Přejít k hlavnímu obsahu

Muži prozradili, co je na ženském těle přitahuje nejvíce: Horňáci a dolňáci nejsou zdaleka jediné kategorie

Je poměrně jasné, že každý muž má odlišný vkus a každému se líbí něco jiného. Víte ale, které ženské partie obecně muže přitahují nejvíce? Některé z nich nejsou překvapivé vůbec, jiné vás možná zaskočí.

Jaký je ideál krásy?

S měnící se dobou se také mění pomyslný ideál krásy a u mnohých mužů tedy i preference ženských těl. Již od počátku naší existence byla symbolem krásy soška Venuše, která svými velkými boky a mohutnými ňadry reprezentovala především plodnost a schopnost rodit děti. Od té doby se trendy ženských ideálů krásy výrazně proměnily - od postavy ve tvaru přesýpacích hodin, přes plné tvary, která reprezentovala například americká herečka Marilyn Monroe, až po velmi hubená ženská těla, která vídáme na módních přehlídkách světových módních domů. Spolu s ženskými ideály krásy se přirozeně v průběhu let měnil i vkus mužů a jejich preference. Obecně lze ale říci, že určité ženské křivky se v očích mužů stále drží na prvních příčkách. A které to jsou?

Každý má jiný metr

Drtivá většina studií a odborníků potvrzuje, že se muži zamilovávají očima. Chtíč a sexuální atraktivita se ale liší podle toho, zda muž hledá slečnu pro povyražení na jednu noc, nebo partnerku na dlouhodobý vztah. Jestliže hledají někoho, s kým stráví jednu noc, pochopitelně hraje nejdůležitější roli vzhled - a sice křivky, které muže přitahují sexuálně. Pokud však muž vyhledává partnerku, se kterou plánuje být v dlouhodobém vztahu, či dokonce celý život, kromě vizuální stránky jsou pro něj podstatné, ne-li podstatnější, její osobnostní rysy. Na vzhled se však také dívají a podvědomě hledají a shledávají atraktivní ženy, které budou schopny reprodukce – tzn. všímají si vnad, které poukazují na její plodnost. V tomto případě se zaměřují především na širší pánev a boky.

Mohlo by se vám líbit

Sex může být po přechodu ještě lepší než ve třiceti. Takto si ženy po 50 zesílí sexuální prožitek

I když se všeobecně menopauza prezentuje jako strašidelné období v životě ženy, kdy končí všechno hezké, vůbec to tak být nemusí. Na tenhle mýtus zapomeňte! Kupříkladu sexuální aktivity si můžete užívat i nadále, ať už máte partnera nebo třeba ne. Všechno je totiž jen o nastavení ve vaší hlavě.
svetzeny.cz

Dolní část těla

Obecně lze tvrdit, že se muži rozdělují na dvě pomyslné skupiny – na ty, kteří nedokáží odolat většímu kulatému zadečku a ty, kteří spíše místo pozadí zaměřují na ženská prsa. Právě muži, kteří se zaměřují spíše na dolní část ženských těl, to znamená zadek, stehna a nohy, vnímají zadek své vyvolené jako znak reprodukční schopnosti, aniž by si to uvědomovali. Z několika průzkumů také vyplývá, že nedokonalosti, které na sobě ženy často pozorují – ať už se jedná o strie, pomerančovou kůži, nebo celulitidu, muži téměř vůbec nevnímají. Jde jim zkrátka jen o tvar a o to, aby měli svou milou „za co chytit”.

Horní část těla

Druhá pomyslná skupina mužů se spíše, než na zadek a nohy, zaměřují na ženský dekolt. Mnozí muži označili jako vysoce atraktivní také ženské ruce, krk a ramena. Mohlo by se zdát, že čím větší prsa žena má, o to víc mužů bude přitahovat. Velká spousta mužů ale tvrdí, že spíše na velikosti jim záleží na tom, jak jsou prsa pevná. Muži v mnohých případech tvrdí, že „neopotřebovaná” pevná ňadra podvědomě signalizují, že je žena mladá a v ideálním věku na plození potomstva. K horní části těla, kromě již zmíněných partií ženského těla, patří i obličej, na který se muži velmi často zaměřují. Mnoho mužů uvedlo, že při pohledu na nahé ženské tělo se jako první zaměří právě na obličej. Právě z výrazu v obličeji totiž vycítí určité sympatie, chtíč a následné milostné vzrušení.

Mohlo by se vám líbit

Co muži nesnášejí na ženách a co je opravdu odrazuje. Možná to děláte i vy

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Kolik pravdy se v tomto rčení ukrývá, pochopíme, dokud nesundáme růžové brýle bezhlavé zamilovanosti a neprožijeme nějakou dobu po boku svojí drahé polovičky. Stejně tak jako my, ženy, dokážeme vyjmenovat věci, které nás vytáčejí na mužích, buďme si jisté, že to samé umí i muži.
svetzeny.cz

Další partie, které muže přitahují

Že muže přitahují ženská ňadra a zadek není zřejmě žádné překvapení. Co ale pro mnohé z nás překvapivé je, jsou další partie, které spousta mužů na ženském těle označila jako přitažlivé. Řadí se mezi ně například chodidla. V tomto případě muži své tvrzení odůvodňují tím, že upravená ženská chodidla s hezkou pedikúrou jsou pro ně známkou toho, že o sebe žena pečuje. Velké množství mužů také jako vysoce přitažlivé označili ženská záda. Zde zase podkládají své tvrzení tím, že vypracovaná ženská záda signalizují, že je žena pevná a pracuje na sobě. Mezi méně překvapující části ženského těla, které muže přitahují pak dále patří například vlasy, břicho, pleť, oči, nebo rty.

Zdroj článku