Přejít k hlavnímu obsahu

Léčivé čaje, které by měly mít ženy nad 50 let doma: Máta je na trávení, heřmánek na bolest

Prohledejte doma v kuchyni místo, kam ukládáte čaje. Možná zde naleznete poklad přírodní medicíny, který vám může ulevit od bolesti hlavy, nebo pročistí vaše zažívací orgány, aniž byste museli sahat po chemických lécích. Některé čaje také fungují jako skvělý prevence proti různým onemocněním, které ocení především ženy v pokročilém věku. V létě si navíc můžete z čaje připravit lahodný osvěžující nápoj.

Žízeň je poslední varování: Srovnejte si pitný režim a vyhněte se zdravotním potížím, pomůže vám i aplikace

Ačkoli se o pitném režimu mluví téměř dnes a denně, přes 70 procent lidí má v jeho dodržování značné mezery. Kromě toho, že lidé pořádně nevědí kolik a čeho pít, mají problémy i s rozvržením během dne.
svetzeny.cz

Zelený čaj je králem všech čajů a má výjimečné léčivé vlastnosti, které se projeví především u starších lidí

Historie zeleného čaje sahá tisíce let zpátky a moderní věda potvrzuje, že pravidelná konzumace tohoto nápoje může přinést řadu prospěchů pro zdraví. Zelený čaj se vyznačuje vysokým obsahem flavonoidů, což jsou antioxidanty, které chrání tělo před oxidačním stresem a snižují riziko vzniku různých onemocnění. Zelený čaj pomáhá snižovat cholesterol a krevní tlak a zlepšuje koncentraci. Pravidelné pití zeleného čaje může snížit riziko několika druhů rakoviny, včetně kůže, prsu, plic a tlustého střeva. Pokud patříte mezi milovníky zeleného čaje, pijte ho raději v dopoledních hodinách, jelikož obsahuje vyšší množství kofeinu.

Černý čaj pomůže zastavit průjem, aniž byste se ládovali dalšími léky

Černý čaj obsahuje polyfenoly, což jsou silné antioxidanty. Také obsahuje flavonoidy, které mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Pravidelná konzumace černého čaje může přispět ke snížení rizika srdečních chorob tím, že pomáhá snižovat hladinu škodlivého LDL cholesterolu. Kromě toho černý čaj podporuje trávení a pomáhá při průjmu. Proto je také oblíbený při různých dietách a zažívacích potížích. Díky obsahu kofeinu pomáhá černý čaj zvyšovat pozornost a energii.

Bílý čaj skvěle detoxikuje váš organismus, což pomáhá i proti vráskám

Bílý čaj na rozdíl od zeleného či černého čaje není tak silný. Má velmi delikátní chuť a obsahuje vysoké množství antioxidantů. Díky svým vlastnostem může být užitečným spojencem v boji proti různým druhům rakoviny a také pomáhá vašim zubům, jelikož obsahuje hojné množství fluoridů, katechinů a tříslovin, jež podporují zubní pevnost a bojují proti zubnímu povlaku. Bílý čaj také obsahuje minimum kofeinu a můžete si ho tak dopřávat celý den.

Zázvorová voda, která umí zázraky. Dodá vám dobrou náladu, zeštíhlí a ještě vás ochrání před nachlazením

Zázvor je zázrak. Věděly to naše babičky a víme to i my. Pomůže nám v boji proti špatné náladě, bacilům, ale i jako podpůrný hubnoucí doplněk.
svetzeny.cz

Heřmánek tlumí bolest a dá se použít i na obklady nebo v kosmetice

Všestranný heřmánek má širokou škálu léčivých vlastností. Pomáhá zmírňovat bolesti během menstruace, zlepšuje kvalitu spánku a snižuje úroveň stresu. Kromě toho podporuje imunitní systém a má uklidňující účinky na žaludek. Jeho benefity tím však nekončí. Heřmánek má své využití i při zevním použití, kdy se dá například použít na mokré obklady, jelikož má protizánětlivé vlastnosti. Také pomáhá v boji proti lupům a je velmi oblíbený především u blondýnek, jelikož zajišťuje skvělou přírodní péči o jejich vlasy. Stačí si vlasy jednoduše umýt odvarem z heřmánku.

Máta podporuje trávení a navíc skvěle chutná

Osvěžující chuť máty si můžete užít v létě i jinde než v Mochitu. Připravte si ledový čaj z máty, který můžete pít celý den. S přibývajícím roky se metabolismus zpomaluje. Máta však podporuje trávení a ulevuje od nadýmání, pomáhá při potížích s dráždivým tračníkem a mírní nevolnost. Dále se využívá pro snižování krevního tlaku, posilování srdeční činnosti, zmírnění nespavosti, redukci stresu a také při bolestech hlavy. Máta je navíc velmi snadná na pěstování a můžete ji tak mít celý rok čerstvou doma v květináči.

Zdroj článku