Přejít k hlavnímu obsahu

Tyto 3 cviky by měla denně cvičit každá žena. Hlavně po čtyřicítce

Po čtyřicítce se péče o vaše tělo a zdraví stává stále důležitější. Klíčem k udržení kondice a vitality je především správná strava a vhodná pohybová aktivita. Existuje mnoho cviků, které mohou pomoci ženám po čtyřicítce zůstat fit a zdravé, ale tyto tři základní cviky: burpee, dřepy a výpady, patří mezi ty vůbec nejlepší.

Proč je dobré začít s pravidelnými cviky po čtyřicítce?

S věkem dochází k přirozené ztrátě svalové hmoty a síly, což může vést k oslabení těla a nárůstu váhy. Cviky, které zahrnují různé svalové skupiny, jako jsou dřepy a výpady, pomáhají udržovat a nabírat svalovou hmotu a sílu, což má pozitivní vliv na celkovou fyzickou kondici a metabolismus. Pravidelné provádění tzv. burpee, dřepů a výpadů může výrazně přispět k udržení celkového zdraví. Pokud máte nějaká zdravotní omezení, měli byste svůj cvičební plán konzultovat s lékařem. Sledujte své pokroky a nezapomeňte, že výsledky nepřijdou přes noc. S pravidelným cvičením a zdravou stravou se však brzy budete cítit plní energie, což má pozitivní vliv na váš celkový životní styl.

1. O burpee jste možná neslyšeli, ale cvik vám bude povědomý

Burpee je skvělý cvik, který kombinuje silový a kardiovaskulární trénink. Tento účinný cvik, který zahrnuje mnoho svalových skupin, zvýší vaši srdeční frekvenci, což vám pomůže zrychlit metabolismus. Může vám také pomoci zvýšit sílu, vytrvalost a spálit kalorie. Možná si říkáte, že jste o tomto cviku ještě neslyšeli, ale jeho provedení je prakticky stejné, jako u tzv. angličáků, které zná skoro každý.

 • Začněte ve stoje s nohama rozkročenýma na šíři boků a pažemi podél těla.
 • Zaklekněte na zem s rukama před sebou.
 • Rychlým pohybem vrhněte nohy dozadu, abyste se dostaly do pozice tzv. planku (prkna).
 • Následně poskočte zpět a přes dřep se vraťte do vzpřímeného stoje.
 • Cvik opakujte čtyřikrát po dobu 1 minuty, postupně prodlužujte čas provádění.

Stačí jeden jediný cvik, který vám zajistí perfektní boky i hýždě

Toužíte po krásně tvarovaném zadečku a nohách jako z obálky módního magazínu? K vylepšení těchto partií přitom stačí jeden jediný cvik – výpady. Přečtěte si, jak můžete díky obyčejným výpadům dosáhnout atraktivních boků a hýždí, a objevte varianty tohoto účinného cviku. Pamatujte však, že úspěch vyžaduje trpělivost a vytrvalost. Jedině s pravidelným tréninkem, správnou výživou a odpočinkem můžete dosáhnout vysněného tvaru.
svetzeny.cz

2. Dřepy jsou účinnou klasikou na posílení hýždí a nohou

Dřepy jsou jedním z nejlepších a nejčastějších cviků pro posílení nohou, hýždí a jádra těla. Po čtyřicítce může být udržení svalové hmoty v těchto oblastech obtížnější, ale právě dřepy vám s tím mohou pomoci. Tento cvik je základní součástí mnoha cvičebních plánů a nepotřebujete k němu nutně návštěvu posilovny.

 • Postavte se rovně s nohama rozkročenýma na šíři boků a pažemi před sebou nebo zkříženými na hrudi.
 • Pomalu se spusťte dolů, jako byste si sedali na neviditelnou židli.
 • Držte záda rovně a pokuste se dostat stehna do pozice, kdy jsou téměř vodorovná k podlaze.
 • Poté se pomalu zvedněte zpět do vzpřímené polohy.
 • Cvik opakujte 20krát ve čtyřech sériích, postupně si přidávejte počet opakování, nebo si vezměte do rukou činky.

3. Výpady zlepšují nejen hýždě, ale také rovnováhu

Výpady jsou dalším skvělým cvikem pro ženy po čtyřicítce a jsou účinným cvikem pro posílení dolní poloviny těla a zlepšení flexibility. Pravidelné provádění tohoto cviku navíc může pomoci snížit riziko zranění a udržet stabilitu páteře.

 • Postavte se rovně s nohama rozkročenýma na šíři boků a ruce dejte v bok.
 • Udělejte krok vpřed jednou nohou tak, aby se vaše koleno ohnulo do pravého úhlu.
 • Spusťte se dolů, dokud druhé koleno téměř nedosáhne podlahy.
 • Poté se vraťte zpět do vzpřímené polohy a opakujte s druhou nohou.
 • Cvik opakujte 8-10krát na každou nohu ve čtyřech sériích.

4 nejúčinnější diety podle celebrit: Co stojí za dokonalou postavou Jennifer Aniston, nebo sexy křivkami Kim Kardashian

Udržet si skvělou formu celoročně chce silnou vůli a odhodlání. Celebrity ale sází na ozkoušené tipy a triky, díky kterým shodíte přebytečná kila rychle a efektivně. Chystáte se na nějakou akci, nebo se zkrátka chcete cítit o něco lépe? Inspirujte se dietami, na které nedají světové celebrity dopustit.
svetzeny.cz
Zdroj článku