Přejít k hlavnímu obsahu

Zimní počasí prověří naši imunitu. Jak bojovat s nachlazením?

Info ikona
Nachlazení

Mnoho z nás často trpí nachlazením, rýmou a onemocněním dýchacích cest. Přitom stačí velmi málo, aby byl náš organizmus odolnější a uměl se různým onemocněním účinně bránit.

Jak se co nejlépe udržet v dobré kondici i v zimních měsících?

Důležitý je zdravý životní styl s vyváženou stravou a pravidelným pohybem, nejlépe na čerstvém vzduchu. Ve stravě bychom měli přijímat dostatek vitaminů a minerálů. Nesmíme zapomenout ani na kvalitní odpočinek s dostatkem spánku. Svému tělu velmi prospějeme i pravidelným otužováním. V neposlední řadě pomáhá i pozitivní přístup k životu, smích a prostředí bez stresu.

Chceme-li předejít oslabení imunity, nachlazení či rýmě je možné vydat se nejprve přírodní cestou.

Výborným pomocníkem proti rýmě je heřmánkový čaj 

Heřmánek má protizánětlivé účinky, a když čaj po lehkém vychladnutí osladíme medem, jeho efekt se ještě zvýší. Jako další ingredience na čaj se jistě budou hodit i šípky, šalvěj, máta či zázvor.

Pro uvolnění dutin je výborná inhalace

Ať už se zmíněným heřmánkem nebo slanou horkou vodou. Skoňte se nad mísu s horkou tekutinou, hlavu si přikryjte ručníkem a přibližně 10 minut inhalujte. 

Osvědčeným receptem našich babiček je také cibulová šťáva s medem

Nakrájenou cibuli potřeme medem. Cibule po pár hodinách pustí šťávu, kterou několikrát za den užíváme po lžičkách. Díky medu s ní nemají problém ani děti.

A co dělat, když nás nachlazení přece jen dožene?

V boji proti příznakům infekce horních cest dýchacích pomohou léčivé přípravky Olynth®. Zmírňují otok nosní sliznice, pomáhají se zbavit nahromaděných hlenů v nose a vedlejších nosních dutinách a usnadňují dýchání nosem. Jemný aerosol nedráždí nosní sliznici a ani u dětí nevyvolává nepříjemné pálení v nose.

Podání léků Olynth® před spaním uvolní dutiny, a přispěje tak ke klidnému spánku bez ucpaného nosu a důkladnému odpočinku, tolik důležitému pro úplné uzdravení.

*Ve formě sodné soli. Reklama na léčivý přípravek. Nosní sprej, roztok Olynth® HA 1 mg/ml a Olynth® 1 mg/ml obsahují xylometazolin-hydrochlorid. Nosní sprej, roztok Olynth® Plus 1 mg/ml + 50 mg/ml obsahuje xylometazolin-hydrochlorid a dexpanthenol. Jsou určeny k podání do nosu. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. Držitel registrace: McNeil Healthcare (Ireland) Limited, Irsko. Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Walterovo náměstí 329/1, 158 00 Praha 5-Jinonice. CZ-OL-2100019