Přejít k hlavnímu obsahu

10 důvodů, proč začít běhat

Každý z nás dokáže vymyslet řadu výmluv, proč zrovna dneska nejít cvičit. Zkuste to tentokrát naopak a přečtěte si důvody, proč začít běhat.

1. Lepší nálada. Díky pohybu se vyplavují endorfiny, hormony dobré nálady. Za to ten běh stojí, ne? 

2. Zhubnete. Pokud jste začali běhat, abyste shodili pár kilo, děláte dobře. Jde o jeden z nejúčinnějších způsobů, jak spalovat tuk. Výhodou je i to, že začnete víc pít, takže tělo bude dostatečně hydratované.

3. Vyčistíte si hlavu. Soustředíte se na dech, všechny starosti hodíte za hlavu a chvíli na nic nemyslíte. 

4. Poznáte nová místa. Možná poprvé zjistíte, jak pěkné to je okolo vašeho bydliště a kam všude se dá zatoulat. Až vám to přestane stačit, jsou skvělou možností závody v cizích městech a zemích. Můžete se třeba zúčastnit maratonu v Istanbulu, kde poběžíte mezi dvěma světadíly po mostě přes Bospor.

5. Opálíte se. Tenhle bod neplatí pořád, ale od jara do podzimu je tu slušná šance, že chytíte pěknou barvu. 

6. Uběhnete maraton. Potřebujete nějakou motivaci, abyste se hýbali? Co takhle si dát jako cíl maraton nebo půlmaraton? Pro začátek se můžete přidat k nám a v rámci RunCzech uběhnout adidas běh pro ženy na 5 km.

7. Prodloužíte si život. Běhání posiluje srdce, zvětšuje objem plic a zlepší krevní oběh. Snížíte tím riziko infarktu a vylepšíte dokonce i cholesterol. A víte, že díky běhání budete vypadat mladší? Častý pohyb na čerstvém vzduchu vám zařídí zářivější a hebčí pleť!

8. Svoboda. Nejen že každému uběhnete, ale hlavně při běhání nejste na nic vázaní. Nepotřebujete k tomu nikoho jiného, nepotřebujete k tomu chodit do posilovny. Stačí jen nazout vhodné boty a běžet. Svou vlastní rychlostí a jak daleko budete chtít. 

9. Důvod koupit si nové sportovní oblečení. Tohle asi nepotřebuje komentář.

10. Rychleji vyvenčíte psa. Pokud při procházce se psem celou dobu poběžíte, unavíte sebe i jeho, a pak oba v klidu usnete. Ušetříte tedy čas a ještě budete mít k běhání parťáka.