Přejít k hlavnímu obsahu

2 000 let stará receptura: Z potravin, které máte doma, vás může zbavit zánětů i snížit cholesterol

Kombinaci medu a skořice znali již lidé ve starověku. Tato starodávná receptura se dodnes využívá a její blahodárné účinky na lidské zdraví jsou stále zkoumány. V posledních letech se ukázalo, že med a skořice mají schopnost snižovat hladinu cholesterolu, regulovat vysoký cukr a působit protizánětlivě. Přečtěte si, co všechno dokáže tato zázračná receptura.

Rady od babiček proti bolesti kyčlí: Skvěle funguje domácí mazání i obklady. Skutečně pomáhají

Bolest dokáže každému z nás pořádně otrávit život. Zvlášť, když trvá delší dobu a omezuje nás v každodenních aktivitách. Mezi časté potíže patří bolest kyčelního kloubu, která vás může zastihnout, ať je vám třicet nebo třeba padesát. Než si vezmete pilulku proti bolesti, zkuste vsadit na pomoc ze zelené lékárny.
svetzeny.cz

Med se skořicí dokáže snížit cholesterol

Vysoká hladina cholesterolu je jedním z hlavních faktorů zvyšujících riziko srdečních onemocnění. Studie ukázaly, že konzumace medu a skořice může přispět k jeho snížení. Med obsahuje přírodní látky, které mohou ovlivnit metabolismus tuků a snížit hladinu LDL cholesterolu, známého jako špatný cholesterol. Obsahuje také celou řadu minerálních látek jako je železo, měď, fosfor, vápník, hořčík a vitamíny B a C. Skořice zase obsahuje látky s antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi, které mohou podporovat zdravou funkci srdce a cév. Kombinace medu a skořice tak může být efektivním prostředkem při snižování cholesterolu.

Med se skořicí může snížit hladinu cukru v krvi

Diabetes a vysoká hladina cukru v krvi jsou problémy, které postihují mnoho lidí po celém světě, především kvůli rychlému a nezdravému stravování. Med a skořice se však ukázaly jako užitečná kombinace pro regulaci hladiny cukru v krvi. Med obsahuje přirozené cukry, ale také látky, jako je fruktóza, které mohou pomoci udržet stabilní hladinu cukru v krvi. Skořice zase obsahuje látky, které podporují účinnost inzulinu a pomáhají tělu lépe zpracovávat cukry. Kombinace medu a skořice tedy může být pro diabetiky přínosná při udržování stabilní hladiny cukru v krvi.

Jídlo zásadně ovlivňuje vaši náladu: Nejezty těchto 5 potravin a budete šťastnější

V životě vás ovlivňuje spousta věcí, výživa a správné stravování nevyjímaje. Znáte ten pocit, když si dáte jídlo, které máte rádi? Ihned se zlepší a změní nálada. To, co jíte vás ve skutečností umí ovlivnit. A to dobrým i tím špatným směrem. Jídlo a obecně výživa má vliv na duševní a emocionální pohodu.
svetzeny.cz

Med se skořicí má protizánětlivé účinky

Záněty provází mnoho onemocnění, jako jsou například artritida, astma, autoimunitní choroby nebo srdeční onemocnění. Med a skořice obsahují látky s protizánětlivými vlastnostmi, které mohou pomoci redukovat záněty v těle. Například med obsahuje inhibiny, které působí proti rozvoji bakterií a mají silné protizánětlivé účinky. Skořice zase obsahuje látky, které mohou ovlivnit zánětlivé procesy v těle. Pravidelná konzumace medu a skořice tak může pomoci snižovat záněty a podporovat celkové zdraví.

Jak konzumovat med se skořicí pro dosažení nejlepších výsledků

Starověká receptura spojující med a skořici má svoji historii a stále se ukazuje jako účinný přírodní prostředek pro snižování cholesterolu, regulaci vysokého cukru a boj proti zánětům. Tato zázračná kombinace obsahuje přírodní látky, které mají pozitivní vliv na zdraví srdce, metabolismus tuků a celkovou imunitu. Pokud chce tento elixír vyzkoušet, ale máte nějaké zdravotní omezení nebo užíváte léky, které by mohly s tímto elixírem interagovat, raději konzultujte vše se svým lékařem. Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba konzumovat med se skořicí správným způsobem. Doporučuje se smíchat jednu lžičku medu s půlkou čajové lžičky mleté skořice a tuto směs konzumovat denně. Lze ji přidávat do čaje, jogurtu, ovesné kaše nebo ji použít jako sladidlo při pečení. Je však důležité si uvědomit, že med obsahuje cukr, a proto by měl být konzumován s mírou, zejména u osob s vysokou hladinou cukru v krvi. Skořice zase obsahuje látku nazývanou kumarin, která může být toxická v nadměrných dávkách a může tak dojít k poškození jater či ledvin.

Zdroj článku