Přejít k hlavnímu obsahu

Muži prozradili, co je na ženském těle přitahuje nejvíce: Horňáci a dolňáci nejsou zdaleka jediné kategorie

Info ikona
Ženské tělo

Je poměrně jasné, že každý muž má odlišný vkus a každému se líbí něco jiného. Víte ale, které ženské partie obecně muže přitahují nejvíce? Některé z nich nejsou překvapivé vůbec, jiné vás možná zaskočí.

Jaký je ideál krásy?

S měnící se dobou se také mění pomyslný ideál krásy a u mnohých mužů tedy i preference ženských těl. Již od počátku naší existence byla symbolem krásy soška Venuše, která svými velkými boky a mohutnými ňadry reprezentovala především plodnost a schopnost rodit děti. Od té doby se trendy ženských ideálů krásy výrazně proměnily - od postavy ve tvaru přesýpacích hodin, přes plné tvary, která reprezentovala například americká herečka Marilyn Monroe, až po velmi hubená ženská těla, která vídáme na módních přehlídkách světových módních domů. Spolu s ženskými ideály krásy se přirozeně v průběhu let měnil i vkus mužů a jejich preference. Obecně lze ale říci, že určité ženské křivky se v očích mužů stále drží na prvních příčkách. A které to jsou?

Každý má jiný metr

Drtivá většina studií a odborníků potvrzuje, že se muži zamilovávají očima. Chtíč a sexuální atraktivita se ale liší podle toho, zda muž hledá slečnu pro povyražení na jednu noc, nebo partnerku na dlouhodobý vztah. Jestliže hledají někoho, s kým stráví jednu noc, pochopitelně hraje nejdůležitější roli vzhled - a sice křivky, které muže přitahují sexuálně. Pokud však muž vyhledává partnerku, se kterou plánuje být v dlouhodobém vztahu, či dokonce celý život, kromě vizuální stránky jsou pro něj podstatné, ne-li podstatnější, její osobnostní rysy. Na vzhled se však také dívají a podvědomě hledají a shledávají atraktivní ženy, které budou schopny reprodukce – tzn. všímají si vnad, které poukazují na její plodnost. V tomto případě se zaměřují především na širší pánev a boky.

Sex může být po přechodu ještě lepší než ve třiceti. Takto si ženy po 50 zesílí sexuální prožitek

svetzeny.cz

Dolní část těla

Obecně lze tvrdit, že se muži rozdělují na dvě pomyslné skupiny – na ty, kteří nedokáží odolat většímu kulatému zadečku a ty, kteří spíše místo pozadí zaměřují na ženská prsa. Právě muži, kteří se zaměřují spíše na dolní část ženských těl, to znamená zadek, stehna a nohy, vnímají zadek své vyvolené jako znak reprodukční schopnosti, aniž by si to uvědomovali. Z několika průzkumů také vyplývá, že nedokonalosti, které na sobě ženy často pozorují – ať už se jedná o strie, pomerančovou kůži, nebo celulitidu, muži téměř vůbec nevnímají. Jde jim zkrátka jen o tvar a o to, aby měli svou milou „za co chytit”.

Horní část těla

Druhá pomyslná skupina mužů se spíše, než na zadek a nohy, zaměřují na ženský dekolt. Mnozí muži označili jako vysoce atraktivní také ženské ruce, krk a ramena. Mohlo by se zdát, že čím větší prsa žena má, o to víc mužů bude přitahovat. Velká spousta mužů ale tvrdí, že spíše na velikosti jim záleží na tom, jak jsou prsa pevná. Muži v mnohých případech tvrdí, že „neopotřebovaná” pevná ňadra podvědomě signalizují, že je žena mladá a v ideálním věku na plození potomstva. K horní části těla, kromě již zmíněných partií ženského těla, patří i obličej, na který se muži velmi často zaměřují. Mnoho mužů uvedlo, že při pohledu na nahé ženské tělo se jako první zaměří právě na obličej. Právě z výrazu v obličeji totiž vycítí určité sympatie, chtíč a následné milostné vzrušení.

Co muži nesnášejí na ženách a co je opravdu odrazuje. Možná to děláte i vy

svetzeny.cz

Další partie, které muže přitahují

Že muže přitahují ženská ňadra a zadek není zřejmě žádné překvapení. Co ale pro mnohé z nás překvapivé je, jsou další partie, které spousta mužů na ženském těle označila jako přitažlivé. Řadí se mezi ně například chodidla. V tomto případě muži své tvrzení odůvodňují tím, že upravená ženská chodidla s hezkou pedikúrou jsou pro ně známkou toho, že o sebe žena pečuje. Velké množství mužů také jako vysoce přitažlivé označili ženská záda. Zde zase podkládají své tvrzení tím, že vypracovaná ženská záda signalizují, že je žena pevná a pracuje na sobě. Mezi méně překvapující části ženského těla, které muže přitahují pak dále patří například vlasy, břicho, pleť, oči, nebo rty.

Zdroj článku