Přejít k hlavnímu obsahu

Pořádek v lednici je zásadní. Uspořádejte si potraviny, které pak déle vydrží!

Je vaše lednička na seznamu jarního úklidu? Můžete ji uklidit dokonale a to za pouhých deset minut. Budeme tak mít jeden nemilý úkol hned hotový a budete mít čas sama na sebe. Se Světem ženy vám ukážeme, jak na to.

Jarní úklid chladničky můžete provést za pouhých deset minut

Dny se prodlužují, teploty stoupají a to nám dodává čerstvou energii a především motivaci důkladně uklidit a vyčistit váš dům od shora dolů. Jedno místo, na které byste rozhodně neměli zapomenout během velkého jarního úklidu je vaše lednice. Abyste s tím však neztráceli příliš mnoho času, máme pro vás jednoduchý plán, pomocí kterého můžete jarní čištění chladničky snadno provést za pouhých deset minut.

1. Vyklidit

Nejprve se podívejte na obsah ledničky. Rozdělte vyskládané potraviny na dvě části. První, kde bude jídlo, které poté plánujete do ledničky vrátit a druhá, která už bude muset z vašeho domu nadobro zmizet. Prošlé potraviny, plesnivé jídlo a další potraviny s prošlým datem trvanlivosti.

2. Vyčistit

Pokud je chladnička zcela prázdná, můžete ji začít čistit. Nezapomeňte vyjmout police a zásuvky a jednotlivě je očistěte mycím prostředkem ve dřezu. Poté můžete chladničku otřít vlhkým hadříkem na vnitřní straně a důkladně odstranit špínu. Vložte zpět umyté části chladničky a je hotovo.

3. Správné uspořádání jídla

Po vyčištění můžete jídlo postupně vložit zpět do chladničky. Neměli byste však jídlo náhodně vkládat, ale uspořádat ho podle určitých pravidel.

Do horní police patří konzervy, sýry a boxy se zbytky jídla.

Prostřední police patří mléčným potravinám, jako jsou smetana, jogurt, tvaroh nebo mléko. Zde je totiž ideální teplota. Například mléko opravdu nepatří do dveří od lednice.

Dolní polička je ideální pro rychle procházející potraviny, jako je maso, klobásy a ryby. A také vejce! 

V přihrádce na zeleninu by, jak název napovídá, měla být zelenina, ale i ovoce jako jsou hrozny nebo další bobulovité potraviny.

Dveře chladničky: Nahoře by se mělo nacházet máslo a džemy. Uprostřed kečup, hořčice, salátové dresingy a olivy. Dole by měly být nápoje, ovšem kromě mléka.

4. Napište si seznam

Nezapomeňte si sepsat seznam chybějících potravin, které poté dokoupíte.

Zbavit se zápachu v lednici nebylo nikdy jednodušší. Díky jedné ingredience, kterou má téměř každý doma

Většinou stačí mít intenzivně vonící kousek sýra nebo otevřený balíček salámu a celá chladnička vůni absorbuje raz dva. Tento bleskový trik vám pomůže.
svetzeny.cz

Jak nakrájet cherry rajčata během pár vteřin? Tohle video vám vyrazí dech a ušetří čas v kuchyni

Kdo by nemiloval zdravou přílohu nebo lahodný ovocný salát? Říkáte si, že krájení zeleniny zabere hodně času? Máme pro vás trik, který vám ušetří minuty v kuchyni.
svetzeny.cz