Přejít k hlavnímu obsahu

Nastává chřipkové období: Objevte poklad přírodní medicíny, který má doma každý

S příchodem podzimu a zimy se zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a různých dalších onemocnění. Kromě správných hygienických návyků se můžeme před nemocemi chránit i pomocí přírodního léku, který má ve své kuchyni každý. Tím pokladem je obyčejná cibule, která může pomoci při nachlazení a také s prevencí. Přečtěte si, jak si vyrobit cibulový sirup na kašel a další tipy, jak zázračnou cibuli využít.

Cibule je malý poklad v každé kuchyni

Cibule je jednou z nejběžnějších potravin, které má každý člověk ve své kuchyni. Je výbornou přísadou do mnoha pokrmů, ale mnoho lidí neví, že cibule má také mnoho léčivých vlastností. Obsahuje látky, jako jsou flavonoidy a quercetin, které mají protizánětlivé a antibakteriální účinky. Díky těmto vlastnostem může cibule pomoci bojovat proti nachlazení a podpořit imunitní systém.

Cibulový sirup na kašel

Jedním z nejoblíbenějších přírodních léků s cibulí pro zlepšení zdraví je cibulový sirup na kašel. Tento sirup je jednoduchý na přípravu a zároveň účinně pomáhá zmírnit kašel a podrážděný krk.

Co budete potřebovat:

  • 1 velkou cibuli

  • 1/2 šálku medu nebo 3 lžíce cukru

  • 2-3 stroužky česneku (volitelné)
  • 1 citron
  • Skleněnou nádobu

Postup:

  • Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na tenké plátky.

  • Do skleněné nádoby vložte střídavě vrstvy cibule a vrstvu medu. Pokud máte cukr, jednoduše zasypte plátky cibule a promíchejte.

  • Přidejte stroužky česneku (pokud je použijete) a citronovou šťávu.
  • Nádobu uzavřete a nechte směs odpočívat přes noc.
  • Každé ráno si vezměte 1-2 lžíce sirupu na úlevu od kašle, sirup uchovávejte v chladu a temnu.

Tento sirup je bohatý na vitamíny a minerály, které podporují imunitní systém, a jeho antibakteriální účinky mohou pomoci bojovat proti infekci.

Jak spustit samoléčení: 7 nejúčinnějších afirmací pro uzdravení v každém věku

Bez ohledu na váš věk, vaše tělo je neustále v pohybu a stále se snaží o své vlastní uzdravení. Tento proces může podpořit sedm velmi pozitivních afirmací, které vám pomohou dosáhnout maximální harmonie potřebné k fyzickému i duševnímu uzdravení těla.
svetzeny.cz

Cibule je skvělý přírodní lék

Kromě cibulového sirupu můžete využít cibuli i v dalších receptech na přírodní léky. Například cibulový odvar připravíte tak, že uvaříte nakrájenou cibuli ve vodě a vypijte odvar jako čaj. Tento nápoj může ulevit od nachlazení a podpořit zotavení. Můžete také použít cibuli na cibulový obklad, kdy nakrájenou cibuli připevníte na hrudník nebo na chodidla pomocí látky a nechte působit přes noc. Cibule může pomoci zmírnit kašel a uvolnit dýchání.

Cibuli můžete i inhalovat

Inhalace cibule může pomoci uvolnit dýchání. Cibule vám může pomoci při boji s chřipkou a nachlazením a zároveň je cenově dostupným řešením pro zlepšení vašeho zdraví. Pamatujte však, že při vážnějších zdravotních problémech je vždy nezbytné navštívit lékaře. Pokud chcete zkusit inhalovat cibuli, připravte si pár čerstvých kousků cibule. Jako alternativu k tradiční žluté cibuli lze použít i bílou cibuli. Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na menší kousky. Pokud máte k dispozici bílou cibuli, můžete ji použít bez oloupání.

Připravte si několik hrníčků vroucí vody. Poté si vyberte hlubokou misku, kterou můžete použít jako inhalátor. Umístěte nakrájenou cibuli do misky. Sedněte si pohodlně ke stolu, na který umístěte misku s cibulí. Nalijte jeden nebo více hrníčků horké vody do misky s cibulí. Voda by měla být horká, ale ne tak horká, aby vám způsobila popálení. Nakloňte se nad misku a zakryjte hlavu a misku ručníkem tak, aby se páry z cibule dostaly k vašemu obličeji. Inhalujte páry hluboce a pomalu. Snažte se zůstat nad miskou po dobu 10-15 minut, dýchejte pomalu a vydechujte do misky. Pokud inhalace začne být nepříjemná, přerušte inhalaci.

Jak se okamžitě zbavit úzkosti? Zachrání vás potápěčský reflex

Zrychlený tep, napětí v krku a ramenou, pocity závratě, studený pot, pocit, že se nemůžete nadechnout – to vše a další jsou příznaky nepříjemné úzkosti, kterou určitě někdy prožil téměř každý člověk. Existuje mnoho způsobů jak se tohoto nepříjemného pocitu zbavit. Jeden je však zaručený – už jste slyšeli o tzv. potápěčském reflexu?
svetzeny.cz
Zdroj článku