Přejít k hlavnímu obsahu

Připravte si účinný čistič plic a průdušek podle našich babiček. Postačí vám pouze 4 suroviny

Info ikona
Účinný čistič plic a průdušek podle receptu našich babiček jen ze 4 běžných surovin.

V chladném období dostávají naše průdušky a plíce dost zabrat. Pomocí těchto přírodních léků jim ulevíte hned při počátečních nesnázích a běžné virozy zaženete do kouta. Stačí vám mít jen 4 běžné suroviny po ruce a zázračný elixír je na stole.

Venku začíná být nevlídno. Teploty klesají k nule, zbarvené listí poletuje ve větru, zkrátka je tu podzim, na jaký jsme zvyklí. Spolu se sychravým počasím přicházejí ruku v ruce i všelijaké sezónní nemoci od zánětů průdušek, přes rýmu, kašel až po záněty horních cest dýchacích. Podle odborníků bychom měli v tomto období dbát především na dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu, pravidelný odpočinek, dostatek spánku, zdravý jídelníček, popíjet bylinkové směsi a nosit vhodné oblečení. Jenže co dělat, když prevence selže a protivné nachlazení nakonec dožene i nás? Uvařte si skvělý a účinný čistič plic a průdušek podle osvědčeného receptu našich babiček.

Hned v počáteční fázi nemoci nasaďte babiččin zázračný elixír

V chladném období jsou naše průdušky a průdušnice výrazně oslabeny a proto se s obtížemi dokážou bránit všudypřítomným virům a bakteriím. Pak už je jen otázkou času, kdy se infekce nějakým způsobem projeví. Než se zánět pořádně rozjede, můžete proti němu zakročit pomocí přírodní medicíny a nasadit takzvaný „čistič plic“. Tento elixír v sobě skrývá mnoho výživných a regeneračních přísad, které onemocnění hned v počátku utlumí a posilní váš dýchací systém.

Zimní počasí prověří naši imunitu. Jak bojovat s nachlazením?

svetzeny.cz

Recept na účinný čistič plic a průdušek podle našich babiček

Recept na zázračný elixír je úplně jednoduchý a zvládne ho připravit úplně každý. Bude vám stačit jen voda, zázvor, kurkuma a cibule. Nejprve přiveďte k varu litr vody. Než se voda začne vařit, pokrájejte 400 g cibule na kostičky nebo na tenké plátky a oloupejte zázvor. Jakmile bude voda horká, nastrouhejte do ní větší kus kořene zázvoru, přidejte 2 kávové lžičky kurkumy a nakrájenou cibuli. Tekutou směs zahřívejte na mírném plameni asi tak 10 minut, poté ji nechte vychladnout a oslaďte podle chuti medem. Uvařený sirup přelijte do sklenic a uchovávejte ho v lednici. Jakmile nemoc udeří, každé ráno, v poledne a večer si dejte jednu kávovou lžičku tohoto léčivého elixíru. Sirup můžete používat i preventivně nebo k dochucení čajů.

Čím to je, že je elixír našich babiček tak účinný?

V „čističi plic“ jsou čtyři základní suroviny, které díky svým vlastnostem dokážou účinně bojovat proti nezvaným virům. Zázvor umí nakopnout vaši imunitu a usnadňuje vykašlávání. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, dále pak draslík, hořčík, sodík, fosfor, vápník, železo. Zázvor je používán po staletí jako všelék, ale i k prevenci vůči různým neduhům. Pomůže například snížit horečku, regulovat pocení a zbavit tělo zimnice.
Kurkuma má antibakteriální účinky a tlumí bolesti v krku. Prohřeje tělo zevnitř a podpoří zdravé fungování dýchacích cest. Cibule, působí jako přírodní antibiotikum. Je vynikajícím zdrojem vitamínu C a spoustou dalších přirozeně se vyskytujících sloučenin, které pomáhají lidskému organismu odolávat nemocem.
A to nejsladší na konec – med! Med posiluje imunitu, podporuje tvorbu hlenu a usnadňuje odkašlávání.

Zdroj článku