Přejít k hlavnímu obsahu

Poznejte svoje strachy díky kvízu: Klíčem je zdánlivě nevinná malba s holčičkou a hračkami

Možná si myslíte, že máte pro strach uděláno a nezaleknete se ničeho. To však nemusí být pravda, řada strachů se ukrývá v našem podvědomí. Díky našemu kvízu máte možnost zjistit, čeho se podvědomě obáváte. Klíčem je zdánlivě nevinná malba s holčičkou a hračkami.

Poznejte svoje strachy díky kvízu

I když máte možná pro strach uděláno, žádný člověk není zcela bez obav. Jaké strachy jsou ukryté hluboko ve vašem podvědomí? Na tuto otázku vám může dát odpověď i náš zábavný kvíz. Jeho provedení je zcela jednoduché. Stačí se zadívat na obrázek níže a odpovědět na otázku, co vás jako první zaujalo. Je důležité nad touto volbou nepřemýšlet, klíčem je věc, která vaši pozornost upoutá jako první.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Zvolte vchod, který vás nejvíce děsí. Zjistíte tak, co vám v životě schází

Zdá se vám někdy že vám v životě něco chybí, ale neumíte to přesně pojmenovat? Vyzkoušejte náš zábavný kvíz, který určí, co vám v životě nejspíš schází. Stačí si vybrat jeden z osmi děsivých vchodů vedoucích do neznáma a přečíst si výklad.
svetzeny.cz

Klíčem je zdánlivě nevinná malba s holčičkou a hračkami

Máte hotovo? Výborně. Nyní si rozebereme jednotlivé možnosti. Na výběr byla holčička, jahoda, motýl, pavouk, stromy a plyšáci. Hádáte správně, pokud si myslíte, že jsou to symbolická ztvárnění vašich strachů a obav. Pojďme si rozebrat, co jednotlivé prvky viditelné na obrázku znamenají.

Holčička

Na holčičku se soustředí ti, původem jejichž obav jsou potlačované emoce z dětství. Naši mysl v tomto období může snadno poznamenat celá řada událostí, jelikož v této době se naše osobnost ještě formuje. V dospělosti se tyto obavy a potlačované strachy mohou transformovat do nežádoucích vzorců chování i závislostí. Je možné, že máte pošramocený vztah se svou matkou, pokud jste zvolili tuto možnost. Vaším největším strachem je nutnost učinit rozhodnutí a také převzetí odpovědnosti.

Jahoda

Padla vám do oka jako první velká šťavnatá jahoda, kterou malá slečna drží v ruce? Ve skutečnosti se nedíváte na ovoce, ale na symbolické vyjádření srdce. Vaším největším strachem je totiž neschopnost zamilovat se. A to ne z důvodu, že byste neměli dostatek nápadníků, ale vy se podvědomě milostnému vztahu bráníte z důvodu, že máte strach ze zklamání. Děsí vás, že byste měli znova prožívat bolest kvůli lásce.

Motýl

Dalším výrazným prvkem obrázku je motýl, možná jste si jej i vy povšimli jako prvního. Motýl symbolizuje opravdu hluboce zakořeněné strachy. Souvisí se strachem z toho, že vám „ujíždí vlak“. Možná máte pocit, že jste promeškali životní šanci, a nyní jste ztratili správný životní směr, kterým byste mohli dál kráčet.

Pavouk

Pavouci velkou spoustu lidí doslova děsí. I když v hloubi duše víme, že jsou v řadě případů zcela neškodní, jedná se o evoluční mechanismus přežití, který se nás snaží chránit před nebezpečím, které na nás číhá na každém kroku. Pavouk je symbolickým vyobrazením obavy o naše blízké. Pokud jste si zvolili pavoučka, máte nevědomý strach z toho, že někdo z vašich blízkých není v bezpečí. Jste úzkostní a mnohdy se na svět díváte pesimisticky.

Mohlo by se vám líbit

Barevný kvíz původem z Japonska je hitem internetu: Dva vybrané odstíny přesně popíší vaši osobnost. Sedí to i na vás?

Vyzkoušejte si populární zábavný kvíz pocházející z Japonska, který dovede skvěle odhadnout vaše silné a slabé stránky. Je velmi snadný, stačí se jen zadívat na barevnou paletu a vybrat dva odstíny, ke kterým podvědomě inklinujete. Následně si přečtěte výklad, který by měl přesně popsat vaši osobnost.
svetzeny.cz

Stromy

Strom je důležitým symbolem v rámci psychologie, ne nadarmo jej odborníci nechávají své klienty kreslit. Souvisí nejenom s našimi kořeny. V tomto případě tu máme dva stromy, které poukazují na rozpolcenost – uvnitř vás probíhá konflikt. Nejvíce se bojíte přijmout některou část vaší osobnosti za svou. Dokud to však neuděláte, nikdy nebudete zcela sami sebou.

Plyšáci

Je jedno, jestli vás nejvíce zaujal plyšový medvídek, nebo zajíček. Obě hračky mají stejný význam. Když se tiskneme k plyšovému kamarádovi, cítíme teplo, pohodlí, bezpečí. Plyšák symbolizuje laskavost, vřelost a bezpodmínečnou lásku. Pakliže byl vaší volbou, značí to, že se bojíte ukázat slabost a dát najevo své obavy. Vždy se snažíte zachovat si tvář.

Lebka

Ti nejpozornější čtenáři si jistě povšimli lebky, která je na obrázku šikovně skrytá. Ta však nesymbolizuje žádný strach, pouze je tématem celého obrázku a kvízu.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku