Přejít k hlavnímu obsahu

Domácí pedikúra: 10 kroků

Krásně upravená chodidla by měla být pro ženy samozřejmostí po celý rok. Nejde jen o estetickou záležitost, je to důležité i zdravotně – předejdete tak zarůstání nehtů a vzniku kuřích ok.

1. Nejprve nohám dopřejte lázeň s horkou vodou, která připraví pokožku na další ošetření. Koupel by měla trvat 10–15 minut. Zkuste si do vody kromě koupelové soli přidat také pár kapek citronu, který pomáhá změkčovat kůži.

2. Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty, abyste snížili riziko vzniku plísní.

3. Následně můžete začít s obrušováním zrohovatělé kůže. „Ideální je na to pemza, případně skleněný pilník, který má tu výhodu, že je jemnější a dá se snadno omývat,“ říká Dagmar Korbová z internetového obchodu www.krasa.cz.

4. Nejvíce pozornosti věnujte patám, které jsou namáhány chůzí a kůže zde často rohovatí. Během domácí pedikúry se raději vyvarujte používání „seřezávače“, žiletky nebo břitvy. Nešetrným použitím těchto pomůcek si můžete spíše ublížit než pomoci.

5. Po úpravě pemzou nebo pilníkem můžete nohy „dobrousit“ ještě peelingem. Bohatě vám k tomu postačí i ten tělový.

6. Pokud máte na nehtech starý lak, tak ho nejprve důkladně odlakujte.

7. Ke stříhání je důležité použít kvalitní nůžky nebo speciální kleštičky určené přímo na pedikúru. „Nehty zásadně zastřiháváme rovně, aby bolestivě nezarůstaly,“ zdůrazňuje Dagmar Korbová. Malíček se nestříhá, stačí použít pouze pilník.

8. Poté, co nehty ostříháte, je lehce zapilujte, předejdete tak nepříjemnému třepení.

9. Na závěr domácí pedikúry nezapomeňte na mastný krém, kterým dodáte pokožce finální péči.

10. Aby nohy zůstaly krásně měkké, zkuste si je před spaním namasírovat olivovým olejem a vzít si na noc ponožky – ráno budete svědky zázraku.

Foto: krasa.cz (1)

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček