Přejít k hlavnímu obsahu

Nejošklivější žena na světě: Nechala se šikanovat proto, aby uživila své děti

Info ikona
Mary Ann Bevan

Většina matek je ochotná pro své děti obětovat takřka cokoliv. Jinak tomu nebylo ani u ženy se jménem Mary Ann Bevanová, která po ovdovění přemýšlela především nad tím, jak by mohla uživit své čtyři děti. Jelikož neváhala pro děti obětovat cokoliv, dostala se až do šílené show jako nejošklivější žena světa.

Krásná zdravotní sestra

Mary Ann se narodila v prosinci roku 1874 jako osmé dítě do velmi chudé rodiny z Londýna. Již od dětství však měla bojovného ducha a tak se z chudoby probojovala a stala se zdravotní sestrou. Snímky z dob jejího mládí ji ukazují jako velmi pohlednou brunetku s jemnými rysy. Ve svých 29 letech se tak provdala za Thomase Bevana a měla s ním čtyři děti.

Jessica Fletcherová z legendární detektivky To je vražda, napsala oslavila 96 let. V mládí vypadala jak porcelánová panenka

svetzeny.cz

Nemoc jí vzala krásu

Krása jí bohužel dlouho nevydržela. Její vzhled se drasticky změnil v důsledku hormonální poruchy zvané akromegalie, kdy její tělo produkovalo příliš růstové hormonu. To pak může způsobit zvětšení rukou či nohou, ale bohužel i třeba obličeje. To se stalo i v případě Mary, které se rapidně zvětšil obličej a získal mužské rysy. Dle všeho je to navíc údajně neuvěřitelně bolestivý proces, kdy se kosti a tkáně zvětšují ve velmi krátkém období. Fyzický stav Mary vyvolal v jejím okolí negativní reakce a komentáře. Vše se ještě zhoršilo, když její manžel Thomas zemřel 11 let poté, co se vzali. Mary zůstala zcela sama a snažila se ze všech sil vydělat na živobytí a střechu nad hlavou. Kvůli jejímu vzhledu ji však nikdo nechtěl zaměstnat. Pak však narazila na inzerát, kde hledali nejošklivější ženu a její osud nabral zásadní obrat

Maličkosti, které negativně ovlivňují váš vzhled: Pozor si dejte na potisky s obřími vzory nebo tvar oblečení

svetzeny.cz

Výdělek ošklivostí

Mary Ann bez přemýšlení na inzerát reagovala a poslala svoji fotografii. Tehdy upoutala pozornost Clauda Bartrama. Zpočátku se sice Mary nelíbila představa, že by měla být vystavována jako kus dobytka, jenže jí platili 10 liber týdně, cestovní výdaje a všechny peníze z prodeje jejích pohlednic, díky čemuž mohla zajistit vzdělání svých dětí. Během své kariéry se dokonce ocitla i na obálce všech novin v New Yorku, které ji označovali jako nejošklivější ženu na světě. Svým vzhledem tak zastínila i vousaté dámy, siamská dvojčata, obry a další lidi s tělesným postižením.

Námitka lékaře

Osud Mary však nebyl všem úplně lhostejný a roku 1927 se dokonce v časopisu Time ozval přední neurochirurg Harvey Cushing, který si stěžoval na způsob, jakým si dělají lidé z Mary legraci. Show však i přes námitky lékař pokračovala. Mary si tak vydělala během následujících dvou let asi 20 000 liber, což stačilo k tomu, aby její čtyři děti mohly chodit do dobré internátní školy.

Hořký konec

Po několika letech se Mary po svých turné vrátila do Evropy, aby se zúčastnila výstavy v Paříži. Zbytek života však strávila v zábavním parku Dreamland na Coney Island v USA. Během svých posledních let si prý vypěstovala silný návyk na alkohol a ztratila hodně peněz ze svého jmění kvůli špatným investicím.

Greta Garbo: Největší svůdnice Hollywoodu. Podlehli jí ženatí muži, slavné ženy i homosexuálové

svetzeny.cz