Přejít k hlavnímu obsahu

Nosoretní rýhy: Trápí řadu žen, přitom se jim dá předcházet. Jak se jich nadobro zbavit v každém věku? Jde to i zadarmo!

Info ikona
Nosoretky

Nosoretní rýhy se nejčastěji začínají vytvářet a prohlubovat po čtyřicítce. Dá se tomu však předejít! Povíme vám, jak na to. Pokud už nosoretní rýhy máte, nemusíte smutnit, existuje cesta, jak je odstranit. Jeden způsob je dokonce úplně zadarmo.

Nosoretní rýhy trápí ženy po čtyřicítce

Nosoretní rýhy má každý z nás už od malička, někdo výraznější, někdo jemnější. Vidět bývají pří úsměvu a smíchu. Věkem se však stávají výraznějšími. Nápadné nosoretní rýhy vznikají kvůli ochabnutí svalů v horní polovině tváře, protože jakmile tato část obličeje ztratí pružnost, začne tlačit na spodní část tváře, a to způsobí nosoretní rýhy. Tento problém trápí ženy po čtyřicítce, avšak dá se mu účinně předcházet a rozhodně to není nevratný stav, pokud už „nosoretky“ máte.

Fešák Pierce Brosnan sdílel poctu své manželce k výročí. Podívejte se na dojemnou fotku, jak spolu dvojice stárne

svetzeny.cz

Co vše způsobuje výrazné nosoretní rýhy?

  • Nezdravý životní styl – O tom, že se špatná strava, kouření a další prohřešky vůči zdraví podepíší na vašem vhledu, není pochyb. Všechny tyto zlozvyky způsobují i vznik výrazných nosoretních rýh. Nikotin v cigaretách poškozuje pokožku obličeje a ještě navíc brání správné cirkulaci krve. Dehydratace (kterou může způsobit i pití alkoholu!) zanechává pokožku mdlou, unavenou a také vede ke vniku vrásek a rýh. Abyste tomu předešli, měli byste denně vypít dva až tři litry vody v závislosti na fyzické aktivitě. Nezdravá strava vede k zhoršení pleti, známá je tvorba akné a vyrážek, ale rovněž i vrásek.

  • Nadměrné slunění – Pokud svou pokožku nadměrně vystavujete slunečnímu záření, v budoucnu se vám to vymstí, jelikož to pleť dehydratuje a v důsledku toho vznikají vrásky.

  • Změny hmotnosti – Pokud kila shazujete a zase nabíráte stále dokola, vaše kůže na to reaguje, neustále se stahuje a natahuje. To může vyústit ve vznik nosoretních rýh.

  • Nedostatek spánku – Pokud denně spíte méně než 7 hodin, podepíše se to na vaší pleti, jelikož spánek je klíčový pro její obnovu.

Info ikona
Starší žena

Jennifer Aniston rozdělila fanoušky na dva tábory. Jedni ji chválí, druzí píší: "Měl jsem tě rád. Teď je konec!"

svetzeny.cz

Jak se nosoretních rýh zbavit?

Minulé chyby napravit nelze, ale i tak se dá „nosoretek“ zbavit. Existuje hned několik způsobů, je jen na vás, co si zvolíte.

  • Chirurgický zákrok – Toto je nejinvazivnější metoda. Její nevýhodou je dlouhá doba rekonvalescence, navíc se zákrok musí po čase opakovat. Je zde také riziko, že vám takový zákrok změní výraz tváře a budete vypadat „uměle“.

  • Výplně – Menším zásahem do těla jsou výplně, ani tady vám efekt nevydrží věčně a budete zákrok muset podstupovat opakovaně. Udává se, že obvykle efekt trvá půl roku až dva roky. Výhodou je, že tato metoda odstranění nosoretních rýh nevyžaduje rekonvalescenci. Aplikuje se kyselina hyaluronová, která je tělu vlastní a po čase se vstřebá.

  • Laserové ošetření – V současné době velmi populární a účinná metoda, která vás „nosoretek“ dokáže zbavit. Laser umí pleť vyhladit a zjemnit. Pleť si po ošetření laserem vytváří nový kolagen a dochází k její obnově, díky tomu budete vypadat mladší a rýhy nebudou tak výrazné.

  • Obličejová jóga – Pracnější metodou je obličejová jóga, její výhodou je, že nic nestojí, tedy kromě vašeho času. Jak na to? Podívejte se na následující video, kde je hned několik efektivních cviků.

Tajemství Oldřicha Nového: Proč celý život skrýval původ své dcery Jany? Sama nevěděla, kdo je její matka

svetzeny.cz

Tohle je nejnenáviděnější znamení zvěrokruhu! Proč ho ostatní nemohou vystát?

svetzeny.cz