Přejít k hlavnímu obsahu

Nedostudovali střední, přesto jsou úspěšní: Kdo ze slavných nemá ani maturitu?

Info ikona
Johnny Depp

Johnny Depp chtěl být nejdříve rockovou hvězdou, což se mu v podstatě splnilo. Jako bonus se stal i jedním z nejznámějších herců na světě. Zdá se, že fakt, že nemá školu v cestě jeho úspěchu rozhodně nestojí.

Nemají ani střední, přesto se jim dobře daří. Možná, že vlastně víc než to. Jsou bohatí, úspěšní a slavní a jejich fanoušci k nim mnohdy vzhlíží jako k inteligentním a morálním vzorům. Tušíte správně, řeč je o celebritách, které ke slávě a štěstí vzdělání nepotřebovaly. Možná vás překvapí, kdo ze slavných nedokončil ani střední školu. Zjistěte, kteří známí lidé školu nedokončili, a rozhodně by se nedalo říct, že by jim to bránilo ve štěstí, ba naopak.

Ne vždycky potřebujete co nejvyšší titul pro to, abyste byli úspěšní. Přesně toto tvrzení potvrzují hvězdy, které na cestě ke slávě akademii rozhodně nepotřebovali. Bohatě si totiž vystačí se základnou. Koho se to týká a v čem tkví jejich tajemství úspěchu?

Na další celebrity, které nedokončily střední, se podívejte do galerie.

Cameron Diaz

Legendární herečka se netají tím, že ke vzdělávání nikdy neměla příliš blízko. Na střední škole v Long beach se jí zrovna moc nelíbilo. Měla ale štěstí a hned ve svých šestnácti letech uzavřela smlouvu s prestižní modelingovou agenturou Elite model manegement a začala fotit kampaně úspěšných značek Kelvin Clein nebo Levi’s. Díky tomu mohla hned ve svých 17 bez výčitek ze školy odejít. Navíc také vyhrála konkurz do filmu „Maska“ (1994) a od té doby se začala věnovat filmovému světu naplno. Do školy se tak už oblíbená herečka nevrátila.

Ryan Gosling

Oblíbený herec Ryan Gosling ve škole vydržel jen do sedmnácti let. Poté na ní ale zcela nezanevřel, spíše změnil formu vyučování. Přešel totiž na domácí výuku, kde ho vyučovala jeho maminka. Ta se díky tomu stala později opravdovou učitelkou.

Johnny Depp

Hvězdný Johnny Depp věděl to, že chce být slavný patrně již od dětství. Když mu bylo 15 let, odešel ze školy, aby se mohl věnovat své hudební kariéře rockové hvězdy. Zdá se, že se mu to podařilo a jako příjemný bonus se stal nejen slavným muzikantem, ale také slavným hercem.

Leonardo Dicaprio

Známý oblíbený herec Leonardo Dicaprio studiím moc neholdoval. Raději proto zanechal střední školy hned po dokončení prvního ročníku. Namísto toho začal hned poté studovat herectví v bezplatném divadelním spolku. A jak je vidět, udělal opravdu dobře.

Královské zdroje říkají, že princ Harry a Meghan Markle byli na Platinovém jubileu záměrně "neviditelní"

svetzeny.cz

Jennifer Lawrence

Herečce známé především z filmu Hunger games, Jennifer Lawrence, se ve škole příliš nedařilo. Když se rozhodla skončit se studiem střední školy, bylo herečce pouhých 14 let. V jednom hodinovém rozhovoru navíc Jennifer svůj odchod ze střední okomentovala slovy:  „Odešla jsem ze střední školy. Technicky nemám GED ani diplom, jsem samouk.“  A zdá se, že si Jennifer vybrala namísto té oficiální, školu života, a to jí celkem vyšlo. Hned v roce 2013 se totiž stala druhou nejmladší vítězkou Oscarů a v roce 2015 a 2016 ji magazín Forbes označil za nejlépe placenou herečku na světě.

Tom Cruise

Možná ne všichni fanoušci herce známého z akčních filmů Toma Cruise vědí, že chtěl být ze všeho nejdříve knězem. Nakonec se ale slavný herec rozhodl úplně jinak, odešel ze střední školy, aby se mohl stát úspěšným hercem.

Robert Downey Jr.

Herec známý jako Sherlock Holmes nebo také z filmu Iron Man, ukončil své studium na kalifornské střední škole v Santa Monice, když mu bylo 16 let.  Potkal se zde i s některými svými slavnými spolužáky, jako například Seanem Pennem, Emiliem Estevezem či Robem Lowem. Ani ti ho ale nepřiměli na škole zůstat, protože se herec chtěl věnovat naplno své herecké kariéře.

Zdroj úvodní foto: Wikimedia Commons by Raph_PH, CC BY 2.0

Zdroje: usmagazine.com, harpersbazaar.com, insider.com

Nikol Leitgeb si žije svůj sen. Na vesnici jí stačí vycházky s kořalkou za odměnu

svetzeny.cz