Přejít k hlavnímu obsahu

Laura Kasperzak: Jóga k prohloubení a upevnění vztahu matky s dcerou

Jóga pomáhá lidem propojit jejich tělo a mysl. Ale dokáže propojit na hlubší úrovni i dvě osoby mezi sebou, v tomto konkrétním případě se tak povedlo matce s dcerou. Jejich společná láska k józe je dovedla nejen ke zvládnutí těch nejobtížnějších pozic, ale zároveň prohloubila jejich pouto.

Vše začalo napodobováním

Laura Kasperzak je instruktorka jógy, fitness trenérka a tanečnice. V roce 2012 si založila účet na sociální síti Instagram, kde začala zveřejňovat fotky své práce a především jógy. Nejenže upoutala pozornost tisíců lidí, kteří ji začali na Instagramu sledovat, ale také se o její práci začala intenzivně zajímat její dcera Jayden. Pozorovala svou matku trénovat a chtěla se k ní připojit. Začala tedy už ve svých 4 letech napodobovat pózy, které její matka v rámci jógy cvičila. Laura si brzy všimla dovedností a talentu své dcery a uvědomila si, že jógu nemusí mít jako sólovou aktivitu, ale může do ní zapojit i svoji dceru. Jejich společné cvičení jógy se pak rozhodla sdílet i na svém instagramovém účtu, aby světu ukázala jejich jedinečné pouto.

Nový týden, nová láska. Jediné znamení zvěrokruhu má takové štěstí. Gratulujeme, Býku!

svetzeny.cz

Jejich pouto zachycené na fotografiích

Laura ráda sdílí fotografie „před a po“, kde předvádí nejen rostoucí flexibilitu svojí i dcery, ale také i dceřin růst. Jde tak pro ni o rozkošnou tradici, díky které může se světem sdílet i svůj životní příběh. Společně s dcerou vyzkoušely od klasické stojky na rukou až po ty nejtěžší jogínské pozice. Podle Laury vyžaduje jóga, stejně jako každá jiná disciplína, odhodlání a vytrvalost. Pro Lauru a její dceru je to každodenní vášeň, která se promítá do šťastných výrazů jejich tváří na fotografiích. Společné cvičení jim také umožňuje spolu trávit více času. Laura radí ostatním maminkám, že tajemství takového pouta s dítětem spočívá v tom, že se rodič podělí o své volnočasové aktivity s dítětem už od začátku a poté počká, zda dítě projeví o aktivitu zájem. Na nic se také podle ní nemá tlačit!

Kolik dárků dát dítěti k Vánocům? Příliš velké množství dle odborníků nadělá víc škody než užitku. Jaké je to správné?

svetzeny.cz

Když se žák stává mistrem

Jayden si také ráda se svou matkou jednou za čas vymění role učitelky a studentky. Podle Laury nejste nikdy příliš mladí na to, abyste předběhli i zkušeného trenéra jógy, jelikož má sama občas problém udělat pozice, do kterých se dostane její dcera Jayden. Výsledkem je tak kromě dobré kondice i velká zábava. Zvládají spolu i ty nejtěžší pozice, které mohou na fotografiích působit jednoduše, ale ve skutečnosti jde o pořádnou dřinu. Vzájemně se spolu podporují a inspirují a z jejich koníčku se stala vášeň na plný úvazek. Jayden se kromě toho věnuje i tanci a trénuje i na různé národní taneční soutěže. Její matka ji v tom samozřejmě plně podporuje a s hashtagem #DanceMom vypráví o svých zážitcích ze zákulisí soutěží.

Nevděčné děti: Čtyři z pěti si neváží toho, co mají. Odbornice radí, jak to změnit

svetzeny.cz

Zdroj: Instagram