Přejít k hlavnímu obsahu

Potraviny, které do lednice rozhodně nepatří: Nerozkrojený meloun, ale ani banán

Do ledničky mnohdy bez rozmyslu dáváme potraviny, které tam nepatří. O jaké druhy ovoce a zeleniny se jedná? Na seznamu jsou i další potraviny, mnohdy do lednice lidé odkládají jídlo, které tam být nepotřebuje, případně se tam rychleji kazí.

Do lednice nepatří ovoce, včetně nerozkrojených melounů

Do lednice překvapivě nepatří většina druhů ovoce. Nemusíte se bát, že by ovoce „nepřežilo“ odložené na tácu či v ošatce chladném místě uvnitř bytu či domu. Naopak je žádoucí, aby některé druhy ovoce mohly ještě dozrát, jedná se například o meruňky, papáju, broskve, švestky, ananas, banány, mango či nektarinky. Až po jejich dozrání je možné je skladovat v lednici. U banánů ale musíte počítat s tím, že šlupka ztmavne, ovoce ale zůstane v pořádku.

Možná vás překvapí, že na seznamu druhů ovoce, které nepatří do ledničky, je i meloun (meloun je z botanického hlediska zelenina, ale v jiných oborech je často řazen mezi ovoce, pozn. red.). Vždyť ten si řada lidí s oblibou dopřává v horkých dnech vychlazený. S melouny a skladováním je to složitější, do ledničky patří pouze rozkrojené. Celý meloun nejenom zabírá v ledničce spoustu místa, ale také může dojít při takovém skladování k negativnímu dopadu na chuť, texturu a barvu ovoce, lepší je zkrátka skladovat melouny vcelku mimo lednici. Navíc jedna ze studií naznačila, že by při skladování v ledničce mohlo docházet i k úbytku antioxidantů.

Mohlo by se vám líbit

Hubnutí bez námahy: Vyzkoušejte ovoce. Uhodnete, které je tím nejlepším pomocníkem při shazování kil?

Jak na hubnutí bez námahy? Jednoduše, zkuste do svého jídelníčku zařadit ovoce, dle odborníků vám pak hubnutí půjde snáze. Víte, jaké ovoce je vůbec nejlepší pro hubnutí? Zjistěte to a zařaďte ho do svého jídelníčku ještě dnes.
svetzeny.cz

V lednici by neměla být některá zelenina

V lednici by neměly být skladovány určité druhy zeleniny. Patří sem například brambory, kterým rozhodně lépe bude na tmavém a chladném místě, kde proudí vzduch. Pokud byste brambory ponechali v lednici, stane se hned několik věcí. Pokud budou příliš studené, začnou přeměňovat škroby na cukry, a začne se měnit jejich struktura. Některé studie také naznačily, že by při vaření brambor skladovaných v lednici následně mohlo při vaření docházet k většímu uvolňování akrylamidu.

Stejně tak do lednice nedávejte rajčata, protože byste se připravili o jejich lahodnou chuť. I cibuli se lépe daří, pokud je skladována při pokojové teplotě a na tmavém místě. Nicméně je možné je po nakrájení vložit do sáčku či vzduchotěsné krabičky a skladovat je v lednici. To samé platí i pro česnek. Dále také pozor na salátové okurky, ty určitě do lednice nepokládejte jen tak bez obalu. Patří do vzduchotěsného sáčku nebo vzduchotěsného obalu, jinak snadno začnou plesnivět a změknou.

Mohlo by se vám líbit

Chcete se konečně zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat konzumovat některé potraviny. Vybrali jsme ty nejhorší, jen sladkosti to nejsou

Tuk v břišní oblasti nechce snad nikdo. Je mnohdy složité s ním bojovat, protože na něj má vliv řada oblastí - od vyvážené stravy, pohybu, až přes genetiku. Jak zhubnout tuk na břiše? Zamyslete se nad tím, co jíte!
svetzeny.cz

Další potraviny, které nepatří do lednice

Výčet potravin, které bychom do lednice raději dávat neměli, ještě nekončí. Často tam lidé skladují různé načaté pálivé omáčky, to je ale velká chyba. Chuť těchto pikantních omáček je zaručeně lepší, když mají pokojovou teplotu. Samozřejmě se to netýká omáček, které obsahují majonézu, vejce, nebo jsou jejich součástí různé mléčné výrobky, ty vždy patří do ledničky, proto pozorně čtěte složení. Do lednice nepatří také med. Prvním důvodem je, že se vám pak s ním bude hůře pracovat, ale také nízké teploty urychlují proces krystalizace, což vede ke kašovité konzistenci medu. Také je zbytečné v lednici skladovat neotevřené okurky, čokoládu, melasu, kávu, tuňáka v konzervě či chléb. Tyto potraviny v lednici být vůbec nepotřebují a zbytečně by vám jen zabíraly místo v lednici.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku