kde se takto mimořádným nadaným dětem učitelé věnují, jsou totiž o dost napřed v učivu a v běžném kolektivu vyčnívají. Typické je pro ně, že některé aktivity zvládnou už mnohem dříve než stejně staré děti, není výjimkou, že ve třech letech umí abecedu a ve čtyřech už trénují složitější počty a učí se cizí jazyk.

6. Jsou to perfekcionisté

Nadané děti velmi rychle pochopí, co je to dokonalost, a budou se o ni snažit. Pokud se jim nepovede nejlépe, mohou se cítit frustrované. Vždy se snaží být nejlepší ve všem, co dělají.

5 známek, že žijete s manipulátorem: Víte, které varovné signály byste nikdy neměli ignorovat?

Rozpoznat manipulátora bývá složité zejména na začátku vztahu. Tito lidé se totiž jeví jako milující osoby, které by pro vás udělaly první poslední. Jakmile vás však mají v hrsti, začíná nepopsatelné peklo. Těchto 5 varovných signálů byste nikdy neměli ignorovat.
svetzeny.cz

Léčivá moc krystalů: Zjistěte, který je přesně ten pravý pro vás podle znamení zvěrokruhu!

Krystaly jsou nejen krásné, ale také díky nim můžete posílit svou vnitřní energii a vibrace. Každé znamení zvěrokruhu má hned několik minerálů, které jsou s ním propojené, ale jen jeden je vždy nejmocnější. Víte, jaký je ten Váš?
svetzeny.cz