Přejít k hlavnímu obsahu

Šest věcí, které urychlují stárnutí pokožky: Vyvarujte se jich a vraťte své pleti mladistvý vzhled

Snad každý má nějakou svou rutinu, kterou provádí už víceméně automaticky. Ať už jde o tu pleťovou rutinu, ranní, večerní a další návyky, které si během let osvojíte, mohou pro zdraví být dobré i špatné. Na začátku to působí nevinně, ale z dlouhodobějšího hlediska mohou přispívat k rychlejšímu stárnutí, i když to tak nevypadá. Jaké návyky to jsou? Pojmenujte si věci, které urychlují stárnutí. Děláte je taky? Ta pozor na to!

Sabotéři mládí

Každodenní rutina se vám jeví jako velmi dobrá metoda, kterak o sebe pečovat. Ovšem pozor, můžete do ní zařadit návyky, které jsou napomáhají “druhé straně”, tedy urychlují stárnutí. Zachovat si svěží a mladistvý vzhled tak může být v nedohlednu. Jaké věci urychlují stárnutí? Čeho se tedy vyvarovat?

1. Nedostatek spánku

I když je to věc notoricky známá, ne každý na ni tolik dbá. Přitom nedostatek spánku ovlivňuje produkci hormonů, regeneraci pokožky a celkovou náladu. Jednou za čas se to dá zvládnout, ale dlouhodobý nedostatek spánku může vést k předčasnému stárnutí pokožky, permanentní únavě, špatné náladě nebo taky snížení duševní bystrosti.

Mohlo by se vám líbit

Poloha, ve které spíte, může ovlivnit stav vaší pleti: Na vzniku vrásek se podepíší zejména dvě polohy

Vrásky v obličeji nevznikají jen vlivem gravitace a mimiky. Roli hraje i poloha, ve které spíte. Protože v posteli trávíte třetinu dne, rozhodně se nevyplatí tento faktor ignorovat.
svetzeny.cz

2. Časté koukání do mobilu

Chytrý telefon má dnes snad každý a pro spoustu z lidí je to takzvaná prodloužená ruka. Využíváte ho k práci, komunikaci s rodinou, přáteli. Zaseknout se tak na mobilu nebo tabletu, když sledujete roztomilé videa nebo zajímavé články je velmi běžné. A čas letí jako splašený. Časté koukání do mobilu může vést k předčasným vráskám na krku a dekoltu. Navíc modré světlo může urychlit stárnutí pleti. 

3. Pozor na sluneční paprsky

UV paprsky jsou příjemné, hřejivé a opálit se je cílem spousty žen v létě. Paprsky jsou však hlavní příčinou fotostárnutí, které zahrnuje vrásky, nerovnoměrnou pigmentaci. Vaše pleť také může ztrácet elasticitu. Je proto důležité pravidelně používat ochranný krém a to i bez ohledu na to, jestli zrovna sluníčko svítí hodně nebo je pod mrakem. Paprsky totiž přichází do kontaktu s vaší pokožkou i v zimě.

Mohlo by se vám líbit

Mozek nemusí stárnout: Stačí do své stravy pouze zařadit ty správné potraviny

S přibývajícím věkem je naprosto normální a přirozené, že funkce mozku již nejsou takové, jaké bývaly v mládí. Stárnutí mozku ale můžeme vědomě ovlivnit několika různými faktory, včetně toho, jak se stravujeme. Je prokázáno, že některé potraviny mají na mozek opravdu pozitivní vliv. Jaké potraviny byste tedy rozhodně měli zařadit do svého jídelníčku?
svetzeny.cz

4. Příliš mnoho cukru

Dát si něco sladkého na nervy nebo si osladit život dělá dost lidí a čas od času na tom určitě není nic špatného. Ve velkém množství však cukr umí udělat neplechu. Nejen, že je to strašák pro kilogramy, kterými obaluje vaše tělo, ale přebytečný cukr se vážně na bílkoviny v těle a může poškozovat kolagen a elasticitu. I to je věc, která může mít vliv na napnutou a hladkou pokožku, která tak ztrácí svou pružnost.

5. Nedostatečná hydratace

Dostatek tekutin je důležité pro vaše zdraví i pokožku. Ta bývá často dehydratována a tím pádem se vysušuje a elasticita je ta tam. Pravidelný pitný režim, ideálně voda nebo neslazené nápoje, jsou klíčem. Důležitá je hydratace zevnitř i zvenčí, tedy používat správné produkty k péči o pleť. Je to klíč k mladistvému vzhledu.

Mohlo by se vám líbit

Péče o krk a dekolt: Jak předcházet stárnutí pokožky a zbavit se vrásek v této oblasti? Díky těmto 5 tipům omládnete!

Je pravdou, že krk a dekolt mnohdy prozradí skutečný věk dané osoby, nestačí se starat jen o obličej. Jak pečovat o tuto oblast, aby vypadala stále mladě? Máme pro vás 5 účinných tipů, které zatočí s vráskami v oblasti krku a dekoltu.
svetzeny.cz

6. Cigarety 

Cigarety s sebou nesou nepříjemný zápach, ale také výrazně urychlují stárnutí tím, že poškozují kyslíkovou kapacitu krve a brání tak pokožce v příjmu potřebných živin. Pleť může být navíc také zašedlá, nepříjemně načichlá a kolem úst se mohou objevovat drobné vrásky. Podobně je na tom i alkohol, který má negativní vliv na pleť.

Zdroj článku