Přejít k hlavnímu obsahu

Herci, které byste bez filmového make-upu jen těžko poznali: Floki, Lord Voldemort nebo Freddy Krueger

Určité herce si bez jejich filmového make-upu snad ani nedovedeme představit. Jak ve skutečnosti vypadá švédský herec, který si zahrál odvážného Vikinga Flokiho nebo třeba představitel děsivého vraha Freddyho Kruegera, který se lidem vkrádal do snů?

Představitel Flokiho je v reálu fešák

Seriálový Floki z Vikingů není úplně prototypem klasického krasavce, to se ale rozhodně nedá říct o švédském herci Gustafu Skarsgårdovi, který udatného Vikinga ztvárnil. V momentě, kdy se zadíváte na jeho fotografie bez výrazného make-upu, který měl v seriálu, možná si hned vybavíte i další Skarsgårdovy role, jako je například Karl Strand ze sci-fi seriálu Westworld nebo Merlin z fantasy seriálu Prokletá. To, že je Gustafu Skarsgård opravdu „chameleon“, který dokáže měnit podoby dle toho, co aktuálně filmaři vyžadují, dokázal i během příprav na natáčení historického filmu Emigranti. Bylo totiž potřeba, aby výrazně zhubl.

Mohlo by se vám líbit

Optická iluze, která dělá z celebrit groteskní obludy. Ošálí i vás?

Optické iluze jsou fascinujícím fenoménem, který nám ukazuje, jak lidský mozek může různě zkreslovat nebo interpretovat vizuální vjemy. Tyto iluze často narušují představy o tom, jak lidé vnímají svět a jak vnímají objekty v prostoru a čase. Jedná se o klíčový prvek zkoumání kognitivní psychologie a vnímání.
svetzeny.cz

Ralph Fiennes byl v roli Voldemorta k nepoznání

Anglický herec Ralph Fiennes si během své kariéry zahrál v mnoha známých snímcích. Vidět jsme jej mohli v bondovách Spectre, Není čas zemřít a Skyfall, dramatickém filmu Předčítač, thrilleru Veřejné lži či v remaku kultovního fantasy snímku Souboj Titánů. Ralph Fiennes je opravdu zkušeným hercem, který se nebojí žádné role. Tou nejslavnější je role pána zla, Lorda Voldemorta. Maskéři odvedli skutečně dobrou práci, Ralpha Fiennese by jeho fanoušci mohli poznat snad jen podle pronikavých očí. Chybělo však málo, a roli by odmítl. Hodně totiž váhal, zda se pro ni hodí a knihy o Harrym Potterovi vůbec neznal. Nakonec jej však přemluvila jeho sestra. Proměna Ralpha Fiennese ve Voldemorta maskérům v průměru trvala pouhé dvě hodiny. Jediný prvek, který se jim nepodařilo vytvořit na místě, byl Voldemortův téměř chybějící nos. Ten „odčarovali“ až grafici. O tom, že byl jeho kostým skutečně děsivý, se herec přesvědčil, když rozplakal jedno z dětí při natáčení.

Freddyho Kruegera si zahrál sympaťák Robert Englund

Kultovní horor Noční můra z Elm Street je jedním z nejslavnějších svého žánru. Postavou, která tehdy nedala lidem spát, byl vrah Freddy Krueger, který se lidem vkrádal do snů. Zahrál si jej americký herec Robert Englund. Postava Freddyho Kruegera je na první pohled velmi děsivá, má zjizvený popálený obličej a jednu ruku kovovou s dlouhými a ostrými pařáty. S tímto nápadem přišel režisér filmu Wes Craven, inspirovala jej jeho kočka škrábající packou po nábytku. Původně to byl nízkorozpočtový film, který se stal trhákem. Posléze bylo natočeno ještě několik pokračování a v rolích Freddyho se vystřídali různí herci, ale nejznámějším představitelem zůstává ve skutečnosti velmi sympaticky vypadající Robert Englund.

Mohlo by se vám líbit

Víme, kolik stojí filmové svatby v reálném životě. Například Carrie a pan Božský by se opravdu plácli přes kapsu: více než 3 miliony korun!

Když Carrie uteče ze svatby, protože pan Božský nedorazil, mrazí nás po zádech. Sledujeme ten film pořád dokola a doufáme snad v lepší konec, protože taková pompézní svatba si zaslouží přeci lepší závěr. Možná budete mít husí kůži, až si přečtete, kolik by filmové svatby stály v reálném životě.
svetzeny.cz

Proměna Karen Gillan ve Strážcích galaxie bere dech

Fanoušci sci-fi snímku Strážci galaxie si jistě vybaví podobu antihrdinky Nebuly. Tu ztvárnila skotská herečka Karen Gillan, která má ve svých 35 letech za sebou již slušnou filmovou kariéru. Vidět jsme ji mohli například ve snímcích Avengers, komedii Jumanji či thrilleru The Circle. K tomu, aby se proměnila ve filmovou Nebulu bylo potřeba mnohé. Herečka musela jít dohola, intenzivně cvičit a výbornou práci samozřejmě odvedli i maskéři. Proměna v Nebulu vždy zabrala více než 4 hodiny, nejsložitější byla obličejová protetika. Bylo také nutné, aby Karen Gillan nosila velmi silné čočky, které zatemnily její oči. Dle herečky to byla nejnepohodlnější součást kostýmu.

Herci, které byste bez filmového make-upu jen těžko poznali
Zdroj článku