Přejít k hlavnímu obsahu

Potřebujete rychle zhubnout do plavek? Jde to i bez cvičení díky osvědčeným tipům

Info ikona
hubnutí

Léto je za dveřmi a mnozí tak na poslední chvíli řeší hubnutí do plavek. Nemějte však strach, protože při dodržování následujících tipů se lepší postavy dočkáte již v řádech týdnů a nikoliv měsíců. Hubnutí není snadný úkol, ale pokud zkusíte kombinaci následujících tipů, můžete si být jistí, že ručička váhy se bude rychle posouvat směrem dolů!

Začněte svůj den sklenicí vody

Bez ohledu na počasí musíte zůstat hydratovaní. Obzvlášť v létě je hydratace důležitá. Začít svůj den sklenicí vody je velmi zdravá věc. Zrychlí to váš metabolismus a usnadní vyprazdňování. Pro lepší chuť můžete do vody přidat šťávu z půlky citronu, která ji obohatí o vitamíny. Během dne pak pijte sklenici vody pravidelně, abyste zůstávali hydratovaní.

Jezte hodně zeleniny

Přichází teplé měsíce, které jsou pro hubnutí skvělými pomocníky. Díky vyšším teplotám vydává tělo větší energii na své ochlazení a navíc má většina lidí menší chuť k jídlu. Pokud vás však přesto honí mlsná, připravte si velkou mísu zeleniny, ze které můžete s klidným svědomím přes den ujídat, aniž byste přibírali. Kromě toho zelenina obsahuje vysoké množství vlákniny, která je vynikající pro lepší trávení. Konzumace zeleniny vám pomůže zhubnout a navíc sníží šance na kardiovaskulární onemocnění. Místo sladkého si můžete dopřát kousek ovoce, jen dejte pozor, abyste to s ním nepřehnali. Ovoce totiž obsahuje fruktózu (ovocný cukr), která se velmi rychle ukládá v podobě tuku, pokud není spotřebována výdajem energie.

Co se nosí: Léto 2022 patří šatům bez zad. Trendy jsou šňůrky, mašle, ale i holá záda

svetzeny.cz

Info ikona
Zelený čaj

Popíjejte zelený čaj

Zelený čaj nabízí celou řadu zdravotních přínosů. Kromě toho, že vám pomůže zůstat aktivní a soustředění, také obsahuje vysoké množství antioxidantů. Také obsahuje katechiny, což jsou antioxidanty, které pomáhají předcházet nadměrnému ukládání břišního tuku. Dejte si šálek ráno a večer, ale na cukr raději zapomeňte. Můžete konzumovat až 5 šálků zeleného čaje denně, poraďte se však se svým lékařem, pokud trpíte srdečním onemocněním nebo nespavostí.

Jezte málo a často

Určitě už jste slyšeli, že je při hubnutí dobré jíst pravidelně. Nemusíte si nařizovat budík, ale měli byste jíst přibližně každé 3 hodiny, abyste tělu dodávali tělu energii postupně a stabilně. Zapomeňte na pocit hladu! Když už cítíte hlad, tělo začíná brát zásoby odjinud. A bohužel to bývají svaly a nikoliv tuk, odkud si tělo začne v případě nouze brát. Navíc když se pak konečně najíte, tělo si začne ukládat pro jistotu více tuku, kdyby mělo přijít další období hladu. Dávejte si proto pravidelné svačinky bohaté na bílkoviny, jako je třeba sýr cottage.

Zhubněte rychle díky vědecky dokázaným metodám: Jaké cvičení je nejúčinnější, kolik bílkovin denně sníst a jak zůstat motivovaní

svetzeny.cz

Info ikona
Spánek na boku

Zdravý spánek je důležitý

Přestože vám přicházející letní horké počasí může ztížit usínání, neměli byste spánek zanedbávat. Nedostatek kvalitního spánku vám totiž bude bránit ve vaší cestě za hubnutím. Pokud chcete zůstat zdraví, měli byste každý den spát přibližně 7 až 8 hodin. Během spánku si vaše tělo i mysl odpočinou a zregenerují. Pokud máte se spánkem potíže, neváhejte navštívit odborníka, protože jinak by vaše snaha zhubnout mohla přijít vniveč.

Cvičení

Hydratace, správný jídelníček a zdravý spánek – to vše rozhodně při hubnutí funguje. Pokud však chcete docílit výraznější změny, budete muset své tělo vystavit fyzické aktivitě. Pokud vás nebaví běh, zkuste třeba plavání, jógu nebo dlouhé procházky. Jakýkoliv pohyb se počítá!

 

Zdroje: NIH, HealthCanal