Přejít k hlavnímu obsahu

Nebezpečné diety slavných: Jaké šílenosti celebrity dělaly, aby byly štíhlé? Rozhodně si z nich neberte příklad!

V honbě za ideálem krásy jsou lidé mnohdy ochotní dělat šílené věci. Zjistěte, jaké podivné diety držely slavné osobnosti ve víře, že zhubnou a očistí svůj organismus. Odborníci varují, že tyto diety jsou nebezpečné a nedoporučují, aby je někdo držel dlouhodobě.

Marylin Monroe svou dietu kdysi popsala jako bizarní

Hvězda stříbrného plátna a jeden z největších sexsymbolů všech dob, Marylin Monroe, kdysi popsala svou dietu jako „absolutně bizarní“. Její stravování se v té době skládalo hlavně ze syrových vajec, která rozšlehala a pila s mlékem. Odborníci varují, abyste se tomu vyhnuli, je zde zvýšené riziko salmonely, obzvláště v horkých letních měsících. Dále také Marylin Monroe vynechávala obědy, dnes již víme, že základem zdravého hubnutí je jíst více malých porcí denně. Na večeři si nejradši dávala steak s mrkvemi, což také není dobrá volba z hlediska zdraví, protože červené maso je náročné na trávení a pokud si ho dáte večer, vaše tělo nebude mít dostatečný čas ho strávit. Marylin Monroe si po vydatném steaku ještě dopřávala čokoládový fondán, kalorickou bombu plnou cukru. Dieta zesnulé herečky se jeví jako pokus o omezení kalorií a stravu s vysokým obsahem bílkovin, ale zásadně zde chybí potraviny obsahující vlákninu a další živiny.

Mohlo by se vám líbit

Chcete postavu jakou má Blake Lively? Stačí dodržovat jednoduché stravovací pravidlo

Pokud se podíváte na herečku Blake Lively zjistíte, že má tělo jako jedno dokonalou křivku. Nemá to ovšem zadarmo a matka dvou dětí přiznává, že není jednoduché odolat a dodržovat striktní dietu. Nicméně se nedávno podělila o pravidlo, které dodržuje, ať se děje cokoliv.
svetzeny.cz

Mariah Carey jedla jedno jídlo stále dokola

Mariah Carey má asi nejjednodušší dietní jídelníček na světě. Skládá se totiž jen z norského lososa a kapar. Nic víc, tohle jídlo jí celé dny dokola, když je na dietě. Doplňuje ho o potraviny bohaté na bílkoviny. Odborníci varují, že taková strava vás sice zasytí, ale dlouhodobě je to neudržitelné a představuje to zdravotní riziko.

Očistnou šťávovou dietu držela řada celebrit

Mezi celebritami je také populární detoxikační dieta založená na pití zeleninových a ovocných šťáv. Celebrity věří, že taková dieta má očistné účinky na jejich organismus, kdy se jim z těla mají vyplavit toxiny. Také to má nastartovat proces hubnutí. Nebylo však nikdy vědecky prokázáno, že by tato dieta byla funkční. Přesto ji držela Blake Lively, Jessica Alba a Miranda Kerr. Podle odborníků je takt přísná dieta nesmyslná. „Když dýcháme, jdeme na toaletu, když nám fungují játra – takto si naše tělo vše samo čistí a detoxikuje. K tomu není třeba dodržovat určitý dietní plán,“ míní dietoložka Rachael Hartley. Uznává, že takto přísné omezení kalorií pravděpodobně povede k úbytku na váze, ale za cenu neustálého hladu a únavy. Pokud byste dietu drželi dlouhodobě, mohl by se nedostatek živin negativně podepsat na vašem zdravotním stavu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Veganská strava u dětí: Prospívá zdraví, nebo je to nebezpečný hazard? Nová vědecká studie zná odpověď

Veganská strava se těší stále větší oblibě, řada lidí na ni přechází z etických důvodů, nebo protože ji považují za zdravější. Spolu s rostoucím počtem veganů se zvyšuje i počet dětí, které se také stravují vegansky. Jak to však ovlivňuje jejich vývoj? Zjistěte, jaká rizika a benefity veganská strava skýtá.
svetzeny.cz

Steve Jobs byl frutarián

Málokdo ví, že vášeň Steva Jobse nekončila jen u jednoho ovoce, pověstného jablka. Steve Jobs držel tzv. frutariánskou dietu, což je přísnější verze veganské diety, kdy se jí hlavně ovoce a občas nějaká zelenina. Dietu nedržel z důvodu štíhlosti, vedly ho k tomu etické důvody. Další celebrita, hollywoodský herec Ashton Kutcher, se rozhodl jeho příklad následovat, bral to jako součást přípravy na roli Steva Jobse ve filmu. Po měsíci držení této diety však musel být hospitalizován v nemocnici. O tom, že čerstvé ovoce a zelenina jsou základem zdravé stravy, nemůže být pochyb. Avšak nic se nemá přehánět. Pokud byste frutariánskou dietu drželi dlouhodobě, začaly by vám chybět potřebné živiny, bílkoviny a tuky. Navíc nadbytek fruktózy může zatěžovat vaše játra a srdce.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Pět zázračných osvěžujících letních drinků

Léto je nejlepší čas na hubnutí, protože jíme méně a více se potíme, což vede k obecné tendenci rychleji zhubnout. Nic není zadarmo, ale nakopnout vaše tělo může pár drinků, které skvěle chutnají a ještě nám prospívají, co se hubnutí týče. Které to jsou?
svetzeny.cz